Mój nowy koipond

W sumie nic wielkiego wymiary: to 35 metrów kwadratowych, objętość 55 tyś litrów na chwilę obecną wszystkie prace wstrzymane do lata przyszłego roku, ryby wpuszczone mam nadzieję, że przetrwają zimę. Z robót pilnych pozostaje zaprojektowanie i wykonanie filtracji, poprawienie ułożenia membrany tak by fałd i zakładek było jak najmniej i wklejenie odpływów. Kilka fotek:









Zdjęcia ryb miały być indywidualne, ale kiepsko powychodziły (ograniczę się do najlepszych sztuk moim zdaniem)















#4508 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kilka zdjęć ryb w nowym domu











#4509 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Widzę moje mordki od MARUYJU :) a ten Asagi ma piękną Amime jest śliczna!!!
Czy masz może zdjęcie w misce tego mojego Hi Asagi? ciekawi mnie jak teraz wygląda
Bo na tym zdjęciu słabo go widać




Daniel widzę że już zalałeś zbiornik wodą
ale jak chcesz teraz zainstalować odpływy? masz już rury pod dnem ułożone?
Czy jakoś to inaczej planujesz?

#4510 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niestety nie, ta ryba jest pechowa gdy pozostałe showy i klasyczny asagi urosły i pięknie się wybarwiły to hi asagi urósł raptem z 4 cm trochę koloru złapał, ale jest maleńki w porównaniu do reszty klasyczny asagi ma z 29 cm showy po 20+ a hi asagi maks 14cm.

#4511 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No cóż przykro mi :( kupowanie Tosai jest to najtańsza rybka, ale zawsze wiąże się z ryzykiem że albo ryba wyrośnie albo nie wyrośnie i ma słabą genetykę.
Za to jego kolega nadrabia pięknością ;)

#4512 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rury są już położone, odpływy wmurowane, ale odpływ z dyfuzorem się uszkodził podczas przymiarki wypadło "gniazdo" do mocowania dyfuzora i już nie miałem siły się męczyć z naprawą i w związku z tym pozostałe prace będę kończył latem gdy wody gruntowe opadną - bo to kolejny problem i będę na urlopie.

#4514 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żadnych komentarzy? Szczerze jestem rozczarowany sam zbiornik w prawdzie nie gotowy i sporo jeszcze pracy przede mną, ale ryby moglibyście przynajmniej skomplementować lub zganić bo w sumie to najważniejszy element każdego zbiornika :)

#4564 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

:) Ryby masz bardzo fajne, szczególnie Kohaku, ten duży Asagi i Showy. Na Asagi Kado Gin - nie tak częsta ozdoba krawędzi łusek. Chagoi zwraca uwagę bardzo mocnym połyskiem - to przesuwa go w stronę lepszej połowy spotykanych zazwyczaj okazów :whistle:
Ja uważam, że bardzo ważny jest wygląd całego stada w zbiorniku - tak, jak patrzy się na nie z dalszej odległości. Wtedy duże znaczenie ma dobór kolorystyczny, szczególnie dobre Kohaku z dużymi obszarami Shiroi i wyraźnym, ale nieprzytłaczającym Beni - żeby z daleka było widać biel i czerwień. To samo klasyczne Showy.
Dlatego cały Twój zbiornik wraz z rybami będzie się prezentował znakomicie. Dodałbym do tego jakieś dobre Yamabuki, bo tego koloru chyba nie masz?

p.s. A co do zbiornika - jęczałeś, stękałeś, że krzaczki, trawnik, etc... - a wyszedł kosmiczny, uważam, że to więcej niż optymalny rozmiar dla koi (biorąc pod uwagę ich potrzeby, a z drugiej strony - łatwość utrzymania - ilość wody, energii, leków,...)

#4565 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dzięki Pawle, masz rację nie mam yamabuki planuje zakup 2 sztuk na przyszły rok, z tej obsady wypadnie 2 słabe kohaku - gubią czerwień(widać je na zdjęciach) i hi asagi jest maleńki w ogóle nie rośnie. Docelowo ma być maksymalnie około 30 sztuk koi, w przyszłym roku jak się uda dokupię 2 shusui, i ze 3 kohaku, 2 yamabuki i 2 shiro utsuri i ze 2 tanacho kohaku jak się uda znaleźć w ludzkiej cenie wtedy będę mógł uznać, że mam już to co sobie zaplanowałem jeśli chodzi o ryby. Na przyszły rok zostaje filtracja (z tym będę miał problem) i zadbanie o otoczenie w okół oczka.

#4566 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

asmord napisał: wtedy będę mógł uznać, że mam już to co sobie zaplanowałem jeśli chodzi o ryby

Ja dysponując tak ogromnym (dla mnie) zbiornikiem postarałbym się także o dobrego Karashigoi i spróbował doprowadzić go do rozmiarów jumbo - mimo tego, co pisałem o kolorach - taki 'duch' przemykający pomiędzy drobiazgiem robiłby kolosalne wrażenie.

#4567 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jeden kohak i 2 showy naprawdę niezłe,odkupił bym bez zastanowienia.
Ja bym nie wywalał 2 kohaku tylko jednego +to hi asagi + jedna showa ginrin.
Co do yamabuki 2 szt? Po co dwa? Jeden yamabuk + mizuho ogon ew.oreji ogon
Do towarzystwa dorzucił bym jeszcze soragoi i karashi tak jak Paweł mówił,miejsce masz a towarzystwo przy tych bykach lepiej się oswaja.

Dobór odmian to tylko Twoja decyzja bo to kwestia gustu co kto lubi.

#4568 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dzięki :) Tych nieszczęsnych kohaku gdyby nie ta pora roku już bym się pozbył, na wiosnę wpuszczę je do stawu kolegi, wolę kupić lepsze mam nadzieję, że się trafią jestem fanem gosanke i w tej grupie szukam ryb co do odmian, które polecacie nieszczególnie mi przypały do gustu ale kto wie może w przyszłości się skuszę na pojedyncze sztuki. Zawsze staram się kupować po 2 sztuki z danej odmiany tak na wszelki wypadek gdyby z jedna coś się stało, po za tym nie za bardzo mi zależy na zbytnim oswajaniu ryb ze względu bezpieczeństwa (koty).

#4569 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tan rok dla mnie zaczął się fatalnie po 9 latach lojalnej pracy korzystam z uroków słodkiego bezrobocia w sumie nigdy nie lubiłem swojej pracy, ale jednak szkoda bo sposób w jaki się zemną rozstali pozostawia wiele do życzenia. Za odprawę kupiłem sobie kilka rybek dala poprawy humoru :)





















4 razy kohaku 2 razy showa (mam do nich ogromną słabość a jak te ujrzałem to musiałem je mieć :) )
2 razy goromo całkiem fajne oraz 3 razy kujaku i 2 razy goshiki ciekawe czy utrzymają kolor czerwony mam nadzieję, że tak no i na koniec shiro taki sobie ale na razie wystarczy i 3 razy red asagi mam nadzieję, że coś fajnego z nich wyrośnie . Przy samym zbiorniku z wiadomych powodów wszelkie prace wstrzymane do odwołanie.

#5092 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

fajne kohaki nie są od Hirasawy?

#5093 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kohaku i showa są od Hoshikina są całkiem ładne :)

#5095 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 3.994 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.