Zimowanie Karpi Koi

aaa i wiesz co jeszcze Daniel?
Ja nie chcesz inwestować w większy filtr kubełkowy
to wsyp jeszcze na dno do tego akwarium 500 litrowego tak z 30-40 litrów żwirku kwarcowego 2-3mm to będziesz miał jeszcze dodatkowe duże medium biologiczne.

Przy okazji zobaczysz po co karp ma wąsiki i po co mu ten długi pyszczek :whistle: zabawa w przekopywanie dna dla obserwatora akwarium bezcenna ;) napowietrzaj też silnie wodę.

Jaką masz teraz temperaturę wody w akwarium?

#1776 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żwirek dam, a jako wkład mechaniczny co zastosować? Gąbkę miałem ale ja wyrzuciłem bo stara, mogę jeszcze ja znaleźć. A co jako wkład mechaniczny?

#1777 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To nic że stara, jak znajdziesz to ją daj do pierwszego kosza, albo ostatniego.
Nie pamiętam jaki tam jest obieg z góry na dół? czy z dołu do góry?
ale chyba góry na dół, czyli pierwszy kosz ma być prefiltrem i będzie jako mechaniczny, gąbka wychwyci wszystkie kupy.

Jak byś nie znalazł starej gąbki Fluvalowksiej to daj inną gąbkę i wytnij kółko pasujące do kosza, nie musi być gruba, wystarczy 1,5-2cmm wysokości, to jeszcze Ci wejdzie trochę ceramiki, a dwa pozostałe kosze tylko ceramika.

Siporax 15mm-1000ml mam po 50zł
Poraglass jest znacznie tańszy, za około godzinę wystawię w sklepie trzy rodzaje poraglass

#1778 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ok, dzięki za info. Kosze mam po ok 1300ml wiec potrzebuje 3 opakowania. Gdzie to masz na stronie? Nie potrafię znaleźć? Możesz wysłać za pobraniem?

#1779 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jestem teraz w sklepie pakuję paczki, nie mam tam na razie netu, piszę z kom.
będę w domu za około 60 minut, wystawię wszystko po 15:00
Oczywiście mogę wszystko za pobraniem wysłać
www.koimark.pl/index.php?option=com_cont...le&id=110&Itemid=538

jeszcze mogę Ci dodać gratis trochę kulek pure pond ;) na szybszy start filtra.
włóż je między walce do każdego koszyka i do tego wlej na walce starer sery który jest w pudełku z siporaxem.

Weź sobie worek poraglass 2500ml i pudełko 1000ml siporaxu i będzie miód malina ;) te 3500ml tej ceramiki zapewni Ci super wodę w 500 litrowym akwarium.

#1780 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysłałem do Ciebie maila ale nie wiem czy doszedł?

#1781 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Wysłałem do Ciebie maila ale nie wiem czy doszedł?


tzn dostałem wiadomość prv z forum o to chodziło?

#1782 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oczywiście ze o to :)

#1783 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cześć nie masz co się przejmować powiem tak nie ma hodowcy któremu nie padły koi... każdy jakość zaczynał.. i uczył się na błędach.. Ja tez zapłaciłem wysoką cenę..ale po to jest te forum aby pomagać sobie..co do twych koi tak jak pisali koledzy powody mogą być różne ale mi się wydaje, że problem może być w samych rybach może miały pasożyty a potem wdarły się jakaś infekcje bakteryjne ,które teraz zbierają żniwa gdy ryby są osłabione..spadek temperatury tez zrobił swoje.. Ja miałem 2 lata temu tą samą sytuacje bardzo podobną do twego opisu więc myśle ze możesz mieć chore ryby? ale to tylko mój domysł :whistle:
Ja tez jestem z Opolskiegoi od 4 lat interesuje się karpiami i powiem ze może tylko 3 osoby znają się na rzeczy w Opolu. Ale pana Adama nie znam?
pozdrawiam

#1784 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witam Mumin :)
Wdaje mi się, że jednak nie masz racji co do choroby :) Prawdą jest, że przed zakończeniem okresu musiałem wymienić częściowo wodę, a jak spadała temp. to włączałem pompę i mocno filtrowałem wodę. Na pewno to nie pomogło im w zaaklimatyzowaniu się w oczku. Dodatkowo trochę lat hodowałem ryby. Może nie karpie ale ryba jest rybą i jak jest chora ta da się to zauważyć.

Teraz od soboty jak je wyciągnąłem to widzę, że są coraz bardziej ruchliwe i z dnia na dzień lepiej wyglądają.

Miło mi, że jest jeszcze tutaj ktoś z opolskiego, a z jakiego rejonu dokładnie? Ja z okolic Prudnika.

Pan Adam nie jest z opolskiego tylko ze śląska. Naprawdę zanim kupiłem moje karpie to byłem w wielu sklepach zoologicznych i ogrodniczych. Szukałem i wszystko wyglądało masakrycznie. Trafiłem do Pana Adama i już miałem nie jechać bo tak byłem zdegustowany tym co do tej pory widziałem, no cóż jeszcze jedno miejsce i w szoku byłem jak zobaczyłem te rybki. Profesjonalne zbiorniki, czyściutka woda a ryby rewelacja. Także wydaje mi się, że jeżeli chodzi o pochodzenia to nie powinno być z tym problemu. Prześlę Ci na priv. link z adresem na śląsku. Według mnie warto tam jechać. Ja bynajmniej nie znalazłem do tej pory ciekawszego miejsca, a już na pewno nie w opolskim.

#1786 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

powiem tak zdechło to co miało..a silniejsze zostały siła natury..
Jak ja miałem problemy z zdrowiem u koi tez nie wszystkie były chore tylko cześć.. co innego pasożyty jak ma jeden to mają za zwyczaj wszystkie:(.. ale to mozna sprawedzic tylko mikroskopem czy to costia czi ichtio..
Ja jestem spod strzelec opolskich.. prześli mi na priv linka może znam.

#1787 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie można być takim pesymistą :) Ja jednak stawiałbym na świeży zbiornik i złe podejście do zimy. Miejmy nadzieję, że to jednak ja mam rację :) Link wysłałem Ci na priva

#1788 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Pan Adam nie jest z opolskiego tylko ze śląska. Naprawdę zanim kupiłem moje karpie to byłem w wielu sklepach zoologicznych i ogrodniczych. Szukałem i wszystko wyglądało masakrycznie.

W sklepach jak w sklepach, ale że nie trafiłeś na Krystiana z Opola?? Wystarczy pogooglować, żadna tajemnica. Naprawdę świetnej jakości ryby i zawsze coś się znajdzie na miejscu (niekoniecznie na stronie, bo chyba nie ma czasu wklejać).

Piszę o tym swobodnie, bo moim zdaniem poszukiwanie ryb jest jednym z elementów tej sztuki i każdy po wykonaniu pewnego research'u uzbiera informacje o (mieszczących się ilościowo w liczbie palców jednej ręki) dostawcach w Polsce.

#1789 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł niestety nie słyszałem, ale jeszcze wszystko przede mną. Przecież i tak na wiosnę będę coś tak dokupował :) A ten Pan Krystian to ma ryby europejskie czy japońskie?

#1790 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

masz jakieś dane tej Twojej wody w oczku ??
PH,NO2,NO3,chlor???

kiedy Wpuściłeś ryby?
Jaka jest temp.przy dnie

#1791 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.238 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.