Zimowanie Karpi Koi

Moja ciężka artyleria zimowa.

Mauser -> prefiltr cyklon 200 litrów -> zbiornik pośredni 150 litrów z filtrem/ovata i pompą płuczącą sito cyklonu -> kubeł 240 litrów ze złożem Hel-X13KLL+ - nie zmieściło się wszystko, dlatego część pływa w zbiorniku pośrednim. Jeszcze muszę dołożyć UV. Brak też jeszcze ocieplenia z góry.

#1856 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł, wow, ile Ty masz tych ryb i jakiej wielkości?? Przecież to się nadaje do stawu, a nie do utrzymania rybek przez zimę w domu... oczywiście to moje zdanie. A ryby w jakim zbiorniku trzymasz?

#1858 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Paweł, wow, ile Ty masz tych ryb i jakiej wielkości?? Przecież to się nadaje do stawu, a nie do utrzymania rybek przez zimę w domu... oczywiście to moje zdanie. A ryby w jakim zbiorniku trzymasz?

Nie no, Mauser to nie filtr, tylko zbiornik.
Nie jest istotna wielkość stawu, tylko ilość ryb. Jest tam 26, większość ok. 20, 20-parę cm. więc na razie bez problemu. Jak urosną, to zwiększę filtry :)

#1860 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To wcale nie takie duże, więc faktycznie przy takiej artylerii ciężkiej nie powinno być problemu :)

#1875 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł, powiedz mi czym dokładnie napowietrzasz? Jaka to ma wydajność? Prośba o informacje jaka wydajność powinna być to takiego mauzera?

#1942 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Paweł, powiedz mi czym dokładnie napowietrzasz? Jaka to ma wydajność? Prośba o informacje jaka wydajność powinna być to takiego mauzera?


Najbardziej energooszczędne i produkujące najczystsze powietrze są dmuchawy membranowe. Do tego są najmniej awaryjnym źródłem powietrza.
Na mazura wystarczy dyfuzor talerzowy ceramiczny lub walec, albo mały rurowy EPDM 25cm
Można dać też z dwie tanie ceramiczne kule 5cm i też dadzą radę. Ważne jest aby dać dużo powietrza.
Dmuchawa 40L/min napędzi Ci i bioklara mov i mazura

#1943 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dzięki Marku. 40 l/min to 2400 l/h to w sumie nie taki aż mały ten napowietrzacz... Coś trzeba w takim razie kupić, bo to co teraz mam jest za małe, a jak mam kupować znowu za malemto bez sensu i strata pieniędzy.

Jeszcze jedno, a bioklar ,ov nie ma na wyposażeniu napowietrzacza?

#1945 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nie mam w ofercie mniejszych niż 40L/min bo nie ma sensu inwestować w dmuchawy mniejsze niż 40L/min
Polecam HIBLOW to naprawdę dmuchawa z klasą, inwestycja na dłuuugie lata a seria XP to już konstrukcja baardzo zaawansowana, kompaktowe wymiary, cicha, i bardzo mało energii, albo HP też są ciche i fajne, ale są większe gabarytowo. Można też SECOH

#1946 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No ok, a w bioklarze jestcos w standardzie czy nie?

#1947 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak w każdym BIOklarze MOV w komplecie jest dmuchawka Hailea, model dobierany jest w zależności od modelu filtra.
koimark.pl/index.php?option=com_virtuema...ory_id=24&Itemid=519

Dla modeli 8,15 i 30 zastosowano pompę powietrzną ACO-2208.
Dla modelu 60 zastosowano pompę powietrzną HAP-60, dla większych modeli HAP-80.
ale te dmuchawy to marna Chińszczyzna, choć dają radę ;)

#1948 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie twierdze że tak nie jest. Problem w tym że już kupiłem jakoś pompę Aco 8500 l/h teraz kolejna a z bioklarze będę miał kolejna i w końcu wyjdzie ze mam ich za dużo, tak po prostu.... Masakra

#1951 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie widzę problemu, BIOklara możesz zamówić
- bez dmuchawy,
- bez wkładów
- możesz potem sobie sam dowolnie skonfigurować media i włożyć np super ceramikę, lepsze media pływające itp itd

Oczywiście wtedy BIOklar jest tańszy, wiele ludzi zamawiało u mnie bioklary na specjalne zamówienie-nie standardowe.

np. uważam że szczotki są zupełnie nie potrzebne :)
Mata może być, ale nie musi

#1953 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Z Tobą to masakra jest ale oczywiście pozytywna :) fajnie wiedzieć ze tak można i to ułatwi na pewno kilka decyzji :) ostatnio jak zastanawiałem się nad moim systemem filtracji i informacjami jakimi otrzymałem od Was na forum to się właśnie zastanawiałem nad szczotkami i mata. Przecież jak zamontuje prefiltr to właśnie wydawało misie ze szczotki są zbędne i myślałem czy nie zamontować w pierwszym maty japońskiej a w kolejnych media pływające. Ceramika hmm to może być kosztowna sprawa ale do zastanowienia się :)

#1955 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To właśnie ja namówiłem już nie jedną osobę by stuningowała BIOklara
i ja już sprzedałem naprawdę sporo bioklarów nie na standardowym wyposażeniu.
Ja mam u siebie w sklepie wszystki bioklary mocno przerobione jeśli chodzi o wypełnienia :P

Przy prefiltrze szczotki zupełnie nie są potrzebne, dajesz matę do pierwszej komory, w drugiej ceramika, w trzeciej media pływające i masz zajebistą konfigurację.
A jak masz automat typu PROFIdrum to już nawet mata jest nie potrzebna :)

Ceramika jest przeróżna, zależy ile chcesz mieć ryb i jaki masz budżet.

Już jutro będę miał w stałej ofercie PORA GLASS w opakowaniach 10kg około 18 litrów
Jest to to samo co Siporax 15mm tylko walce są trochę niechlujniej wykonane ;) ale to najmniejszy prblem.
Podciąganie kapilarne mają identyczne jak nie lepsze od Siporaxu zresztą sami zobaczycie, bo nagrałem film z testem kilku rodzajów walców ze spiekanego szkła :P

#1957 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjechał przed świętami napowietrzacz ale nie było czasu siąść do kompa, a na tablecie mi się nie udało :( Naprawdę ogromna maszyna!! I naprawdę cicha!! Jest np. o wiele cichszy do jakiegoś 5W brzęczka Aquaela! Rewelacja! Do tego bakterie już chyba w miarę działają bo woda była mętna a już jest naprawdę fajna.

#2090 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.354 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.