Moje Marzenie

Tak zgadza się Sylwku że kluczowa jest czystość, ale czym więcej wody przepuścisz przez sito, tym więcej osadów osiądzie na nim. Jeśli dwie ANP-20000 puścisz na max czyli przez bęben leci 40m3 wody.
Jeśli odkręcisz je na 50% to suma sumaru, bęben będzie rzadziej się czyścił, ale mniej wody trafi na sito. Tak czy inaczej wodę musisz na początku ostro przemieszać by pozbyć się osadów, jak już profi sobie poradzi z największym syfem, potem możesz sobie zmniejszyć przepływ.
Sterownik obrotów wirnika jest po to by sobie regulować przepływy przy porach roku.
Jesień, wiosna, nie za mocno bo ryby mniej jedzą i mniej jest syfu, a od maja do końca września można mocniej mieszać wodę.

#4121 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cześć

Jestem po paru dniach działania Profi. :)

Brudu wywala mega dużo. Tak często się już nie włącza :)
Woda nadal nie jest choćby trochę przejrzysta. Może trzeba jeszcze poczekać :( albo w ogóle nie będzie , nie wiem
Jeszcze czekam na lampę UVC. Mam nadzieję że po Lampie woda będzie bardziej klarowna.

Poprawiłem odpływ z Profi teraz mam trochę czyściej w filtrze.


#4145 napisał Sylwek
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sylwku Profi nie zrobi Ci kryształowej wody, Filtr bębnowy to tylko bardzo skuteczny, automatyczny filtr wstępny - czyli prefiltr. Nawet gdybyśmy naciągnęli na bęben sito 40 mikronowe to i tak woda nie będzie krystaliczna - zarodniki zielenic są mniejsze i przecisną się nawet przez 10 mikronów.
By zatrzymać zielenice musiał być mieć sito 5 mikronowe, a to jest fizycznie nie możliwe by mieć 50m3/h

Ostatni szlif robiący "szklaną" wodę to albo mocne UVC, albo Ozon.
Oczywiście można zapobiec rozwojowi zielenic bez UVC i ozonu, ale musiał byś zbudować gigantyczny dach nad całym zbiornikiem by ograniczyć nasłonecznienie i mocno go zacieniować.

#4146 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marku, ale oczywiście masz racje. :)

Tylko miałem małą nadzieję że chociaż troszkę woda zmieni swoją przejrzystość.
Tym bardziej czekam na lampę. ;)

#4147 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe pociechy jadą jutro do Sylwka, zazdroszczę im takiego domu!! :woohoo:
Niech się chowają zdrowo i wyrosną na piękne Koi :)

Tancho Sanke -25cm
Kujaku -25cm
Kohaku -22cm
Showa GR -18cm

#4203 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Już się nie mogę doczekać ? :) :) :)

#4204 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koi świetne ,gratuluję :cheer:
Jak Sylwek odprowadzisz wodę deszczowa z komory profidruma. Jak chcesz rozwiązać spuszczanie osadów z komór filtrów biologicznych?

#4205 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dzięki :)

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem z komorą profidruma. Ale jak tak to już odpowiadam :
Do komory profidruma nie wlewa się żadna woda ponieważ cały filtr mam zakryty. Na razie mam prowizorkę ale w przyszłym roku zrobię coś porządnego.
Komory filtrów mam zrobione z spadkiem w jedną stronę w której będą zamontowane rury fi 50 które odprowadzą osady do beczki a stamtąd pompą do brudnej wody gdzieś na ogród.

#4208 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Interesuje mnie ta problematyka, bo chcę zbudować podobny filtr. Mam problem,bo kanalizację mam wyżej niż posadzka filtra. Na filtrze ma być podest (taras)4x4m i nie wiem jak to zrobić by można mieć dostęp do filtra.
No i żeby deszcz nie dostawał się do środka.

#4209 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dzisiaj dotarła długo oczekiwana ( tylko 1 dzień albo aż 1 dzień ) :) przesyłka od Marka.

Po otwarciu styropianowego wieczka ukazał mi się widok który upewnił mnie że dokonałem dobrego wyboru. :cheer:

Stado ryb w zbiorniku powiększyło się o 4 ryby. I już wiem że na wiosnę będą następne ;) chociaż przeszła mi dzisiaj taka myśl żeby zrobić sobie wolne z pracy i do Marka po ryby :whistle:



#4222 napisał Sylwek
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kujaku się chyba trochę podrapał na nosie, albo to pływająca kupa akurat nad nosem :P
W takiej wielkiej wodzie i przy takiej filtracji będą miały niebo na ziemi :)

#4223 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na całe szczęście nosek ma cały ;)
I z całą resztą buszują w zbiorniku. :)

#4225 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No i super :) Sylwek zapodaj trochę fotek ;)
Co do Tancho Sanke to dopiero pojawiają się na nim plamki Sumi. Na wiosnę powinny już być fajne ostre i powinny wyjść na górę.

#4227 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Teraz jak mam fajną czysta wodę to się zastanawiam czy te fajne rybki nie będą traciły kolorów.

#4230 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mogą ale nie muszą, nie wiem jakie masz jeszcze ryby ale te co ostatnio przyjechały nie stracą kolorów ;) nie zaliczają się do odmian które mogą gubić kolory.

#4231 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.734 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.