Oczko Daniel

Wyłączenie spowodowałoby, że nie mieszałbym wody. Ok, niech działa i spokojnie. Od jutra ma być coraz cieplej :)

#3108 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wyłącz dyfuzor bo nie ma upału :) , ale filtr musi chodzić!!

#3109 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Za tę wiadomość podziękował: stanisław65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mam pytanie, czy ktoś rozważał zastosowanie drobnej siatki jak w prefiltrze w pierwszej komorze bioklara? Zastanawiałem sie czy takie rozwiązanie miałoby sens? Na plus jest fakt, že drobne śmieci nie przedostają sie do pozostałych komór. Minusy to według mnie podobne jak w prefiltrze sitowym.

Nie zauważyłem aby ktos o tym wpominał, jeżeli tak to proszę o linka :)

#3134 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gdyby nad pierwszą komorą bioklara był wbudowany filtr sitowy to miało by to sens, ale siatka w komorze bioklara nic by nie dawała, kupy i tak dalej były by w obiegu.
To samo osiągniesz wkładając gąbkę w pierwszej komorze tak jak Ci mówiłem.
Cały ambaras w tym by spadająca woda staczała się po sicie a kupy już zostawały odseparowane.
Gdybyś włożył stalową siatkę nad odstojnik pierwszej komory i tak będziesz musiał systematycznie czyścić by pozbyć się kup.

#3135 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zgadzam sie Marku z Tobą, ale wydaje mi sie, że siatka będzie lepiej zatrzymywała te kupy niż gąbka. Mimo, że ta gąbkę dociołem większą i niby jest szczelna to zauważyłem w drugiej komorze tez jakieś resztki pływającego lub przyczepionego do maty brudu.

#3136 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nawet po sitowym łukowym 150 mikronów jest masa mułu tego nie unikniesz to tylko 150 mikronów. Pył mniejszy od 150 mikr. przelatuje swobodnie. Nawet profidrum z 70 mikronowym sitem też puszcza mikro pyłek jest go nie wiele ale jest. Tylko że on i tak i tak wyłapie prędzej czy później to syfek znowu trafi do wody, chyba że osadzi się na mediach, wtedy pozostaje strząchnąć pył i on znowu trafi do profi :) najważniejsze by na siatki czy to łukowe czy bębnowe nie trafiały zmielone osady.
Twoja pompa miele na pył osady i masz tego taki efekt a nie inny, nie unikniesz tego gdybyś nawet zastosował sito 100 mikronów.

#3137 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No dobra przekonałeś mnie :) cały mój magiczny plan upadł :(

#3138 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nawet profidrum z 70 mikronowym sitem też puszcza mikro pyłek jest go nie wiele ale jest.


Ja używam profidruma ponad rok.Jest prawdą ,że nawet profidrum przepuści ci pył. U mnie zbiera go beczka z gąbkami zaraz za profidrumem (a nawet 2 beczki).Po jednym sezonie gąbki są zawalone mułkiem (osadem).
W tym sezonie profidrum wywalił mi na zewnątrz prawie wiaderko 10 l glonów nitkowych -to co zebrał skimmer i pompa. Gdyby nie profidrum to moje filtry z gąbki były by już zawalone brudem i musiał bym je już czyścić - a tak rączki mam czyste :cheer: :P

#3141 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja bym tego nie łapał na gąbki, szkoda przepływu jak nie ma gąbek to i tak pył wróci znowu do zbiornika, bez różnicy czy pył jest na gąbkach czy w wodzie - bo on cały czas jest.
Najważniejsze to co profi wywala na zewnątrz, to jest eliminowane z obiegu.
Najgorsze jest mielenie przez pompę osadów. Profi podpięty do odpływów zachowuje się zupełnie inaczej.

#3142 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Mam pytanie, czy ktoś rozważał zastosowanie drobnej siatki jak w prefiltrze w pierwszej komorze bioklara?

w tamtym sezonie próbowałem wkładać w pierwszą przegrodę (ta wąska przelewowa) drobną siatkę i efekt był taki że siatka szybko się zapychała i woda do drugiej komory szukała przepływu bokami.
kiedy ten przepływ bardziej uszczelniałem siatką woda przelewała się górą. dlatego jak masz zawalonego bioklara to ma on możliwość przepuszczenia wody góra.
dlatego zdecydowałem się na cyklon i prefiltr (sito zraszane) przed bioclarem.

#3143 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał: Ja bym tego nie łapał na gąbki, szkoda przepływu jak nie ma gąbek to i tak pył wróci znowu do zbiornika, bez różnicy czy pył jest na gąbkach czy w wodzie - bo on cały czas jest.

słyszałem coś o sicie 25 mikronów, ale sadze ze profidrum pracowałby na okrągło :woohoo:

#3144 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobra, przekonaliście mnie, że nie ma sensu nic kombinować bo nie przyniesie to żądanego efektu.

Cały czas wałkujemy profidruma, a ta cena jest kosmiczna ale trzeba będzie dojrzeć do niego w pewnym momencie.

#3145 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witam, czyściłem dzisiaj bioklara, hmm masakra, tak delikatnie mówiąc, a to tylko 15'ka :( nie wiem jak tutaj chłopaki go czyszczą w domu...? Przecież to masa roboty przy nim :( nie wiem jak to wyglada przy prefiltrze ale powoli dojrzewam do niego.. :(

Z dobrych informacji złoża ruchome mi dojrzały całkiem fajnie :) No i w środę będę miał fajną gromadkę dzieciaków :)

#3196 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Z dobrych informacji złoża ruchome mi dojrzały całkiem fajnie :) No i w środę będę miał fajną gromadkę dzieciaków :)


a ja śmiem twierdzić że jeszcze Ci nie dojrzały :) bo i za krótko i za zimno.

#3206 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niestety masz racje :( były po prosty brudne :P wyczyściłem dwie pierwsze komory i tyle było z bakteri :(

#3208 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.222 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.