KOIpond KILERA

Tak ,trochę roślin połamały, posprzątam za parę dni jak wykluje się narybek. Ikra jest dosłownie wszędzie, nawet na połamanych kawałkach roślin.

#6571 napisał KILERK1
Za tę wiadomość podziękował: stanisław65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

fajnie buszuja i niezły Sajgon zrobiły :) jaką masz tam filtracje??bo woda brudna

#6572 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No,woda brudna, ale już coś ruszyło od paru dni.Już widzę ryby na 0.5m.
Miałem atak glonów nic nie było widać i nic na nie nie działało .

#6573 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hej, a powiedz mi, jak objawiał się ten wysyp glonów, wiesz może czym był spowodowany? Dopytuję, bo mam to samo:-( Lampa uv nie działa, żarniki nowe. Pierwszy raz mam mam zieloną wodę:-( Sypałeś może preparat na glony nitkowate? ten od Marka?

#6574 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na glony nitkowate lampa przecież nie działa :) Ja sypnąłem Aqua silver na glony nitkowate, w ciągu tygodnia wszystkie zniknęły :) Co roku używam tego proszku i jest ok. Marek ma jeszcze jakieś inne preparaty ale nie wiem jak działają.

#6575 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja nie mówię, że lampa działa na nitkowate. Zadałam pytanie o preparat na glony nitkowate, bo podejrzewam, ze to od niego ta zielona woda:-)

#6576 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie spotkałem się Gosiu z taką opinią, przynajmniej tych preparatów od Marka na glony :)

#6581 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szukam przyczyny po prostu. Glonów nitkowatych nie ma, ni jednego. Ale na okrągło jest taka jakby zielona "papka" pewnie własnie rozpuszczone glony. Filtracja myslę, że u mnie jest za słaba, przepuszcza to i jest zielono. Ot taka moja dywagacja:-) Dlatego podpytuję, bo nigdy tak nie miałam

#6582 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: . Ikra jest dosłownie wszędzie, nawet na połamanych kawałkach roślin.

u mnie wszystko (no prawie pewnie cos tam wpłynie miedzy kamienie) jest zaraz zjadane

#6585 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja do przedwczoraj miałem glony zwykłe nie nitkowate,woda była zielona totalnie, widoczność do 10 cm. Sypałem chemię od Marka na glony zwykłe i nic nie pomagało ,kupiłem jeszcze gdzie indziej polecaną chemię na glony zwykłe i ta też nie pomogła. Minął miesiąc i od dwóch dni coś ruszyło ,glonów zero , dzisiaj mam widoczność ponad 1,5 m i dalej wszystko się poprawia. Co się stało , nie mam pojęcia.

#6587 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na zieloną wodę powinna pomóc lampa UV i ja bym tu szukał braku efektu, coś tu jest nie tak, może za mała lampa, może za mały przepływ i nie nadąża z wybijaniem, przeanalizuj to. Zbiornik masz chyba całkowicie odsłonięty i słońce operuje non stop. Glony nitkowe teraz wyhamowały bo za mała przejrzystość wody.
Oznaczałeś poziom fosforanów ?

#6589 napisał OSAD
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Szukam przyczyny po prostu. Glonów nitkowatych nie ma, ni jednego. Ale na okrągło jest taka jakby zielona "papka" pewnie własnie rozpuszczone glony. Filtracja myslę, że u mnie jest za słaba, przepuszcza to i jest zielono. Ot taka moja dywagacja:-) Dlatego podpytuję, bo nigdy tak nie miałam


Gosiu. Jeżeli dobrze pamiętam Twój wątek to masz Bioklara bez prefiltra. Za prefiltr robią szczotki. Ryby masz już ze dwa lata. Nawet jeżeli te maleństwa przybrały na długości tylko 50 % to masa przyrosła ze dwa razy albo więcej. Proporcjonalnie do wzrostu masy produkują więcej kupek. Dlatego by osiągnąć to co miałaś w pierwszym roku może jest tak, że musisz przerobić 4 więcej azotu. Odseparowanie szybkie kupek odciąży filtr biologiczny. Może dlatego na starej metodzie Tobie trudno ujechać. Zastanów się nad prefiltrem i częstszą podmianą częściową wody. Ogród będzie Tobie wdzięczny za wodę z oczka.

#6591 napisał BB_King

Pasja daje energię ...
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Myślałam o tym, ale właściwie do wymiany żarników i do czasu wsypania preparatu na nitkowate, było ok. Jest jeszcze jeden powód, który biorę pod uwagę, przesadzanie lilii wodnych. NIby zasypane piaskiem, kamykami, ale może ziemia się przedostała?

Wiem, że muszę kupić prefiltr, ale nie mam grawitacji, to raz, dwa, muszę poszukać jakiegoś który może być podłączony bez grawitacji, a trzy, cena zabija:-( Po remoncie rynien muszę odsapnąć finansowo. Wodę podmieniam w sumie często, bo raz w tygodniu ok 10, 20%

#6593 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lampę mam 2x36, to dużo jak na 30.000 litrów. Żarniki nowe, mają 2 miesiące. Lampa się świeci, czyli działa...PO4 i reszte zrobię jutro z ciekawości

#6594 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Lampę mam 2x36, to dużo jak na 30.000 litrów. Żarniki nowe, mają 2 miesiące. Lampa się świeci, czyli działa...PO4 i reszte zrobię jutro z ciekawości

mam podobna pojemność i mam 3x55W. co jakiś czas wyczyść też klosz.

#6596 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.256 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.