Moje Marzenie

mumin napisał: dlatego nie mam roślin:)!!


Też na początku myślałem, że nie da się zrobić fajnego zbiornika bez roślin. No ale system grawitacyjny i konieczność ograniczenia drobnych kamieni oraz zapewnienie swobodnego spływu "kup" do odpływów dennych wygrały i trzeba było szukać rozwiązań pośrednich.

Na upartego można powiedzieć, że w moim oczku też nie ma roślin, bo mają swoją wyodrębnioną część, ale w domku filtracyjnym :). Jednak jeżeli boki zbiornika masz ciekawie zagospodarowane (rośliny, różne kamienie) to one pięknie odbijają się w lustrze wody, a w toni można się skupić na widoku ryb. W moim przypadku na obrzeżu z roślin są azalie, różaneczniki, różne sosny i klony japońskie. W sumie to trochę przypomina klasyczne oczko, gdzie na płyciźnie widać roślinność, a w klasycznej toni (głębi) widać ryby. Zatem wszystko jest możliwe :).

PS. Zresztą, większość klasycznych ogrodów japońskich widzianych na filmach i na żywo raczej przypomina poniższy filmik. Jest woda, są kamienie, może i wyspy z idealnie prowadzonymi bonsai, a wokół idealna natura (rośliny) w mikroskali. Czyli rośliny w wodzie to bardziej wyjątek niż reguła.

#4845 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak,ale zauważ Bogdan, że rośliny wokół tego zbiornika są wszędzie. Mi nie chodziło o to by rośliny były koniecznie w samym zbiorniku. Mogą być wszędzie koło niego i stanowiły z nim jedną całość.
Kompletnie nie są w moim guście stojące betonowe wanny wkopane na środku podwórka.

#4850 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Tak,ale zauważ Bogdan, że rośliny wokół tego zbiornika są wszędzie. Mi nie chodziło o to by rośliny były koniecznie w samym zbiorniku. Mogą być wszędzie koło niego i stanowiły z nim jedną całość.
Kompletnie nie są w moim guście stojące betonowe wanny wkopane na środku podwórka.


Myślę podobnie i podpisuję się pod każdym Twoim słowem :).

Choć to nie moja bajka, potrafię sobie jednak wyobrazić dom i ogród w pełnym modernizmie / minimalizmie, gdzie taki geometryczny "beton" dałoby się wkomponować i specjalnie by się nie gryzł z otoczeniem. No ale potrzeba wtedy architektonicznej konsekwencji.

#4851 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.




Nie mam problemu z wyobrazeniem betonowej wanny, ba znam nawet parę i to całkiem ładnych, nie zmienia to faktu, że dla mnie oczko bez rośłin, to nei oczko. Dlatego mam tak:D

#4852 napisał gosia@
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

tu wanna, absolutnie przepiękna


A, tu moje krzaki, w tym roku dojdzie więcej lotosów po zeszłorocznych testach


#4853 napisał gosia@
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ ty masz tak teraz tym roku ?. U mnie to nawet młodych pędów jeszcze nie widać.

#4854 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sylwek, no co TY :lol: to z zeszłego roku, w tym lilie dopiero startują. Hiacynt i Pistia nie zimują u nas, tak, ze nie ma opcji by na zewnatrz tak było o tej porze

#4855 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uff to dobrze ;) Już myślałem że mieszkam i w innej strefie klimatycznej :lol:

#4857 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał:




Nie mam problemu z wyobrazeniem betonowej wanny, ba znam nawet parę i to całkiem ładnych, nie zmienia to faktu, że dla mnie oczko bez rośłin, to nei oczko. Dlatego mam tak:D[/quote
Żle się Gosiu wysłowiłem o wannie, tzn chodziło mi o oczko,koi pond (kształt dowolny) które stoi na pustym podwórku bez roślin wsamym oczku lub wokół niego. Twoje z tą roślinnością jest naprawdę śliczne.

#4859 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witam :)

Od wczoraj zostałem posiadaczem fajnych rybek :cheer:
Zdjęcia robione telefonem słaba jakość :(



#5183 napisał Sylwek
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rybki super.Jakie mają ceny?

#5184 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziękuje :)

Co do cen to jak dla mnie są do zaakceptowania.

Więcej mogę napisać na pw. jak chcesz?

#5185 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Napisz mi na pw. Dzięki

#5186 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

witam , a u kogo kupowałeś i czym zamierzasz je karmić .?

#5187 napisał MarekB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kupowałem tu : Karpiekoi.pl

#5188 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.141 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.