Słownik Nishikigoi

A N
B O
C P
D Q
E R
F S
G T
H U
I V
J W
K X
L Y
M Z

G

Terminologia   japońska   

Znaczenie

Gin Me

Srebrne oczy w białych oprawach najczęściej spotykane u Kohaku. Jeśli Koi ma czarne oczy nazywane są (KuroMe), występujące u Taisho Sanshoku (Sanke) lub Showa.

Ginrin

Gin oznacza "srebrny" a Rin oznacza dosłownie "wagę" słowo Rin nigdy nie jest używane osobno. Efekt połyskującego brokatu spowodowany jest metaliczną-lustrzaną barwą łuski. Bardzo silna cecha genetyczna, która czasami jest jeszcze spotykana u dzikich ryb. Właściwym określeniem Koi z taką łuską powinno być Kin Ginrin ale najczęściej używa się wyrażenia Ginrin.

Gin Shiro

Skrócona nazwa Gin Shiro Utsuri. Ta odmiana ma wzór Shiro Utsuri na tle srebrno-platynowych łusek. Nie jest to ta sama odmiana co Ginrin Shiro Utsuri.

Goma Zumi

Dosłownie sezamowe Sumi. Goma oznacza ziarno sezamu. Goma Zumi odnosi się do małego Sumi, które są rozproszone po całym ciele jak nasiona sezamu posypane na potrawie.

Gosai

Koi w wieku pięciu lat.

Gosanke

Kohaku, Taisho Sanshoku (Sanke) i Showa. Istnieje ponad 80 odmian Nishikigoi. Wśród nich, Kohaku, Taisho Sanshoku (Sanke) i Showa i to właśnie one są uważane za szczególnie ważne i bardzo cenione odmiany. Te trzy odmiany mają wspólne określenie jako Gosanke.

Goshiki

Oznacza dosłownie 5 kolorów, Kohaku z niebiesko-szarym wzorem na Shiroji i Hi, niektóre Goshiki mają niebieską siatkę tylko na Shiroji, a czerwień i fiolet nakładają się na siebie szczególnie przy głowie i nie są metaliczne, zatem Goshiki bardzo różni się od Kujyaku.  

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

 • Firma:

  TIME Marek Szurpik

  ul.Hołowieska 56

  17-100 Bielsk Podlaski

 • Telefon:

  +48 730-301-809

 • Email:

  sklep@koimark.pl

 • Social:
 • Brak postów do publikacji.