Prostokatne oczko

Kolory BIOklara do wyboru cimno zielony, antracyt-ciemno szary (grafit) lub jaśniejsza zieleń
I od razu proponuję wersję MOV ze złożem ruchomym.



Gosiu fontanny i gejzery to zabawki które można sobie instalować jako coś dodatkowego. Fontanna z filtrem to nie jest sposób na dobrą filtrację dla karpia koi.
Karp do duża ryba!! Dużo je! i dużo s.... :P
Musisz mieć dobry i solidny układ biologiczno-filtrujący i przede wszystkim wygodny w obsłudze, a potem można dodawać już inne gadżety.

Ja nie wiem co to za osoba i naprawdę nie chce tu nic sugerować ani podważać jej autorytetu. Oczko z takimi zabawkami to można zrobić dla karasi, ale nie dla karpi.

Da się przejść pod fundamentem, to nie problem, wody gruntowe nie są przeszkodą dla rur PVC.
Skoro ja sobie poradziłem z 4 rurami, to Ty sobie poradzisz z jedną :)
Dla męża wręczasz szpadel i do roboty ;)





Aby tylko położyć i skleić rurę z odpływem i przymurować odpływ, potem możesz już zasypać rurę.
Można też zastosować odpływ AIR wtedy masz dwa w jednym, sanitarne sprawy załatwia i jednocześnie napowietrzanie masz z głowy.

Nie spiesz się z decyzjami wszystko na spokojnie przemyśl i przeanalizuj.

Obserwuj projekt Bogusia, Artura, i moje dwa zbiorniki tam masz dużo cennych informacji i wskazówek co i jak zrobić.

#1207 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziękuję pięknie za odpowiedz. Pewnie będzie kopane, jeszcze mogę. Mąż na oczko ma alergię;-) muszę zwabić robotników.

#1208 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

o cholera współczuję :ohmy: tzn nie męża :P tylko tego że on ma alergię na tak piękne hobby - bo we dwoje zawsze jest lżej pokonywać takie problemy i jest wsparcie partnera jak lubi to co Ty, no cóż ale każdy ma inne zainteresowania ;) Trzymam kciuki za dalsze postępy.

Pamiętaj że rury które masz skleić z odpływem to rury 110mm PVC na klej. Najlepiej rury firmy GAMRAT klej firmy Griffon.

#1209 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mąż zacny, znosi mnie z 3 kotami, 2 psami i jednym akwarium;-) Po Prostu często czyścił filtr i ma kiepskie wspomnienia. Do tego ledwo skończyliśmy budowę domu, nie muszę Wam wspominać o kosztach oczka:-) Ale postanowione zrobię odpływ :P pytanie tylko czy z dyfuzorem, mam już dwa (nie)stety kupione dyfuzory.

#1213 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dyfuzory mogą się przydać, tlenu i ruszania wody nigdy za wiele.
Jakie masz dyfuzory? ceramiczne? czy EPDM?

Wiesz po co został stworzony odpływ denny AIR?
Po to by uniknąć wszelkiego rodzaju rurek, wężyków itp itd do dmuchawy powietrza.
Odpływy oprócz swoich funkcji odpowiedzialnych za skuteczne odprowadzanie zanieczyszczeń z dna, mają jeszcze inną bardzo fajną cechę :)
Otóż na brzegu zbiornika nie ma rur od pompy, w wypadku AIR nie ma też żadnych rurek doprowadzających powietrze. Wszystko jest umieszczone pod dnem, schludnie i sprytnie schowane.
Odpływ odprowadza osad, a dyfuzor tłoczy powietrze ;) a twoja koleżanka obserwująca Koi spyta Cię -
"Gosiu a jakim cudem ze środka zbiornika wydobywa się taki potężny gejzer powietrza?" a Ty odpowiesz że to czary mary :P

#1214 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mam taki, bo taki mi sprzedali :dry: www.sklep.water-art.pl/index.php?p8079,a...pond-8-dyfuzor-35-cm na szczęście 1 i z drugiego zrezygnuję, bo masz rację z tymi kablami. Kupię ten z odpływem dennym u Ciebie

#1215 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Heheh :) Gosiu ten zestaw się nadaje, ale do większego akwarium :) nie to że sobie drwię.
Zostaw to sobie przyda Ci się w przyszłości, mała ta dmuchawa to mała, bo tylko 25L/min ale Ci się przyda, dyfuzor też się przyda.

#1216 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

E, tam, spokojnie sobie drwij :P ja się nie obrażam. Zostałam wprowadzona w błąd, za szybko zaufałam i tyle. Szkoda tylko, że na porady porywa się ktoś, kto chyba rzeczywiście ma doświadczenie, ale z akwariami. Na szczęście jestem w dobrym momencie. Idę szukać jak można ukryć ten filtr, bo nie uśmiecha mi się na zewnątrz

#1217 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gosiu ja nie drwię z Ciebie, szybciej bym porozmawiał w 4 oczy z tym co Ci to kazał kupić.
Zobacz do czego nadaję się taki zestawik ;) do napowietrzania 1m3 wody w zbiornikach do sprzedaży KOI.
happet.pl/pl/Katalog2/Pompy-powietrzne-d...8-dyfuzor-35-cm.html

Mówisz o ukryciu BIOklara?
UWAGA! Bioklar grawitacyjny podpięty do odpływu powinien stać na tym samym poziomie co woda.
Odpływ z BIOklarem będzie spięty grawitacyjnie = naczynia połączone. Woda w zbiorniku będzie równa wodzie w BIOklarze. Generalnie BIOklar musi być wkopany w ziemię, najlepiej w małej komorze, by wygodnie było koło niego manewrować choć z jednej strony.

Jeśli nie masz takiego miejsca to zapomnij o odpływie, wtedy jesteś skazana na pompę na dnie no i możesz sobie BIOklara postawić na jakim poziomie chcesz.
Pompa to nie koniec świata, ma więcej wad niż zalet, ale da się na tym oprzeć dość dobrą filtrację.

#1218 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ok, zadzwonię na spokojnie, bo wygląda, że wszystko muszę od początku kompletować:-(

BTW,


to moje koty;-)

#1219 napisał gosia@
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fajny :) to Sphynx? nigdy nie miałem okazji go dotknąć, nie kojarzę nawet chyba bym go widział na oczy :) ja wolę duże sierściuchy Maine Coony, Ragdoolle

#1220 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak, łysolce, z rewelacyjnym charakterem. W dotyku są aksamitne, maja wyższą temperaturę ciała niż inne. Maine Coony zjedzą karpia na deser;-)

#1221 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

a to moje futrzaki, rybki je kręcą ale dzieli je szkło :D
Troch się martwię o koi ale coś wymyślę ;)




#1222 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Super sierściuchy! a paletki zapieraja dech, kiedyś "chorowalam" bardzo na nie, tak samo zresztą jak na morskie. U mnie tylko devon jest polującym kotem, znosi nornice, też mnie ciekawi jak na ryby zareaguje. No i mam bullteriera który już teraz wpadł do oczka :lol:

#1223 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mój wątek powinien być oznaczony "błędy, których możesz uniknąć" :-) Właśnie pożegnałam się z fachowcem, który miał mi robić oczko. A Wam wiszę flaszkę :cheer: Reasumując pogłębiam oczko, na ile? 130 cm?robię tradycyjną filtrację. Zaciekawiło mnie co innego, w trakcie rozmowy usłyszalam, że jak przyjdą wysokie temp, to żaden filtr nie działa i co wtedy?, no właśnie co wtedy????

#1224 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.724 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.