Chory koi

Witam. Czy możecie mi pomóc ? Co się stało mojemu koi?

#8316 napisał Margaret

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

a ja jaj :unsure: niedobrze to wygląda, ale jeszcze można ją uratować.
Takie rany bakteryjne tworzą się przy mocno zaniedbanej wodzie.
Te otwarte rany oraz płetwy trzeba opatrzyć gdy ryba jest znieczulona inaczej się nie da
ale ja na twoim miejscu nie bawił bym się w żadne zabiegi, bo szkoda czasu tylko zaaplikował jej
antybiotyk iniekcyjnie (flormenikol)
Napisz mi ile ryba może ważyć? dobiorę Ci dawkę antybiotyku

Czy możesz mi napisać jakie masz parametry wody? mierzysz czasami
- NO3 ?
- NO2 ?
- NH3 ?
- PH ?
- jaka obsada (ile ryb? jakiej wielkości?)
- jaki filtr ?
- ile litrów ma zbiornik ?
- czy robisz podmiany wody ?

#8318 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witam. Rybka niestety nie żyje.Parametry wody są w normie oprócz NO3 jest bardzo wysokie . Dziś wyczysciłam filtry zmieniłam węgiel i zeolit i odkurzyłam oczko ,dolałam nowej wody. Oczko ma 3000 l i obecnie mieszka w nim 7 koi.Filtr przelewowy na 12000l i dodatkowa lampa UV. Nie mam problemu z glonami woda jest przezroczysta

#8319 napisał Margaret

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zauważyłam w filtrze takie małe glutki , może to one zatakowały mi rybkę

#8320 napisał Margaret
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Margaret napisał: Witam. Rybka niestety nie żyje.Parametry wody są w normie oprócz NO3 jest bardzo wysokie . Dziś wyczysciłam filtry zmieniłam węgiel i zeolit i odkurzyłam oczko ,dolałam nowej wody. Oczko ma 3000 l i obecnie mieszka w nim 7 koi.Filtr przelewowy na 12000l i dodatkowa lampa UV. Nie mam problemu z glonami woda jest przezroczysta


Oczko 3m3 to zdecydowanie za mało wody dla karpi koi. Węgiel i zeolit możesz zupełnie wyrzucić. Już wiem co to za filtr, jest to chińska zabawka nieprzystosowana do tak dużych ryb z taką przemianą materii jak karp.
To że woda jest przezroczysta nie znaczy że jest zdrowa, spirytus i kwas też są przezroczyste....

ps
To co masz na zdjęciach z mediów biologicznych to ikra ślimaków zupełnie nie groźne
Przyczyną choroby twojej ryby była woda, takie bakteryjne infekcje powstają w starej, mocno zanieczyszczonej wodzie
Gdybyś wcześniej zareagowała udało by się ją uratować.

Zalecenia:
- Podmiana wody co tydzień minimum 10%
- czyszczenie filtra mechanicznego co miesiąc
- rozsądne karmienie (nie przekarmiać) - masz za małą filtrację biologiczną

W przyszłości radzę powiększyć zbiornik, kup większy filtr - najlepiej komorowy typu bioklar 15

#8321 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Za tę wiadomość podziękował: Margaret

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

mam te dwa filtry najpierw hazelock

#8323 napisał Margaret
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę mi podpowiedzieć co po kolei ma być w tych filtrach: hazelock ma jedną komorę a ten drugi trzy , może to trochę pomoże. Oczko ma trzy lata i dopiero teraz jest problem z wodą. Wcześniej było ok, być może dlatego że rybki urosły albo .

#8324 napisał Margaret

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Te filtry nie nadają się do hodowli karpi koi, to są zabawki co najwyżej dla karasi ale nie dla koi
Karp koi ma bardzo szybką przemianę materii, jego przewód pokarmowy jest bardzo krótki, odchody są słabo trawione i sieją mocno azotem. Filtr biologiczny musi być wydajny i duży
Proszę się zaopatrzyć w filtr komory
coś takiego:

- pierwsza komora (szczotki)
- druga komora (mata japońska)
- trzecia komora (złoże ruchome HELX albo statyczne)

#8326 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.839 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.