Modernizacja starego oczka na koi pond

Najlepiej wrzuć do neta:

"bakki shower koi filter" i zobaczysz zdjęcia / filmy oraz jak to ludzie prosto robią. Dla przykładu poniżej próbka DIY z wykorzystaniem maty japońskiej.



No ale aby zobaczyć jak to klasycznie wygląda, to możesz podejrzeć u Marka w sklepie:

koimark.pl/filtry-zraszane/230-filtr-zra...ki-shower-rf150.html

Jedno jest pewne - takich kilka skrzynek robi dużą robotę i zajmuje bardzo mało miejsca. Jak skrzynki wymyślisz sam, to głównym kosztem są media w środku, ale przecież do beczek/mousera też coś sensownego trzeba wrzucić.

#5945 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

to jest
koimark.pl/73-filtry-zraszane

Filtr zraszany bardzo skuteczna metoda biologicznej filtracji połączonej z:

- odgazowaniem wody (mocznik, rybi zapach)
- napowietrzenie / przewietrzenie wody
- z dobrą ceramiką to jeszcze wzbogacenie wody w minerały

w tym filmiku widać bakki

#5946 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

to już troszkę zaawansowane jak dla mnie.A te beczki mając 2 wloty 110 muszę do kolejnych też stosować 2 x 110??? nie wystarczy MIĘDZY 2 a 3 jedna 110??

#5947 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapamiętaj w grawitacji wszystko co wchodzi na 110 musi wychodzić na 110
nie oszukasz tego.
Jeśli chcesz już koniecznie te beczki to pamiętaj że musisz zaopatrzyć się w beczki
o prostej ściance, są takie fajne które mają dwie ścianki proste a dwie okrągłe
taka jak poniżej na OLX
www.olx.pl/oferta/sprzedam-plastikowe-be...wRoY.html#2a16b50dd3

Do okrągłej nie wkręcisz przelotów 110mm nie ma szans

#5948 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skoro zrobisz odpływ denny oraz chciałeś zbierać zanieczyszczenia z powierzchni skimerem, to rury łączące odpływ z filtracją muszą być efektywnie wykorzystane. Jak tam nie będzie szybkiego przepływu to osady zostaną w oczku albo w rurze. Tak to wyglądało i u mnie i u Kilera1. Stąd posiadanie odpływu dennego a nie pobieranie efektywnei wody, nie ma sensu.

Jedna rura potrafi transportować ok 10 m3 na godzinę w sprzyjających okolicznościach. Takim minimum pozwalającym myśleć dobrze o filtracji byłoby przerzucenie całej wody z oczka przez filtracje raz na godzinę. Stąd zakładając że będziesz miał 6m3 wody, to jeden odpływ denny teoretycznie wystarczy. Dalej musisz pilnować, aby tego przepływu nic nie spowolniło, bo im więcej oporu woda będzie mieć i im mniej przejścia jej zrobisz tym gorzej dla przepływu. Dlatego jak z oczka wyjdzie 1 rura, to w filtracji przejścia/łączenia też minimum taka średnica. Jak dwie rury, to myśl o min 2 itd.

Zakładając, że będziesz odpływem dennym pobierał min 8m3 na godzinę, przepływ powinien być efektywny. Nie wiem jednak, czy na powierzchni wody zbierają się u Ciebie liście, kurz itd, co by sugerowało konieczność skimera zbierającego również zanieczyszczenia z powierzchni.

#5949 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nie ma tam ani zbytnio lisci ani kurzu raczej z tym nie miałem problemu.Kurcze myślałem że wykorzystam beczki moje a tu własnie mały zonk one są okrągłe więc będę musiał zamówić te na olx. Czy 120 litró 4 mogłyby być???

#5950 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja kiedyś zrobiłem taki filtr z okrągłych beczek. Przy mocnym skręceniu przelotu beczka się w ty miejscu spłaszcza. Oczywiście trzeba odpowiednie takie znaleźć. Dalej uważam ,że mauzer byłby lepszym rozwiązaniem.

#5953 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: nie ma tam ani zbytnio lisci ani kurzu raczej z tym nie miałem problemu.Kurcze myślałem że wykorzystam beczki moje a tu własnie mały zonk one są okrągłe więc będę musiał zamówić te na olx. Czy 120 litró 4 mogłyby być???


