Zimowanie Karpi Koi

Po tym poście Paweł wpadł mi do głowy pomysł ;)
Trzeba zrobić dział ze sklepami a raczej dealerami u których można kupić koi, a userzy sami zweryfikują czy Ci ludzie mają zdrową i fajną rybę i mają fundamentalną wiedzę o wodzie i wiedzą co robią.

#1792 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Za tę wiadomość podziękował: stanisław65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No ryby ma niezłe jakościowo byłem u niego.. a wiedzę też ma dużą można zawsze się dowiedzieć coś nowego.. ale za jakość trzeba zapłacić:)i to wszędzie!!!
A informacje trzeba zbierać od wielu hodowców

#1793 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

popieram Marku

#1794 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Paweł niestety nie słyszałem, ale jeszcze wszystko przede mną. Przecież i tak na wiosnę będę coś tak dokupował :) A ten Pan Krystian to ma ryby europejskie czy japońskie?

Noż człowieku :) Rozmawiamy o koi :) Ma bardzo dobre ryby, preselekcjonowane w Niemczech z dostaw japońskich.

Marek, racja, ja uważam, że i tak człowiek poszukujący dobrej ryby zajedzie do (prawie) każdego dostawcy - tak zrobiłem w tym sezonie, a były miejsca, gdzie w zasadzie powinienem wrócić do domu bez ryby.

#1795 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marku, świetny pomysł. Naprawdę. Myślę, że jest tutaj kilka osób co wie gdzie można coś kupić w swojej okolicy.

Mumin, jakość jakością, zgadzam się z Tobą, że kosztuje takowa, ale to też zależy co kto oczekuje od danej ryby. Ja osobiście jestem zwolennikiem kupna małych rybek i chciałbym je wychować sam. Nie jest sztuką dla mnie kupić rybę i powiedzieć, że mam. Bo niby po co? A gdzie przyjemność z patrzenia rak rosną?

#1797 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 ludzi sprowadziło w tym roku koi z Japonii ,to raczej nie będzie o czym pisać ;)

Przenieś Marku jak możesz to do nowego działu to podyskutujemy

#1798 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomek napisał: 5 ludzi sprowadziło w tym roku koi z Japonii ,to raczej nie będzie o czym pisać ;)

Ja bym pisał o tym, jak powinny wyglądać porządne ryby - żeby ludzie wiedzieli, po co i dlaczego kupują ryby japońskie. I dlaczego czasami warto wydać parę stówek i ciut więcej - w sytuacji, gdy przekonujemy się, że sprowadzane boksy to nie tategoi (pomarzyć), nie tateshita (może jakimś trafem...), ale tak jakby odrzut "przed-poprzedniej" selekcji.

#1801 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

I tutaj Paweł też ma rację. Przecież taka osoba jak np. ja też musi wiedzieć na co zwracać uwagę. Dodatkowo w tym dziale można byłoby dawać opinie nt. jakości ryb i oczywiście wiedzy również sprzedającego.

#1803 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: I tutaj Paweł też ma rację. Przecież taka osoba jak np. ja też musi wiedzieć na co zwracać uwagę. Dodatkowo w tym dziale można byłoby dawać opinie nt. jakości ryb i oczywiście wiedzy również sprzedającego.


Dział dodany ;) piszta co chceta :) Dealerzy Koi w Polsce

#1805 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marku a teraz mój zapomniany i przyziemny temat. Chodzi mi o to karmienie tych ryb teraz... Mam temperaturę 16st. Myślę, że powoli coś tam można byłoby im dać np. jutro? Czy jeszcze chwilkę poczekać?

#1811 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprawdź najpierw parametry wody,NIE KARM JESZCZE

#1814 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No dobra... sprawdzę, chociaż wyjątkowo się na tym nie znam, poza twardością i pH :)

#1817 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

no2 no3

a z głodu nie zdechną,najpierw filtracja potem żarło

#1818 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Marku a teraz mój zapomniany i przyziemny temat. Chodzi mi o to karmienie tych ryb teraz... Mam temperaturę 16st. Myślę, że powoli coś tam można byłoby im dać np. jutro? Czy jeszcze chwilkę poczekać?


16*C to już chcą michę, możesz dać ale dosłownie po kilka kulek żeby coś miały w brzuszku, ale tylko po kilka dosłownie bo amoniak strzeli a bakterii nie masz na razie i nie ma komu tego obrabiać. Jak dostaniesz już ceramikę to też ostrożnie i bez przesady. Bakterie Sery wlej bezpośrednio w walce, a kulki Pure Ponda rozrzuć w koszach. Ja zasypiesz te 3500ml tych walców to będzie naprawdę dobrze :)

Karpie chcą jeść non stop, ale to nie znaczy że trzeba je non stop karmić, tylko Ci którzy mają automaty do usuwania odchodów i bardzo duże filtry zraszane i duże mediów pływających mogą sobie pozwolić na karmienie nawet 6 razy dziennie.

Ty mając tylko tyle wody, musisz pamiętać że to nie zbiornik tuczowy, tylko tymczasowy przetrwalnik zimowy....będzie dobrze zobaczysz ;)

#1821 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ok, tak jak piszecie, jeszcze chwilkę wytrzymają, bo będę miał problem z wodą i z nimi. Niech jeszcze odżyją.

#1823 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.070 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.