Modernizacja starego oczka na koi pond

Marku a czy to coś zmieni i zwiększy przepływ jak zastosuje ten spust denny co mi wyceniałeś czyli na rurę 110. wklejam do niego mufę 110 tak jak na instrukcji i odrazu redukuję na 160 i jadę całość ze 160 będzie tylko przewężenie na kawałku a później full przepływ???

#6182 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: Jakie drogie elementy pvc-u lita czerwona nie jest droga i wystarcza SN4 ŚCIANKA i nie wiem czy tak nie zrobię.


Lite czerwone pvc-u ? Nie będziesz tego kleił? Trochę odważnie :)

#6183 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nieee to bez sensu nie redukuj tak
Jeśli jestem majsterkowiczem i masz smykałkę
to sam sobie zrobisz odpływ 160mm
Odpływ na rurze 160mm grawitacyjnie przepuści ponad 20m3
to już jest bardzo dużo wody

onninen.pl/pl-PL/kineta-pp-315x160mm-typ...4583040-wavin,HGA655

Googluj googluj a może coś znajdziesz ;-)

Wiesz te odpływy na 110mm są bardzo fajne i zostały wymyślone po to by zbierać osady z wielu miejsc.
Lepiej jest osadzić 6 odpływów na rurze 110mm na większej powierzchni dna niż trzy odpływy na rurze 160mm.
Twój przypadek jest jak najbardziej usprawiedliwiony ponieważ będziesz miał tylko jeden odpływ i czym większa rura będzie tym więcej wody zdołasz ją odprowadzić....

#6184 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał:

KIPER2017 napisał: Jakie drogie elementy pvc-u lita czerwona nie jest droga i wystarcza SN4 ŚCIANKA i nie wiem czy tak nie zrobię.


Lite czerwone pvc-u ? Nie będziesz tego kleił? Trochę odważnie :)


Przy takiej ilości wody i bez betonowego dna można śmiało dać pomarańczowe sanitarki ze spienionego PVCU na uszczelkę, to nie 160m3 wody z betonowym dnem.... :)
Tylko dla bezpieczeństwa ja bym je jeszcze skręcił śrubkami przy kołnierzu

#6185 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mam te kinety na stanie w magazynie nawet z onninenem handluję. Ale cięzko będzie je uszczelnić. Rury będę kładł własnie z wavina i dodatkowo kążde łączenie będzie uszczelnione GEKONEM z firmy beko oraz podlane betonem

#6186 napisał KIPER2017
Za tę wiadomość podziękował: KOImark

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.google.pl/search?q=Bottom+drain+160m..._1Wu7kEfhUK2ALduZ2&*


a może taka kratka? tylko musisz pokombinować jak skutecznie ją połączyć z EPDM
bo odpływ ma pierścień zaciskowy a tutaj trzeba pogłówkować ;)

#6187 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: Mam te kinety na stanie w magazynie nawet z onninenem handluję. Ale cięzko będzie je uszczelnić. Rury będę kładł własnie z wavina i dodatkowo kążde łączenie będzie uszczelnione GEKONEM z firmy beko oraz podlane betonem


Zuch!!! będą z Ciebie "ludzie" ;)

#6188 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nie będę kombinował aż tak bardzo...ten od Ciebie spust jest idealny ma odrazu dyfuzor i pewne uszczelnienie. Poza tym mam inne zdanie na temat rur w odpływie dennym -wolę dawać rurę PVC-U na uszczelce i dodatkowym Gekonie niż klejone systemy.Na uszczelkach jest to połączenie trwale elastyczne a grunt też pracuje natomiast rury klejone klejem GRIFFON HT-120 nie dokońca są dobre bo też wcześniej wykonywaliśmy instalacje z tego materiału i to jest twardy materiał grubo ścienny ale kruchy i lepiej go nie ruszać bo później wszystko cieknie.

