Słownik Nishikigoi

A N
B O
C P
D Q
E R
F S
G T
H U
I V
J W
K X
L Y
M Z

J

Terminologia     japońska   

Znaczenie

Jikasan

Wyhodowany przeze mnie. Określenie wykorzystywane w celu odróżnienia Koi pochodzącego z własnej hodowli, od Koi nabytego od innych hodowców.

Jinbei Sanshoku

Inaczej Taisho Sanshoku (Sanke) wyhodowany z linii genetycznej pochodzącej z fermy Jinbei. Jest to bardzo szanowana i jedna z najstarszych hodowli, tak jak Matsunosuke.

Joppa

Termin używany do określania najwyższej klasy Nishikigoi. Zazwyczaj używany do opisania grupy wysokiej klasy Tosai, natomiast Tyuppa opisuje grupę Koi klasy średniej i Zappa opisuje grupę, która jest najniższą klasą Koi.

Jumbo Koi

Ryby przekraczające 60cm, zalicza się do tej grupy starsze Koi mające ponad 5 lat. Mianem Jumbo Koi nazywa się równie ryby których geny odpowiedzialne za szybki wzrost są nadzwyczaj dobre i ryby te rosną bardzo szybko mimo młodego wieku.

Jyami

Oznacza małe plamy Sumi przypominające kropki, pojawia się na odmianach Koi mających Sumi, Jyami oznacza niską jakość ryb, mających wady.

Jyami Zumi

Termin odnoszący się do dużej ilości małych plamek Sumi. Zwany także Jyari (żwir). Plamki nie zlewają się i większych skupiskach przypominają duże plamy Sumi, kropki pojawiające się w takich grupach uważane są za wady i czynią Koi mało atrakcyjne i obniżają jego wartość.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

 • Firma:

  TIME Marek Szurpik

  ul.Hołowieska 56

  17-100 Bielsk Podlaski

 • Telefon:

  +48 730-301-809

 • Email:

  sklep@koimark.pl

 • Social:
 • Brak postów do publikacji.