Prostokatne oczko

Mogłabyś Gosia przy jakiejś okazji zrobić parę zdjęć tej ryby z dołu ostatniego zdjęcia?
Bardzo mnie ciekawi. Doitsu Kujaku?

#4053 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł zrobię, ale wciagały mi palce i się chichotałam zamiast pstrykać.
Ja ze swoimi dużo siedzę, to fakt, ale ja je uwielbiam, gadam sobie z nimi, karmię itd

Daniel, a ile Ty je karmisz? Ma lampę UV? czy masz na mysli nitkowate? Ja kupuje w przyszłym roku tego z miedzią patenta, na chemię mi ryby zle reagują. Dałam raz i koniec na tym. Plus mam wrażenie, ze rosliny mi gorzej rosna

#4054 napisał gosia@
Za tę wiadomość podziękował: stanisław65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gosiu, mam lampę UV ale jest za słaba, niestety moje oczko jest mocno nasłonecznione :( glony to teraz przy tych temperaturach to mam juz chyba wszystkie rodzaje :(

Karmie 3 razy dziennie, rano ok 6.30, a pózniej niestety dopiero ok 18 i ok 20. W ciagu dnia mnie nie ma, ja nie gadam ze swoimi :(

Zastanawiam sie nad itroniciem ale to juz chyba nie w tym roku. Co do chemii to wydaje nie sie ze niestety ale ona ma wpływ na rośliny, moje tez jakby troszkę zmarniały :(

#4057 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hiacynty kwitną









#4058 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łojej, toż to wygląda prawie jak Ki Shusui (żółte Shusui), o ile nie ma metalicznego lśnienia na skórze głowy. W każdym razie (nie czepiajmy się mankamentów jak szara głowa) ciekawa i przyciągająca wzrok ryba :woohoo:
Skądżeś Ty ją wzięła?

#4059 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dubel

#4060 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.







Paweł ryby mam tylko od Marka:-) Ryba nie ma srebnego lsnienia, było, ale się zmyło, nawet żalowałam. Za to zrobiła się tak, żółta. Zwraca uwagę wszystkich, swoim wyglądem kosmity:D i tym, ze wyglada jakby miała kręgosłup na wierzchu

#4061 napisał gosia@
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Raczej nie będzie to hi shusui , a patrząc perspektywicznie założył bym się że na jesień żółte zejdzie i jak w mordę strzelił "kikokuryu" B)

#4062 napisał Tomek
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomek, ona się tak zmienia, że sama jestem ciekawa:-)

#4063 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomek napisał: Raczej nie będzie to hi shusui , a patrząc perspektywicznie założył bym się że na jesień żółte zejdzie i jak w mordę strzelił "kikokuryu" B)

Generalnie racja, ponieważ ma lub miał metaliczną skórę. Natomiast te niebieskie boki sugerują bardzo duży udział genów Shusui - przecież Kikokuryu to w końcu Matsukawabakke pomieszana z Shusui (na tym etapie to Kumonryu) i Ogonem (stąd metalik).

#4064 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Z ciekawosci, zobaczcie jak wyglądał:-) rzeczywiście z mojej żółtej ryby nic nie zostało:D Jestem laikiem, dopiero się uczę, ale rzeczywiście, niesamowite jest, jak potrafią się zmieniać :)

#4065 napisał gosia@
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnio rozmawiałem z Holendrem który powiedział mi bardzo ciekawe rzeczy na temat utraty kolorów u Koi. Zbyt zasadowa woda to tylko 30% przyczyn utraty barw, większym szkodnikiem jest nasze słońce!! :)
Gdy woda jest zbyt płytka z bardzo mocnym nasłoneczniem, a koi często pływają przy powierzchni promieniowanie UV uszkadza nieodwracalnie chromatofory. Dla tego zaleca się cieniowanie KOIpond, chociaż częściowo, by KOi miały możliwość ukrycia się przed palącym słońcem.

#4066 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moje akurat mają, bo mają cała strefe porośnięta liliami wodnymi, plus rosliny pływajace, hiacynty i pistie. Zreszta pozostałe nie zmieniły sie w ogóle. Chagoi zrobił się szary jeden, za drugi lekko cytrynowy

#4069 napisał gosia@
Za tę wiadomość podziękował: stanisław65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

woda może i tak 30%, ale reszta to genetyka,
np. diametralne zmiany jak u tej showy z jedynką (utrata koloru czerwonego)
słońce???
woda???

#4071 napisał Tomek
Za tę wiadomość podziękował: stanisław65, gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaka genetyka mam takich show mnóstwo, mają piękne kolory. Tak samo goshiki Daniela tez mam takie, są piękne mocne mimo tego że żyją w pomieszczeniu. Mówię wam UV ma ogromny wpływ, w gliniance UV nie groźne bo woda jest bardzo mętna.

#4072 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Za tę wiadomość podziękował: stanisław65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.239 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.