Sposób na zrobienie grodzi w filtrze murowanum

Dziś oglądając filmiki na YT natrafiłem na takie oto rozwiązanie związane z grodziami w filtrze komorowym murowanym.


Grodzie widać od 2:35 min

Grodzie wymurowane są z pustaków szalunkowych które z jednej strony mają wycięcia i domniemam że z dołu również mają wycięcia po stronie przeciwnej.
W taki oto sposób w bardzo prosty i sprytny sposób można zrobić grodzie w filtrze murowanym.

Wprawdzie zajmują sporo miejsca w stosunku do całej powierzchni filtra, bo pustaki są dość szerokie ale jeśli ktoś ma miejsce na dużą komorę to wydaje mi się że to bardzo fajne rozwiązanie.

Problem może stwarzać komora ze złożem ruchomym, ale z przodu wystarczy przykręcić ażurową kratkę ze stali nierdzewnej ;)

#2770 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomysł w sumie fajny i prosty w wykonaniu, prawda, że u Niego zajmują sporą część komory ale jak ktoś nie ma problemu z miejscem to fajna sprawa.

Wydaje mi się, że to są pustaki wentylacyjne a nie szalunkowe...?

#2771 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak wydaje mi się że masz racje, to są rzeczywiście pustaki wentylacyjne
www.materialy-budowlane24.com/systemy_ko...leier_lk2,p147902844

Te szalunkowe z których robiłem zbiorniki mają drobniejszy beton, wentylacyjne mają grubszą gradację żwiru w mieszance.

#2784 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.179 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.