Prostokatne oczko

Helena wita nowych domowników

#3383 napisał gosia@
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nooo :) to już filtr będzie miał co robić, a i kotek też ma zajęcie :P

#3384 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Zdjęć mało, ale chora jestem

Witaj w klubie.
Widzę, że masz tam coś w rodzaju Ki Shusui (lub Doitsu Ki Matsuba) albo Mizucho Ogon (o ile ma połysk, to Mizucho) - ta żółta ryba z rzędem łusek wzdłuż grzbietu. Ciekawe, ciekawe... Proszę nie zapomnij o nim, jak już będziesz robić nowe zdjęcia :).

No i ile wreszcie nalało Ci się tej wody - szukałem i nie znalazłem?

#3385 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skoro Gosia chora to ja odpowiem
Według specyfikacji to Gosia ma to ;)

1 - Showa 20cm
2 - Showa 20cm
3 - Kohaku 20cm
4 - Kohaku 20cm
5 - Tancho kohaku 20cm
6 - Chagoi 20cm
7 - Purachina Ogon 20cm
8 - Showa GR 16cm
9 - Showa GR 16cm
10 - Chagoi 17cm
11 - Yamabuki Ogon 18cm
12 - Yamabuki Ogon 16cm
13 - Platina 15cm
14 - Gin Matsuba 15cm
15 - Gin Matsuba 15cm
16 - Doitsu kogane Ochiba 20cm


#3386 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Według wskazań licznika 25m3, Marek już odpowiedział za mnie. Doitsu kogane Ochiba, piękna jest i zwraca uwagę, to moja ulubiona od początku :cheer: Na razie są wystraszone i uciekają jak tylko się pojawię

#3387 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sporo tej wody. Zdjęcia tego nie pokazują (bo czysta :)).
Dzięki za informacje co do ryby. Na pewno jak będzie miała ponad pół metra, ten rząd łusek na grzbiecie będzie robił piorunujące wrażenie! :whistle:

#3388 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie strasz mnie, liczę że się dostosuje do swojego M3:D a nie pół metra. Woda na razie czysta, tylko te wstrętne puszki z mleczy..

#3389 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Nie strasz mnie, liczę że się dostosuje do swojego M3:D a nie pół metra

Na pewno problemem nie będzie miejsce, jeżeli już - to konieczność rozwijania systemu filtracyjnego...

Woda na razie czysta, tylko te wstrętne puszki z mleczy..

Przed oczami mignął mi jakiś leżący na dnie złom...
Skimmer skimmerem, a jak mnie wkurzy brud na powierzchni, to łapię specjalną na tą okazję siatkę uszytą z nylonowej zasłonki. Po paru minutach jest spokój... na paręnaście minut.

#3390 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja Ci dam złom :P na dole jest pompa i nic z nią nie zrobię, bo zwyczajnie nie mam jak. Na dole możesz mieć też na myśli piasek, ale on jest zostawiony specjalnie. Skoro lubią ryć i kopać, niech mają.

Siatką machałam, ale puszek jest ciężko zebrać.

#3391 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Ja Ci dam złom

Gosia, miałem na myśli puszki...

#3392 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ile m x ile m ma zbiornik? Ja obstawiałem, że z 3x5?

#3393 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zbiornik ma 6,6 na 2,8m, największa głebokość 1,80, półki, w sumie nie wiem ile maja cm

#3394 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oczko zostało obsadzone, doszły kulki z ostrokrzewu, bukszpany kule i trawa zimozielona sesleria





#3395 napisał gosia@
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pięknie, nie ma co. :whistle:
Normalnie człowiek koncentruje się na wykopie, filtrach i rybach - no a resztę zrobi się z czasem :).

Kobiece spojrzenie ogarnia od razu na całokształt. Jest i drewniane obramowanie i rośliny, a wcześniej widzieliśmy pracę nad otoczeniem i geometrią. Masz oko, więc Twoje sugestie co do naszych designów mile widziane.

#3396 napisał BB_King

Pasja daje energię ...
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boguś dziekuję, ale jak sam mówisz, coś za coś. Z czym mogłam sama sobie poradzić, poradziłam. A, za ściana mam nadal lampę na sankach, kable byle jak, bo trzeba je podwiesić i nieobrobioną ścianę.:-( Mam nadzieję, że chociaż jutro elektryk mi zrobi gniazda, bo mam na razie 7 urządzeń podpiętych do przedłużacza

#3397 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.969 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.