ASMORD-oczko wodne

Byłem wczoraj na działce zobaczyć co z moim oczkiem - jednym słowem obraz nędzy i rozpaczy po zdjęciu foli mym oczom ukazał się straszny widok woda syfiasta pełno glonów nitkowanych i różnych paprochów spory ubytek wody mój, durny pies składował sobie w najpłytszym miejscu żarcie - naprawdę były kości "zakopane" w oczku martwię się by żadnej dziury nie zrobił do tego pełno żab. A teraz coś z dobrych informacji wszystkie ryby przeżyły bez żadnych problemów czego się obawiałem z powodu głębokości zbiornika przykrycie folią to był dobry pomysł zwłaszcza, że zima była dość łagodna. Ryby w dobrej formie dałem im trochę karmy którą z ochotą zjadły w przyszłą sobotę odpalę bioklara i powinno być ok. Odnośnie ustawy prawo budowlane została ona ogłoszona w Dzienniku Ustaw 27 marca a wejdzie w życie koło 30 czerwca do tego czasu gromadzę fundusze i wiedze.

#2870 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.













Kilka fotek jak to aktualnie u mnie wygada. Ogromnym problemem są wody gruntowe nie wiem jak mi uda się osiągnąć głębokość 180cm jak planuje, ledwo wypompuje wodę z wykopu a już nachodzi nowa. Pogoda masakryczna w dzień 3 stopnie a nocą 0 mimo to ryby znoszą to dzielnie są aktywne i jak tylko mnie zobaczą to proszą o jedzenie, skrzek żabi ich nie interesuje a hikari zadają z ochotą - wiem stanowczo za wcześnie na karmienie ale dostały dosłownie po kilka granulek na głowę. Kolejnym problemem są glony nitkowane jest ich zatrzęsienie usuwam ręcznie, ale to nic nie daje rosną jak głupie. Uruchomiłem filtr i lampę UV i czekam na poprawę pogody.

#2911 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Z glonami u mnie było podobnie,po uruchomieniu filtracji i uvałki anurzeniowej (kupionej niedawno u Marka) powoli wszystko wróciło do normy.Oczywiście nitkowe trzeba wyławiać.

#2914 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na nitki pomaga tylko proszek. UV wywali w kosmos to co pływa.

#2915 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z glonami miałem podobnie, walczyłem z nimi od zeszłego lata. nic nie skutkowało, trochę itronik likwidował na kaskadzie. myślałem ze przez zimę zginą, niestety zostały. wsypałem w końcu nadmanganian potasu i widzę ze glony obumierają, otoczaki są czyste jakby je karcherem umył.
do tego uruchomiłem filtracje i uv (165W) i woda robi się kryształ na 1,8m.

#2922 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

czester 1 napisał: wsypałem w końcu nadmanganian potasu

Z rybami? Jaka dawka?

#2925 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

asmord napisał:





Piękne Kohaku i Showy. Niech się chowają zdrowo.

#2927 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie dziękuję by nie zapeszyć :) Co do glonów mam T-Flow Tronic, ale na razie nie stosuje są sprzeczne opinie na temat tego urządzenia. Odnośnie wysokich wód gruntowych ma ktoś jakiś pomysł jak sobie z tym problemem poradzić?

#2928 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

asmord napisał: Nie dziękuję by nie zapeszyć :) Co do glonów mam T-Flow Tronic, ale na razie nie stosuje są sprzeczne opinie na temat tego urządzenia. Odnośnie wysokich wód gruntowych ma ktoś jakiś pomysł jak sobie z tym problemem poradzić?


Ja miałem non stop włączoną pompę do brudnej wody, w zagłębieniu ok 0,5 m. W Holandii wysoki poziom wody to norma. Dlatego korzystają z osuszania terenu / obniżania lustra wody. Widziałem, że niektóre firmy budowlane taki sprzęt mają, ale nie wiem czy można go wypożyczyć.

Poniżej link jak to robią w Holandii:

translate.googleusercontent.com/translat...UEVRMu860m4cNwKyF6nQ

Zwróć uwagę na leżącą na trawniku rurę, która ma co kawałek wywiercony otwór i zasysającą wodę z ziemi.

#2929 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nadmanganian na glony?? ostro :woohoo:
UVC 165Watt? powiadasz, a cóż to za żarnik o takiej mocy, możesz nam pokazać co to za ustrojstwo?

#2941 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał: Nadmanganian na glony?? ostro :woohoo:

pawelm napisał:

czester 1 napisał: wsypałem w końcu nadmanganian potasu

Z rybami? Jaka dawka?

pierwsza próba była w mini oczku z żywcem (karasie) i po tygodniu zrobiłem to w oczku.
dawka to ok. 125g na +/- 33m3. z początku obawiałem się że zafarbuje koi jak pisanki :lol: , przez tydzień woda jak herbata, po tym czasie uruchomiłem filtr i woda robi się kryształ, glony giną, z koi jak na razie ok.

KOImark napisał: UVC 165Watt? powiadasz, a cóż to za żarnik o takiej mocy, możesz nam pokazać co to za ustrojstwo?

to trzy świetlówki (55W każda) zanurzone w cyklonie (rura fi400).

#2942 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Za godzinę Mirku twoje pociechy wyruszają w podróż do nowego domku ;)
Przesyłka na ćwierć palecie z opcją dostawy do godz. 12:00
Jak jutro odbierzesz ryby, zadzwoń do mnie czy wszystko ok.




#3171 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marek zrobiłeś to profesjonalnie :)

#3172 napisał KOLA

Artur

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skoro już je hoduje, pielęgnuję, karmię, podmieniam wodę, czyszczę filtry to i chcę żeby humanitarnie i bezpiecznie dotarły całe i zdrowe do nowego domu :)

#3173 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marku, jakieś te zdjęcia niewyraźne, bo nie do końca widzę co dokładnie Mirek wybrał :)

#3174 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.543 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.