KOIpond KILERA

gdyby były firmy które kleją folię bezproblemowo i nie byłoby zakładek to byłoby dobrze.

#4322 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

humulus napisał: gdyby były firmy które kleją folię bezproblemowo i nie byłoby zakładek to byłoby dobrze.

Nie za bardzo rozumiem?

#4323 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja też nie rozumiem :)

#4324 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

humulus napisał: gdyby były firmy które kleją folię bezproblemowo i nie byłoby zakładek to byłoby dobrze.


Koledze chodzi o to że folie PVC przycina się i zgrzewa bez zakładek. Natomiast EPDM można tylko kleić i lepiej jej nie docinać. Powstają wówczas fałdy folii.
Też nad tym myślałem. Wydaje mi się że dobrym rozwiązaniem byłoby sklejanie zakładek żeby nie powstawały puste "kieszenie". Ktoś z was tak robił ?.

#4325 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Są takie firmy i owszem można docinać EPDM i kleić tak by wszystko było na gładko, ale to się robi przeważnie na pionowych ścianach w zbiornikach murowanych, ale można też kleić i docinać w normalnej wykopanej w ziemi niecce.
Tylko jedno ale :) firmy które się tym zajmują drogo kosztują, po za tym materiały które są potrzebne też są koszmarnie drogie.
Popatrz ile kosztował by zbiornik Gosi z klejonego EPDM, znalazłem jej firmę która wyceniła jej zbiornik wałkowaliśmy to w jej temacie.


#4326 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klejenie EPDM jest bardzo proste,wymaga trochę czasu i cierpiliwości. Przy odpowiednim klejeniu żadnych fałd nie będzie.Zakładki owszem ,ale one są prawie niewidoczne.
Tu macie filmiki jak to się robi.
epdm-firestone.pl/filmy-instruktazowe/
Marku jak odejmiesz cenę za robociznę ,z wyceny Gosi, to cena nie jest taka zła.
Jak obejży się te filmiki instruktażowe ,to cała rocizna jest bajką.

#4327 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodziło mi o to, że przeważnie wszyscy robią epmd z jednego kawałka i są fałdy, które niestety nie wygladają fajnie. Nie ma (albo się mylę) w Polsce firm które zrobią to "gładko" coś jak tu (tylko ze tu jest fpo)

#4328 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Był gdzieś na forum link do filmu gdzie uzyskano pionowe ściany bez murowania (w linkowni nie mogę znaleźć).
Oni tam robili to z jakiś płyt.

#4329 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

humulus napisał: Chodziło mi o to, że przeważnie wszyscy robią epmd z jednego kawałka i są fałdy, które niestety nie wygladają fajnie. Nie ma (albo się mylę) w Polsce firm które zrobią to "gładko" coś jak tu (tylko ze tu jest fpo)


Są takie firmy które to robią, właśnie Ci podałem wycenę przez taką firmę, natomiast to co jest w tym zdjęciu to zgrzewana folia, a nie EPDM. Zgrzanie folii robi się bardzo szybko i koszta są znacznie mniejsze. Sama folia jest dużo tańsza jak i jej obróbka, co do obróbki folii to tego typu usług jest bardzo dużo.
Z takiej jasnej folii robi się niecki kąpielowych stawów naturalnych i te zdjęcie które wysłałeś przedstawia basen kąpielowy.

#4330 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

humulus napisał: Był gdzieś na forum link do filmu gdzie uzyskano pionowe ściany bez murowania (w linkowni nie mogę znaleźć).
Oni tam robili to z jakiś płyt.

Ja mam podłoże z gliny jeśli tylko chcę to mogę sobie robić sciany jakie mi się podoba ,pionowe ,skośne. :)

#4331 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał:

humulus napisał: Był gdzieś na forum link do filmu gdzie uzyskano pionowe ściany bez murowania (w linkowni nie mogę znaleźć).
Oni tam robili to z jakiś płyt.

Ja mam podłoże z gliny jeśli tylko chcę to mogę sobie robić sciany jakie mi się podoba ,pionowe ,skośne. :)

No właśnie i jakie będziesz robił ?

#4332 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No właśnie i jakie będziesz robił ?

Będzie różnie,przy brzegu raczej pionowe,nie mam specjalnie jakiś wymagań.

#4333 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł tak sie staraj wyprofilować brzegi i dno by odpływy miały jak największy spadek. Czyli brzegi pod lekkim kątem, a dno jak największy kąt w kierunku odpływów.

#4334 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł, ale rozmach, lol :woohoo: Trzymam kciuki, zazdroszczę i podziwiam. odnośnie folii, Gosia załuje, ze zrobiła pcv :( Już raz miałam poprawiane, teraz znowu mam wrazenie, że przecieka. Układa się szybko, zakładki też są, ale co z tego? Teraz nie mam pomysłu co robić, kompletnie. Temat mi wisi nad głową. Tak, czy inaczej, ja folii pcv nie polecam, absolutnie

#4335 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na tym zdjęciu to nie PCV, tylko folia FPO, sarnafil, też bardzo dobry ale niestety sporo droższy materiał od PCV. FPO

#4336 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.376 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.