Zakup zrobisz jak już będziesz wiedział co chcesz zrobić. Najpierw plan, później najlepiej przelej pomysł na jakiś rysunek, zeskanuj i wrzuć. Następnie łatwiej nam będzie Tobie cokolwiek podpowiedzieć czy ta robota ma jakikolwiek sens. No ale zrobisz jak zechcesz.

#5954 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ktoś mi też podpowiedział żebym popatrzył na ebay czasami okazyjnie można kupić jakiś względny filtr co sądzicie o czymś takim??
www.ebay.pl/itm/SunSun-Bio-CBF-350C-Bio-...8:g:9P8AAOSw7aBVC-qh

#5955 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: czy połączenie od spustu dennego do beczki mogę zrobić z pcv pomarańczowej?? i dodatkowo zalać łączenia klejem


Tak dzisiaj szybko pisałeś posty że nie zauważyłem go :P

Akurat ta pomarańczowa sanitarna to nie PCV a spienione PVC-U tylko że jest to system nie klejony tylko na wciska z uszczelką
Masz nie duży zbiornik i nie zalewasz rur betonem więc można dać rury te pomarańczowe sanitarne spieniane PVC-U
Nie musisz dawać żadnego kleju, tylko dla bezpieczeństwa skręć malutkimi wkrętami łączenia rur

Natomiast rurę taką z 10cm musisz wkleić do odpływu klejem do PVC-U a drugą stronę wsadź do mufy i dalej już rurami sanitarnymi jedziesz aż do wyjścia na powierzchnię.






#5956 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

spuszczę wodę wytnę folię rozbiorę kaskadę i zrobię zdjęcie i wtedy poproszę o radę bo sam nie wiem jak to wszystko ogarnąc

#5957 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: ktoś mi też podpowiedział żebym popatrzył na ebay czasami okazyjnie można kupić jakiś względny filtr co sądzicie o czymś takim??
www.ebay.pl/itm/SunSun-Bio-CBF-350C-Bio-...8:g:9P8AAOSw7aBVC-qh


Ta zabawka ma tylko 180L :) to mniej niż jedna beczka 200L.
ja w akwarium 1000 litrów mam większy sump pod szafką niż ten filtr rzekomo przeznaczony do 90m3 wody hahahah dobre bajki :D
Kupisz to a po roku stwierdzisz że te badziewie się nie nadaje do stawu z karpiami koi :)

Spokojnie bez pośpiechu zaprojektujemy i pomożemy Ci zrobić to dobrze byś nie przerabiał i nie wydawał za dużo kapitału, a jak żonka łyknie haczyk to sama Ci każe za x lat powiększyć tą wodę i powie Ci "kurde ale to piękne hobby chcę większe koipond!!" :D

#5958 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Za tę wiadomość podziękował: KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: ktoś mi też podpowiedział żebym popatrzył na ebay czasami okazyjnie można kupić jakiś względny filtr co sądzicie o czymś takim??
www.ebay.pl/itm/SunSun-Bio-CBF-350C-Bio-...8:g:9P8AAOSw7aBVC-qh


Nie wierzę w te gąbki które co chwile trzeba doglądać i czyścić. No ale zaczynasz nieźle kombinować. No bo skoro się budujesz to z jednej strony dom/żona zadbają abyś pozbył się wszystkich pieniędzy a z drugiej co najważniejsze - nie będziesz miał czasu na te wszystkie przeróbki. Skoro mas już teraz 6 tys litrów to może najprościej nie robić nic, kupić Bioklara 30, do tego sensowną pompę o mocy min 15m3/h i z głowy w tym roku Jak Cię bakcyl chwyci to ani Bioklar się nie zmarnuje (będzie na ruchome złoże) ani pompa. No ale uwierz mi nie ma drogi na skróty. Wszystko musi być przemyślane, rozrysowane a potem pieniądze i czas. Czasami jak masz dużo czasu to możesz wydać mniej pieniędzy, ale wtedy trudno o pełną samoobsługę systemu - coś pisałeś że chcesz się cieszyć rybkami :cheer: Tylko bez mega filtracji karpie to zmartwienie a nie odpoczynek nad wodą.

#5959 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

a ten bioklar zdaje egzamin???

#5960 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

też ostatnio patrzyłem na to i tak o tym myślałem tytlko wtedy grawitacja nie wchodzi w gre i spust denny ???

#5961 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.461 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.