Ochiba

Średnia długość (i waga) mojego stadka mocno się powiększyła, dzięki ok. 40cm Ochiba.
Temat męczył mnie dość długo i wreszcie znalazł finał :)


Skumplował się z Chagoi'em, reszta uprzejmie podąża za nimi podczas spacerów po oczku.

#1147 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fajny przywódca stada ;) bardzo lubię Ochiby zresztą można się domyślić po moim awatarze :)
Tak się złożyło że akurat wczoraj rozmawiałem z Krystianem, więc wiem gdzie wcześniej mieszkał twój nowy nabytek :)

#1148 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

:) Była to bardzo miła wizyta.
Ja także lubię Ochibę - za niesamowity kontrast kasztanowego koloru z popielatą siatką.
To samo mam z Goshiki. Te dwie ryby to po prostu zjawisko w wodzie. Kiedyś... będzie taki z czystym, żarówiastym hi. A z Ochibą definitywnie temat zakończony B).

W kolejce teraz klasyczna Aka Matsuba, taka z mocną czerwienią, czystą głową i wyraźną siatką.

#1149 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No Aka matsuba taki AAA zapiera dech w piersiach, Goshiki też mi się podoba ale najbardziej te z jasnym grafitem i najlepiej w GR.

Co do Ochiby to te połączenie szarości z kasztanowym brązem lub oliwkowym jest piękny. Lubię te kolory nie tylko w Ochibie ogólnie lubię ciepłe brązy to też widać na szacie forum :P

Ktoś kiedyś pięknie opisał Ochibę


#1150 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Też mi właśnie ta Ochiba chodziła po głowie :lol: , a nawet byłem już po słowie z Krystianem. Jednak z uwagi na to, że moja inwestycja ciągle w toku to odłożyliśmy temat do czasu, aż zbiornik ruszy i będzie widać co z pogodą ...

Bardzo fajny zakup. Gratuluję i pozdrawiam.

#1151 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BB_King napisał: Też mi właśnie ta Ochiba chodziła po głowie
...
Gratuluję i pozdrawiam.

Dzięki, nie byłem niczego świadomy poza tym, że się z Krystianem kontaktowałeś :)

#1153 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ładny kojak :cheer: gratuluję zakupu.Moja Ochiba jest najbardziej oswojonym i największym koi,bardzo ufna ryba.Powinna dać Ci się szybko oswoić-będzie jadła z ręki. ;)

#1157 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Ładny kojak :cheer: gratuluję zakupu.Moja Ochiba jest najbardziej oswojonym i największym koi,bardzo ufna ryba.Powinna dać Ci się szybko oswoić-będzie jadła z ręki. ;)

Dzięki Paweł, bardzo liczę na to, obyś był dobrym prorokiem :)

p.s. Żre jak buldożer :ohmy:

#1158 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ochiba 'konsumujący konsumpcję' czyli o jednego ślimaka mniej.
Przez zimę z 40 zrobiło się równe 50cm. Obok ostatni z nabytych Chagoi, też dorzucił parę cm.

#3434 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Super są te dwie ryby, naprawdę robią wrażenie :) wielkości tych ryby są imponujące. Rewelacja.

#3436 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jakimi karmisz je ślimakami, i jak je " przyrządzasz"?

#3439 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karmię je wszelkimi ślimakami, jakie są, może winniczków mi szkoda, bo jest ich u mnie mało. Przez zimę zawsze mogłem gdzieś spod liści wygrzebać zimujące ślimaki skorupkowe - jak wstężyki - podawałem po zgnieceniu, teraz jest obfitość tych bezskorupowych, więc idą wszystkie jak leci, łącznie z pomrowem wielkim - tego zmieści w paszczy tylko parę największych moich koi. Daję tak jak je złapię, bez żadnego preparowania. Wydaje się, że to największy przysmak, nawet przebija dżdżownice.
Daniel, fakt, oczko jakoś zmalało. Pomijając jakieś bonsai koi zatrzymane w rozwoju na dwudziestu paru centymetrach - większość z naszych ulubieńców raczej ma duże szanse na takie i znacznie większe rozmiary.

#3441 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi
Za tę wiadomość podziękował: KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja ostatnio też dałem ślimaki moim i mało nie "pozabijały" się o nie. Po protu jedna przed drugą je łapała :) A woda jakby się gotowała :)

Paweł zgadzam się, że urosną ale mam nadzieję, że to jeszcze chwilę potrwa i nacieszę się i karmieniem i patrzeniem na rozwój :)

#3443 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

no , a te w skorupach dajesz ze skorupami w całości

#3446 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: no , a te w skorupach dajesz ze skorupami w całości

Nie, obieram, starając się usunąć ostre części ze środka. Teraz mi się nie chce z nimi babrać, bo innych jest dostatek, ale zobaczymy, kto będzie szybszy - ślimaki z rozmnażaniem, czy koi z apetytem.

#3447 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.267 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.