#6189 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie do końca się z Tobą zgodzę
Nie jestem w prawdzie hydraulikiem ale byłem na dwóch szkoleniach w holandii
i wiem jak zrobić prawidłowo hydraulikę w KOIpond

Otóż system sanitarny nie jest przystosowany do pełnego zatopienia
to są systemy do czasowego spłukiwania wody, ludzie którzy to projektowali mieli na celu czasowe spłukiwania bezciśnieniowe.
Pod wpływem ciężaru wody, taka rura 110mm właśnie może puszczać na uszczelce bo zaczyna ważyć razem z wodą ogromne ciężary, czym dłuższa tym niebezpieczniej.
bo rura sanitarna zalana wodą non stop ma tak duże naprężenia że uszczelki pracują razem z podłożem i może dojść do przesączania wody.

Natomiast systemy klejone PVC-U to zupełnie inna bajka mam spore doświadczenie
Mam za sobą setki m.b. klejenia 110mm i nie polecam Ci kleju HT-120
do dużych średnic od 110mm w górę polecam Griffon UNI-100 wolno-schnący o większe sprężystości

Puentując wszystko co sanitarne i na uszczelkę to tylko na wierzchy do czasowego spłukiwania
wszystko co pod ziemię lub beton PVC-U na klej :)

#6190 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: nie będę kombinował aż tak bardzo...ten od Ciebie spust jest idealny ma odrazu dyfuzor i pewne uszczelnienie.


Dokładnie :) nie kombinuj tylko kup sobie rury PVC-U jeśli pracujesz w hurtowni hydraulicznej to zapewne masz bardzo dobre ceny
Wklej sobie tą rurę do odpływu 110mm i będziesz spał spokojnie
a jak chcesz mieć większy przepływ to kup sobie dwa odpływy
jeden AIR drugi zwykły i będzie mógł wycisnąć z obu rur ponad 20m3 wody

Popraw mnie jeśli nie mam racji...... ;)

#6191 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest wiele różnych rozwiązań i każdy stosuje te które ma sprawdzone. Są też rury PEHD czarne zgrzewane doczołowo lub elektrooporowe,i to są już najlepsze połączenia wysoko ciśnieniowe i grube ścianki.Klejone mnie nie przekonują...aczkolwiek firma SIKA ma fajny uszczelniacz który pod wpływem wilgoci pęcznieje i uszczelnia każde połączenie np.między pcv a betonem.
Nie rozumiem jak można skręcić wkrętem rury przecież przewiercając je robisz dziurę i następuje przeciek nawet jak go uszczelnisz śruba skoroduje z biegiem czasu

#6192 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

to jest klej odpowiedni do takich rzeczy
www.beko-gmbh.pl/produkt-127.html

#6193 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

rury zostaną na uszczelkach w standardzie a dodatkowo cała powierzchnia będzie zrobiona własnie tym GECONEM

#6194 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rób jak chcesz ja Ci opisałem co masz zrobić
a Ty rób tak było dobrze
w jaki sposób to zrobisz jest mniej istotne
ma to działać i być bezpieczne

ps
jak skręcisz rury sanitarne?? a o właśnie tak to bardzo proste :)
Przecież chwytasz obie rury już za uszczelką :)
tylko muszą to być śruby ze stali 304 :)
Zapewniam Cię że ta śruba nawet zakopana przeżyje twoje wnuki ;)


#6195 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jeśli idą po wierzchu to tak, a w moim przypadku zrobię na każdym łączeniu w ziemi wylewkę betonową więc nic ich nie rozciśnie przecież rura wchodzi do mufy dosyć głęboko więc to nie realne aby rura wysunęła się aż 10 cm.A z tymi rurami skręcanymi to nigdy nie zrozumiem -co z tego że łapiemy za uszczelką jak dziurawimy 2 ścianki rury i jeżeli słup wody w niej stoi cały czas to przez gwint zaczyna sączyć woda

#6196 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.636 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.