BB_King KOIpond

KOImark napisał: a pisałem podczas wylewania by zrobić ciut niżej, jak chcesz mieć zatopione ;) poruszaliśmy ten temat w twoim wątku, ale i tak jest super efekt jest taki jaki powinien być :)

a czemu jeszcze nie wpuszczasz ferajny? ;)


Wiem, pamiętam ;) . Obniżyłem kolumny o kilka cm, ale zostawiłem równo ze ścianami. Pomysł był inny niż te stopnie. Chciałem zamówić w kamieniołomie 5 prostokątnych łupanych granitów mniej więcej 40 cm na 1 m. W ten sposób powstały by kładki stojące na dwóch kolumnach, bardzo stabilne, podcięte na kolumnach od dołu, więc wszystko elegancko byłoby delikatnie zatopione. Niestety cena jaką dostałem za te stopnie zwaliła mnie z nóg. Nawet sam właściciel składu kamienia powiedział, że to cena zaporowa, abym nie zamówił i nie zawracał im głowy detalami. Stąd na dziś jest rozwiązanie tymczasowe z ceną 45 zł za stopień.

Ryby bym wpuścił, ale najpierw chcę przez tydzień wysterylizować lampą wodę. Dotychczas lampa nie została uruchomiona. Temp wody 15 *C. Niby nie było zimy, ale wiosna do ciepłych niestety nie należy :(.

Jak nic nie wypadnie, to w przyszły weekend ryby będą w koipondzie.

#3354 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest pięknie.Gratuluję i zazdroszczę.Pierwsze profesjonalne,skończone koi pond na forum. Brawo :)

#3355 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Pierwsze profesjonalne,skończone koi pond na forum. Brawo :)

Co Wy z tym 'profesjonalne'. Zarabia się jakoś na tym, czy jak?
Dziwnie używane słowo.

To może teraz ja. Gratulacje Boguś :) Pierwszy koipond z ze ścianami z żelbetu i z Profidrumem na tym forum. ;)

#3356 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

A ja nie mogę sie zdjęć doczekać. Pokażesz te stopnie? Ogromny szacunek za cierpliwość i metodę małych kroków.

#3357 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gosiu a co Ty nie widzisz stopni? bo my wszyscy widzimy :)

#3358 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie, nie widzę, chyba, że macie inne stopnie niż ja na myśli:-)

#3359 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gosia no proszę Cie :P nie widzisz 7 granitowych-okrągłych stopni po którym można chodzić?

#3360 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Teraz widzę :cheer: przeglądałam jeszcze raz zdjęcia. Rh, pięknie kwitną i fajnie, że są w jednym kolorze. Dlaczego pod taras musi być kostka? Ja mam na słupach, legarach i położona włóknina by nie przerastało. Odnośnie hałasu górskiej rzeki mam identycznie. Czekam aż sąsiedzi się wkurzą. No, ale ja na noc nie mogę wyłączyć.

#3361 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bogdan, wyglada to wszystko naprawdę fajnie :)

#3366 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nareszcie w domu :cheer: :cheer: :cheer: .
Rano temp 14*C, wieczorem 16*C. Parametry wody ok, choć jak zawsze u mnie PH trochę zasadowe 8. Lampa zaczęła właśnie szlifować klarowność.

#3568 napisał BB_King

Pasja daje energię ...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Widzę, że bardzo lubisz Bekko :)

#3569 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pawelm napisał: Widzę, że bardzo lubisz Bekko :)


Tak. Masz rację ;). Są niemodne :) , trudno je dziś dostać, ale tydzień temu zakupiłem 3 szt.

Shiro Bekko to był mój pierwszy karp w karasiowym oczku 9 lat temu. Nic wtedy o karpiach nie wiedziałem, ale Koi wirus pozostał. Do mojej Świętej Trójcy zaliczam właśnie: Shiro Bekko, Tancho w wielu odmianach i Kohaku. Żadna ekstrawagancja, czysta klasyka.

#3570 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boguś kojaki wreszcie na głębokich wodach :)

#3572 napisał KOLA

Artur

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boguś pokaż więcej zdjęć. Rh teraz kwitną, pokaż oczko z otoczeniem. Super ryby wyglądają

#3573 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Też,lubię Bekko,sam mam ze 3 szt.
Piękne ryby Bogdan :cheer: Chyba są w szoku na widok tak dużej wody.

#3584 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.430 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.