Prostokatne oczko

Próbowałaś podawać pokarm? podchodziły do żarcia? ;)

#3398 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak, nakarmiłam je dwa razy, ale odrobinkę. Jadły jak się nie ruszałam

#3399 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pierwsza doba, muszą się oswoić z otoczeniem z Tobą z nową wodą.
Z każdym nowym dniem będzie lepiej ;) i będą się stawać co raz bardziej odważne.

#3400 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boguś pytał o pływające wyspy. Tu masz jedną:-) W tym tygodniu będę miała resztę

#3630 napisał gosia@
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gosiu Bogusiowi chodziło zapewne o maty pływające w które wkłada się rośliny.
Korzenie wiszą w toni wodnej a cała roślina jest nad wodą.






#3631 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To własnie jest dokładnie taka mata, tylko u mnie położona na dnie. Drugą, z miętą będę miała pływającą. Korzenie są na zewnątrz, unoszą się w wodzie, ew leżą jak u mnie

#3633 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Widziałem, że OASE ma coś takiego, jest jeszcze jakaś alternatywa? No i jakie rośliny np mozna tam dać?

#3634 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To jest dostępne i mogę to ściągnąć jak by ktoś chciał
Można tam posadzić to co może rosnąć z luźnymi korzeniami i nie potrzebuje substratu

Myosotis sylvatica, Caltha palustris, Iris pseudoacorus, Lythrum salicaria, Filipendula ulmaria, Juncus ensifolius, Iris setosa, Mimulus luteus, Mimulus cardinalis, Primula florindae, Mentha aquatica, Geum rivale, Gratiola officinalis, Houttonia cordata, Rumex sanguineus, Cyperus longus, Carex acutiformis, Glyceria maxima Variegata, Preslia cervina, Sisirynchium californicum, Thypha minima, Lysimachia thyrsiflora, Juncus inflexus, Phalaris arundinacea.

#3635 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marek, a wiadomo jaka by była cena orientacyjnie? Z roślin które podałeś urośnie tylko mięta:D Przy czystej wodzie, nawet irysy nie maja szans. Chciałabym sie mylić i zobaczyć ,ze się uda. KOnsultowałam się z producentem roślin wodnych

#3636 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

A kaczeniec błoty wymaga żyznego, wilgotnego podłoża. Skąd TY masz tę listę rośłin????

#3637 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Przy czystej wodzie, nawet irysy nie maja szans

Przy koi nie ma czegoś takiego jak czysta woda.

#3638 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł, tak czy inaczej, naprawdę chętnie poczekam i popatrzę na te rośliny, które pobieraja pokarm TYLKO z wody i pieknie rosną i kwitną

#3639 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Paweł, tak czy inaczej, naprawdę chętnie poczekam i popatrzę na te rośliny, które pobieraja pokarm TYLKO z wody i pieknie rosną i kwitną

To jest faktycznie ciekawe zagadnienie. Zauważ zresztą, że nie zanegowałem Twojego zastrzeżenia co do radzenia sobie roślin w czystej wodzie. Jestem pewien jednego sposobu - bo np. u Tomka sprawdza się to w 100%. Woda z koipondu omywająca korzenie, ale taka naprawdę płynąca - działa z roślinami cuda. Nie jestem natomiast pewien, czy w przypadku poduszek pływających swobodnie w oczku to się sprawdzi, bo np. moje alokazje zanurzone gołymi korzeniami w siatkach (ochrona przed rybami) - rosną ani gorzej, ani lepiej (a może ciut gorzej) niż w ziemi. Z własnych innych obserwacji - nieraz łowiłem liny na stawach, gdzie po poduchach tataraku pływających przy brzegu prawie można było chodzić, a przepłynąć przez to pontonem - niemożliwe.

#3640 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czekaj, Ty masz Alokazje w wodzie tylko :ohmy: Pokaz foty, co???? U mnie tatarak rośnie w ogole w gruncie, bez wody:-)

Który Tomek ma tak rosliny posadzone??? Bardzo bym chciała zobaczyć rośliny, ale dojrzałe, które rosna długi i są w niezłej kondycji

#3641 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Czekaj, Ty masz Alokazje w wodzie tylko :ohmy:

Z tego roku nie ma co po zimie na razie pokazywać, mocno mi w półmroku zmarniały.
Wiosna zeszłego:

#3642 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.745 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.