Chagoi

Miało być wszystko na temat Chagoi, ale Tomek podsunął mi sztukę podobną do swojej - która mnie kiedyś u niego zachwyciła swoim gin rinem i pięknym łososiowym odcieniem. W zasadzie zawsze chciałem mieć coś takiego.
Ten jeszcze nie był oglądany w świetle dziennym, ale wydaje się celować w podobną tonację.
Ciało regularne, choć nieco wyszczuplony przez rok przebywania u dealera. Zobaczymy.
Troszkę wąski nos, ale ujdzie.
Zdjęcie w piwnicznym półmroku, lepsze kiedy indziej.

#1965 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie fajna ryba, ile ma cm teraz?

#1967 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał: Będzie fajna ryba, ile ma cm teraz?

Teraz ten śledzik ma jakieś 30 cm.

#1971 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

udało mi się dorwać takie rybki:




www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d29630e6662d32d4.html

wielkość 35,30,18,25cm (od góry)

#3658 napisał czester 1
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fajna Ochiba GR, podobają mi się takie pomarańczowo-brązowe

#3664 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

A ten Twój aparat z kolorami nie przekłamuje?
Intrygujący cynobrowy odcień Shusui. Jak taki jest naprawdę, to ekstra :whistle:

#3669 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No i ten Ochiba taki bardzo intrygujący, zdjęcie tak jak by delikatnie różowe jest

#3670 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

trzeba słodzić czy można walić co się myśli???

#3671 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Masz rację Tomek ,lepiej pisać prawdę,wał prosto z mostu :cheer: ;)

#3673 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chagoi-tragedia ,wygląda jak jesiotr albinos(długi ryj) Oprócz tego w złej kondycji,porozrywane płetwy,obity ogon(przekrwienia)odstające pokrywy skrzelowe,nic dobrego.

Schiro jak schiro.

Schusui- jak by mu tej łuski na grzbiecie nie brakowało było by dobre.Jak by ta łuska była wyrwana to kij z tym,odrośnie.Ale tu ewidentnie brakuje mu jej i tyle.

Ochiba- nie wiem jak Wy ale dla mnie to co tu jest prawie czerwone to powinno być prawie brązowe,oczywiście o gustach się nie dyskutuje. Sam mam w oczku sporo paździerzy które mają do groma wad i jestem tego świadomy.
Sorry Czester za brutalność.

Nie raz lepiej jest kupić jedną rybę a fajną niż kilka a .....

#3674 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomek może masz racje, ale to zależy co dana osoba szuka? nie każdego stać na super koi..nie wieże ze ktoś w swoim stawie ma osobnika wartosci 2000 euro( a może się mylę:) Moim zdaniem za dobrę rybę wielkości 50-60 cm trzeba już zapłacić powyżej 2000 zł. Możesz kupić mała ,ale co z niej wyrośnie do końca nie wiadomo czy po drodze są choroby polska zima i podobne historie.

#3675 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co ile kosztowało to niech się wypowie Czester,wtedy możemy porozmawiać czy drogo czy tanio.
Żadna z tych ryb nie ma 50-60cm.
Nie mylisz się ja też nie mam ryb po 2000e choć mam ze trzy których bym nie sprzedał nawet za 2000zł.
Co do kupowania maluchów to masz trochę racji że nie wiesz co z nich wyrośnie,ale według mnie 5 razy lepiej jest kupić tosai 20cm niż nisai 30cm. Ten jednoroczniak potrafi w sezon przebić o głowę tego 2-latka,a jest sporo tańszy na naszym rynku niż ryba 2-letnia.I to jest alternatywa dla kogoś co nie ma tysięcy na duże koi.

#3676 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kupił takie kupił, podtuczy je i się odkują ;)
Z Ochiby fajna ryba będzie

#3680 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wydaje mi się że ta Ochiba ściemnieje sporo i to bardzo szybko ,złapie słońca ,normalnej wody w oczku witamin itd. i zrobi się wiele ciemniejsza

#3684 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

albo ściemnieje albo i nie, jedne są czekoladowe, drugie jasno kosztanowe, ale są też czerwone jak cegła i takie mi się właśnie  podobają :) a w słońcu i UV są jeszcze bardziej czerwone, niektóre są ciemno pomarańczowe.

a co do shusui to z tymi łuskami nie do końca prawda, są egzemplarze z przerwaną linią łuski i są to ryby bardzo wysokich lotów.

#3686 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.426 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.