KOIpond KILERA

Wczoraj nie miałem jak Ci tego wysłać z telefonu, ale postaraj się wyprofilować ściany zbiornika i dno w taki sposób.


#4337 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

humulus napisał: Na tym zdjęciu to nie PCV, tylko folia FPO, sarnafil, też bardzo dobry ale niestety sporo droższy materiał od PCV. FPO


Tak to dokładnie o to chodzi, nie wiedziałem że robi się ją z elastomerów poliolefinowych (FPO) myślałem że to PCV, ale mniejsza o większość u Kilera będzie EPDM. Czerń EPDM, jej trwałość i rozciąganie nadaje się idealnie do KOIpond, po za tym fajnie się instaluje odpływy i RTF do EPDM, wystarczy zwykły silikon i przykręcenie pierścienia zaciskowego.

#4338 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komory filtracyjne będą nad poziomem wody ?
Długość komory filtracyjnej ma mieć ponad 6 m ?

#4339 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie mogą być wyżej zbiornika, bo to ma być system grawitacyjny oparty na odpływach dennych.

#4340 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na zdjęciu wygląda jakby było powyżej gruntu.

#4341 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Filtry są poniżej poziomu wody ok. 160 cm. Na tych zdjęciach źle to widać,zrobię dzisiaj nowe.
Moje oczko jest na skarpie ,dlatego tylna ściana oczka ma 160 cm i właśnie za nią będą filtry na długości 6m i szer 1.2 m. Pokrywa filtrów będzie 20 cm wyżej niż poziom wody,będzie podestem.

#4342 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Komory będą powyżej gruntu, ale nie powyżej zbiornika.
Zapytałeś czy będą ponad poziomem wody - nie będą bo to grawitacja.
Kiler ma taki teren :) mieszka w górach więc ukształtowanie działki jest takie nie inne i wszystko będzie ponad poziomem gruntu, zbiornik jak i filtr.

#4343 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Filtry są poniżej poziomu wody ok. 160 cm.


Że jak?? :woohoo: jakim cudem?? Paweł jak Ty chcesz połączyć komory grawitacyjnie skoro one mają być poniżej poziomy wody o 160cm?? :silly:

#4344 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No teraz mi się wszystko zgadza :)

#4345 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał:

KILERK1 napisał: Filtry są poniżej poziomu wody ok. 160 cm.


Że jak?? :woohoo: jakim cudem?? Paweł jak Ty chcesz połączyć komory grawitacyjnie skoro one mają być poniżej poziomy wody o 160cm?? :silly:


Paweł napisał że pokrywy filtrów będą 20 cm powyżej lustra wody. Sam pisałeś, że górzysty tern. Pewnie jest bardzo górzysty :cheer:

#4346 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał:

KILERK1 napisał: Filtry są poniżej poziomu wody ok. 160 cm.


Że jak?? :woohoo: jakim cudem?? Paweł jak Ty chcesz połączyć komory grawitacyjnie skoro one mają być poniżej poziomy wody o 160cm?? :silly:

Oj tam ,źle się wyraziłem,dno filtrów jest poniżej lustra wody +/- 130 cm.
To nie jest bardzo górzysty teren , tylko pagórkowaty, sama glina (niedawno znaleziono niedaleko mnie najstarsze ślady ludzi,podobno są w Europie jeszcze tylko dwa takie miejsca.Dlatego musiałem mieć zezwolenie archeologa na kopanie). Najwyższe wzniesienie ma ok. 230 m n.p.m..
U mnie oczko będzie miało ok, 12m długości. Na tej długości ,na mojej działce różnica w terenie to ok 160 cm.

#4347 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Znam to uczucie gdy firma którą wynajmiesz okaże się nie rzetelna, mnie olały trzy ekipy murarskie i w związku z tym musiałem murować sam ( murował tata z bratem ja tylko nosiłem cement :) ) Pochwal się jakie ostatecznie wymiary będzie miał przyszły pond bo zapowiada się wspaniale.

#4348 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał:

KOImark napisał:

KILERK1 napisał: Filtry są poniżej poziomu wody ok. 160 cm.


Że jak?? :woohoo: jakim cudem?? Paweł jak Ty chcesz połączyć komory grawitacyjnie skoro one mają być poniżej poziomy wody o 160cm?? :silly:

Oj tam ,źle się wyraziłem,dno filtrów jest poniżej lustra wody +/- 130 cm.
To nie jest bardzo górzysty teren , tylko pagórkowaty, sama glina (niedawno znaleziono niedaleko mnie najstarsze ślady ludzi,podobno są w Europie jeszcze tylko dwa takie miejsca.Dlatego musiałem mieć zezwolenie archeologa na kopanie). Najwyższe wzniesienie ma ok. 230 m n.p.m..
U mnie oczko będzie miało ok, 12m długości. Na tej długości ,na mojej działce różnica w terenie to ok 160 cm.


To jeżeli założymy że zbiornik będzie miał głębokość 2 mm to z jednej strony wychodzi skarpa 3,6 m ?.
Jak to teraz zaplanowałeś przy folii ?

#4349 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomiędzy górnym ,a dolnym poziomem ,żeby było zero,jest różnica ok. 160 cm. Taka wysoka jest skarpa.
Głębokość może być już dowolna,kopiesz w dół,a skarpa ma dalej 160 cm.

#4350 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Pomiędzy górnym ,a dolnym poziomem ,żeby było zero,jest różnica ok. 160 cm. Taka wysoka jest skarpa.
Głębokość może być już dowolna,kopiesz w dół,a skarpa ma dalej 160 cm.


Czyli z jednej strony będziesz miał wypłycenie ?

#4351 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.478 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.