KOIpond KILERA

Nie wiem czy wiesz, że są zaplanowane zmiany w prawie budowlanym i na oczko do 50 m kwadratowych nie będzie potrzebne pozwolenie na budowę a tylko zgłoszenie jak do tej pory. Zmiany mają wejść w życie jak dobrze pójdzie w czerwcu lub lipcu może warto rozważyć wstrzymanie się z inwestycją do czasu wejścia w życie nowych przepisów i dzięki temu zaoszczędzić parę groszy na projekcie i badaniach archeologicznych skoro na oczko do 30m ich nie musiałeś robić to może teraz też nie będą wymagane?

#2645 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dzięki za poradę,ale to mnie i tak nie będzie dotyczyło,bo moja powierzchnia oczka będzie miała ponad 70 m2

#2649 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł, jak sprawy formalne i projekt? Coś ruszyło się do przodu?

#2667 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na razie trwają formalności ,projekt ,mapki i głównie czekam na urzędowe pisma od archeologa ( to ok. 30)dni ,później zgłoszenie do starostwa i znowu miesiąc :evil: :evil: :evil: :evil:

#2688 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dzisiaj odpaliłem częściowo filtrację w oczku ,zainstalowałem w jednej z moich beczek lampę zanużeniową uv 90w ,kupioną dwa dni temu u Marka w sklepie -ciekawe jak bedzie działala. Temp. wody 6-7 C ,sypnąłem trochę karpikom jedzenia, nawet próbowały jeść ;) ;)

#2723 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak będzie działała to zobaczysz po klarowności wody ;) bardzo dobrze że już odpaliłeś filtrację, ale co do jedzenia to jeszcze się wstrzymaj troszkę. Niech się ustabilizuje woda chociaż na 12*C.

#2726 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sezon 2015 został rozpoczęty ,"odpaliłem" filtrację ,nakarmiłem rybki ;) temp. wody ok. 9-10 C. Do puki nie dostanę zezwolenia na budowę wszystko zostaje po staremu-na razie ;)


jakość trochę kiepska ,bo filmik został zrobiony tel.

#2804 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fajnie masz to urządzone,sory że się czepiam ale czemu sobie nie ustawisz termometra na dłuższe wyświetlanie temp.np.5sek jest dokładniejszy pomiar i bardziej czytelny :) oczpolasu można dostać ;)

#2805 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Sezon 2015 został rozpoczęty ,"odpaliłem" filtrację ,nakarmiłem rybki ;) temp. wody ok. 9-10 C.


No i po zimie :). Zakładam, że poza tą platinką żadnych dodatkowych, poważnych strat nie było.

Trochę wcześnie na karmienie, ale to dobra okazja aby zobaczyć w jakiej są kondycji. Wyglądają w porządku. Choć obserwować jeszcze trzeba. Przy tej temperaturze inaczej zachowywać się nie będą.

#2806 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ryby Super :)

Zazdro :)

#2807 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

czemu sobie nie ustawisz termometra na dłuższe wyświetlanie temp.np.5sek jest dokładniejszy pomiar i bardziej czytelny :) oczpolasu można dostać ;)

jest ustawiony na 3s ale kamera oszukuje i wszystko w niej pływa

#2808 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakładam, że poza tą platinką żadnych dodatkowych, poważnych strat nie było.

Na szczęście zdechła tylko platynka,ryby wyglądają na zdrowe,są rześkie, w razie czego wrzuciłem (rozpuściłem)10 tabletek Virkon aquatic

#2809 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fajnie :) wszystko wraca do życia!!
Dobrze że trochę zjadły, muszą dostać trochę białka by metabolizm wrócił do stanu normalności.
Woda jest super!!! ProfiDrum już podpięty?

#2810 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Otrzymałem rys. mojego oczka.
Prosiłbym was ,żebyście pomogli mi uzbroić je w instalację filtracji.











#3148 napisał KILERK1
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie wiem czy Tobie to coś pomoże, ale podzielę się swoimi obserwacjami i sam zdecydujesz. Otóż w moim przypadku do każdego odpływu z najdalszego miejsca jest ok 1,6 m. Do tego spadek - ok 10 cm na każdy metr w kierunku odpływu. Mam jeden skimer, i jak się okazało o jeden za mało - bo potrzebny jest na drugim skrajnym rogu, aby zbierał osady i bąbelki powietrza.

Zauważyłem,że wcale tak cudownie całego osadu (pyłki / kurz itd) te odpływy nie zbierają i gromadzi się mułek na dnie. Nawet grubsze liście nie tak szybko trafiają do profidruma. Sytuacja się poprawia, gdy zwiększam przepływ i na każdą rurę jest 8-10 m3/h. Mogłem to zaobserwować, gdy przepływ Airlifta zwiększyłem o 10 m3 dzięki pompie na kaskadę.

Wykombinowałeś sobie ogromny zbiornik :whistle: :whistle: dlatego zaproponowałbym Tobie dwie wersje:

1. Opcja minimum

4 odpływy i 2 skimery. Aby to miało szansę zadziałać raczej skupiłbym się na inwestycji w moc pompy/przepływu, aby przepływ był od 45 do 60 m3 na h. Gdybym już robił tak duży zbiornik jak Twój, to raczej wybierałbym to rozwiązanie. W najgłębszym miejscu dwa odpływy - tego nie unikniesz. te najgłębsze odpływy wyposażyłbym w napowietrzanie. Dzięki temu byłby niezły ruch wody i nakierowania osadów do odpływów.




2. Opcja optimum
6 odpływów i 4 skimery. Minimum 2 najgłębsze odpływy z napowietrzaniem. To jednak mnóstwo rur i kombinowania z blokowaniem / odblokowaniem przepływów zasuwami, aby każdy odpływ działał poprawnie. To nie takie proste, bo każdy odpływ ma inną odległość, trochę inne załamania a czasami i różnice w głębokości (pobór/wejście do profi). To są inne opory. To powoduje duże koszty rur, zasuw, złączek. Nie wjedziesz przecież 10 rurami do komory filtracyjnej bo się nie pomieścisz. No a jak wjedziesz to je musisz połączyć i zacząć sterować przepływami.




3. Wariant nr 3
Jeszcze masz czas. Przemyśl czy naprawdę tak dużego zbiornika potrzebujesz. Mój zbiornik ma 42 m3 i należy do gatunku średnio/dużych. Zazwyczaj z powodzeniem trzyma się karpie na 20 m3. Nie znam Twojej objętości, ale na oko jest dwa razy taki jak mój.

Przy tak olbrzymim zbiorniku trochę musisz pogłówkować nad przepływami pomiędzy komorami. Dwie/Trzy rury 110 mm to może być trochę za mało.

#3149 napisał BB_King

Pasja daje energię ...
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował: KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.028 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.