Prostokatne oczko

Spisała koleżanka licznik;-) Wczoraj lała wodę 5h i zalała jedynie najgłębszą strefę. dzisiaj leję od rana dalej. Mam licznik ogrodowy tak, że pomiar będę miała dokładny

#3033 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boguś, dzięki za pomysł z ociepleniem. Osobisty M obiecał położyć styropian:D Znowu dałam ciała, że nie zrobiliśmy tego wczesniej:-(Ale jeszcze nic straconego, dobrze że desek nie mam jeszcze dookoła. Gratulacje za filtr należą się Markowi;-) ja się grzecznie zgadzam na pomysły i cieszę, że ktoś mi podpowiada. Z folia mnie trochę martwi, niby firma układa już od wielu, wielu lat, ogrodnik potwierdził, że mają dużo realizacji. Pokazywali zdjęcia z wykładania stawów hodowlanych, ale...folia, to fiolia. Liczę się z tym, że jednak za jakiś czas będzie mnie czekała wymiana. Pocieszam się, że może wtedy już będzie ktoś kładł epdm w Szczecinie i nie będę musiała ściągać firmy z drugiego krańca Polski.

Sama liczę, że w maju jakieś rybki pracujące na "wodę" będę miała :cheer: Nie mogę się tradycyjnie doczekać

#3034 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Za to sama zrobiłam sobie okolicę oczka;-)


Ponieważ tu w większości sami panowie są, to wyjaśniam. Murek taki ma być, nie będzie otynkowany tylko porośnięty bluszczem:-)

#3035 napisał gosia@
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował: stanisław65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Reasumując - nie EPDM tylko PCV? klejone na miejscu? jaki koszt? Znalazłaś jakieś firmy z EPDM w ogóle?

#3037 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

humulus napisał: Reasumując - nie EPDM tylko PCV? klejone na miejscu? jaki koszt? Znalazłaś jakieś firmy z EPDM w ogóle?

Nie, w szczecinie i okolicach nie znalazłam nikogo, kto by się podjął wyklejenia epdm. Jedyna firma, profesjonalna, która by się zdecydowała za samą robociznę chciala 7000 zł. Folia wraz z materiałem ostatecznie kosztowała mnie 2200 zł, co było miłym zaskoczeniem, bo nie wiem jakim cudem tez usłyszałam 7000:D

#3039 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czyli PCV ale kleili czy zgrzewali na miejscu?

#3040 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

humulus napisał: Czyli PCV ale kleili czy zgrzewali na miejscu?

Zgrzewali, folie pcv sie zgrzewa, epdm na klej. Dlatego epdm przy prostokatnych się nie opłaca bo dochodzą taśmy, primery, kółka itd. Niby mam też 20 lat gwarancji na folię

#3042 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Pojawia się myśł www.flickr.com/photos/karlgercens/334177...5036512986/lightbox/

s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/b...281a6dc98acdf88a.jpg

pl.pinterest.com/pin/130885932892143280/

design-milk.com/12-modern-gardens-water-...e-luciano-giubbilei/


Każda wersja ma coś w sobie, dobrze byłoby aby to wszystko ze sobą współgrało. Według mnie dwie ostatnie wersje są ok :)

#3058 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Są enzymy i napowietrzanie :cheer:

#3077 napisał gosia@
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fajnie buzuje :) ta 50tka EPDM
a co to za jasna plama na dnie po lewej obok dyfuzora?
To chmurka się odbija w wodzie? czy coś leży na dnie?

#3078 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Piasek, pytanie czy go wciągać odkurzaczem przed pompą? czy pompa sobie poradzi?

#3079 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pompy zanurzeniowe nie lubią piachu a szczególnie ich wirniki ale spokojnie, Ty będziesz miała pompę w koszu, więc nie zaciągnie Ci tego piachu bo jest go nie dużo. Karpiki uwielbiają kopać więc możesz go sobie zostawić, oby nie było go bardzo dużo, bo jak piach sięgnie pod kosz to zostanie zassany.

#3080 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał: Pompy zanurzeniowe nie lubią piachu a szczególnie ich wirniki ale spokojnie, Ty będziesz miała pompę w koszu, więc nie zaciągnie Ci tego piachu bo jest go nie dużo. Karpiki uwielbiają kopać więc możesz go sobie zostawić, oby nie było go bardzo dużo, bo jak piach sięgnie pod kosz to zostanie zassany.

Nie, go jest bardzo mało, tylko tak wygląda, zsunął się z folii po ułożeniu

#3081 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.540 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.