KOIpond KILERA

Pod półką na rośliny zostaje ziemia?

#4352 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.


Tak półka pod rośliny będzie wykonana z ziemi (a dokładnie z gliny).Oczko będzie wykonane w sposób podobny jak zrobił to Sylwek.









Problem u mnie jest w tym, że żeby pogłębić oczko, muszę to robić ręcznie (szpadel i taczka ). Powoli mam dosyć kopania. Długo to trwa i efektów nie widać.

#4353 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Współczuje bo znam ten bul, ale twój dołek jest gigantyczny. Nie wyobrażam sobie biegania z taczką z taką ilością ziemi. Może chociaż z grubsza jakaś mini koparka, przenośniki taśmowe ?. Nic się nie da zrobić?

#4354 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Inni miewają gorzej - taka polska pociecha :rolleyes: ...
Ja każde wiaderko ziemi z koipondu i filtrów musiałem przenieść przez piwnicę na drugą stronę domu, zapakować w worek i wywieźć samochodem osobowym.
Teraz też tak robię powiększając filtry i bardzo mi pomaga taka wizualizacja: każde wyniesione wiaderko, to wiaderko pumeksu więcej w moich filtrach :) Jedna taczka ziemi, to ho ho! Kupa miejsca do pływania dla ryby!

A mówiąc serio, czy wykorzystujesz jakoś tą ziemię? Jakaś niwelacja? Mur oporowy na granicy?...

#4355 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ziemia pójdzie do wywózki.
Szalunki i zbrojenie filtra prawie zrobione.




Widok z "lotu ptaka" ;)
Ta część z prawej str. jest wykopana na 80 cm. głębiej już chyba nie dam rady,brak sił. Dzisiaj cały dzień walczyliśmy z wielkim pniem jesiona , żeby go wykopać.

#4368 napisał KILERK1
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ten siwy wąż to do czego będzie ?. Jaka średnica ?. Będziesz izolował termicznie komory filtra ?.

#4369 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ten szary wąż jest o średnicy 63mm, wykonany z PVC i służy do zasilania powrotów.
Czyli pompa z filtrów tłoczy nim wodę do oczka.
Będę miał dwa takie powroty. Jeden (czlyli trzeci)wąż 63mm będzie zasilał filtr zraszany.

#4370 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cześć
Z tymi wężami do powrotów jest super sprawa sam w swoim zbiorniku też użyłem.

#4371 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OSAD napisał: . Będziesz izolował termicznie komory filtra ?.

Będę ocieplał tylko trzy ściany zewnętrzne i daszek (podest).Posadzka i ściana przy oczku niestety nie będzie izolowana,bo nawet nie wiem jak miał bym to zrobić. Ściana przy przy oczku lączy się z nasypem ziemi i nie mam możliwości jej ocieplić.

#4372 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Może wstaw płytę obornicką.
Ja u siebie planuję komorę filtrów zrobić właśnie z płyty obornickiej, żeby nie mordować się z murowaniem ścian

#4373 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak ,płyta pewnie jest dobrym sposobem.Pewnie będziesz wykładał środek epdm -em.
Zwróć uwagę, że wszyscy mają filtry wkopane w ziemię,a u mnie filtr jest na zewnątrz i w pewnym sensie robi też za ścianę oporową.

#4374 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Właściwie to najważniejsze są te zewnętrzne 3 strony. Od strony zbiornika będziesz miał niezły bufor ziemi i wody.
Ja u siebie będę robił tylko 4 zewnętrzne ściany z płyty obornickiej. Wewnątrz będę miał filtry własnej roboty spawane z PP, coś w rodzaju bioklara 120 i filtr bębnowy.

#4375 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cześć :)

Jak idą prace ?

#4411 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wszystko idzie strasznie powoli,na razie oszalowałem filtry,teraz szaluję wieniec w koło oczka i mur oporowy z przodu oczka w którym zrobię jakiś mały wodospad. W następnym tygodniu może będę lał beton.
Wczoraj zastanawiałem się nad moimi betonowymi komorami filtra,wcale aż takie duże nie będą ok. 3 m3, może lepiej było by zastosować ze 4 mauzery,zrobić na nich obudowę z płyty obornickiej. Sposób chyba tańszy,mniej pracochłonny , no i od razu jest ocieplenie .

#4413 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Z tymi mauzerami też miałem dylemat ale już po wymurowaniu betonowych komór. Ja w zasadzie jeszcze nie mam uszczelnionych komór w filtrze i za bardzo nie wiem jak to zrobić, więc do wiosny jak nic nie wymyśle to wsadzę tam po jednym mauzerze i tyle.

#4414 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.488 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.