Koi Pond Siwpaw

Witam wszystkich serdecznie
Piszę ponieważ szykuję się do zrobienia ogródka japońskiego w zakątku ogrodu a wiadomo że w takim ogródku niezbędna jest woda oraz karpie 
Koi Pond nie będzie duży ok 25m2 tafli i ok 50m3 wody
Ściany będą strome myślałem o zrobieniu koi pondu z siatko betonu i wyłożeniu go EPDM lub polimącznik
Miał ktoś z Was styczność z izolacjami szlemowymi dwuskładnikowymi typu Remmers elastoschlämme 2k lub Mapei Mapelastik ?
Zajmuję się izolacjami balkonów i tarasów tam się to sprawdza ale czy da rade w zbiorniku wodnym?
Jeśli chodzi o odpływy denne wolałbym zastosować odwrócony odpływ ponieważ na działce bywam tylko w weekendy i w przypadku rozszczelnienia nie maiłbym czasu na reakcję Co o tym myślicie ?
Z góry mówię że nie będę finansowo przygotowany na super filtrację ale chciałbym przygotować na tym etapie wszystko by móc później go rozwinąć póki maszyny mogą wjechać na ogród
Poniżej moje bazgroły by trochę to zobrazować
Proszę o odpowiedzi i jakieś sugestie 

#8278 napisał siwpaw
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie musisz murować zbiornika jeśli chcesz użyć membrany EPDM, możesz ją położyć bezpośrednio na grunt a pod nią geowłókninę.
Chyba że bardzo strome ściany i grunt na to nie pozwoli, to zostaje murowanie.
Polimocznik to droga sprawa, ale bardzo fajna.
Remmers elastoschlämme 2k lub Mapei Mapelastik z tymi produktami nie miałem do czynienia, więc się nie wypowiem w temacie, ważne jest by nie uwalniały nic do wody.

Co do odpływów to na twoim rysunku są właśnie odpływy grawitacyjne, nie musisz się bać grawitacji, tam nic nie rozszczelni.

Dwa odpływy to minimum, choć mają i na jednym odpływie zbiorniki ale przy jednym nie uzyskasz przepływu większego niż 12-14m3/h
2 odpływy i skimmer jest ok, choć na 25m2 ja bym dał 3 albo i 4
Czym więcej punktów zbierania i zasysania wody tym lepiej.

Jak zastosujesz grawitację i komory betonowe na filtr, Bioklar już Ci w tym przypadku jest zupełnie nie potrzebny. Jeśli nie masz pieniążków na filtr bębnowy, to zrób pierwszą komorę ze szczotek, druga może być mata i trzecia komora złoże ruchome.

#8280 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Myślałem o tych komorach betonowych jako o filtrze wstępnym głownie jako osadnik by ten pierwszy syf się tam zbierał ( a później może do niego wsadził filtr bębnowy) dodatkowo a później do bioklara
Mam oczko z euro koi i wiem ile syfu potrafią narobić dopiero jak dorobiłem do niego strumyk z roślinami i małe oczko to trochę wyłapało syfu.

#8282 napisał siwpaw

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szczotki będą robiły jako filtr wstępny, nie musisz robić żadnego dodatkowego osadnika. Tylko musisz zrobić te komory z dnem stożkowym z możliwością spuszczania wody podczas płukania.
Przestudiuj te wątki
www.koivrienden.com/phpBB/viewtopic.php?f=17&t=8400&start=75
www.koivrienden.com/phpBB/viewtopic.php?f=17&t=11041&start=210

#8283 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No właśnie z tym spuszczaniem wody może być problem bo wszystko w glebie A miałem filtr z 3 beczek bez spustu i czyszczenie gąbek to była MASAKRA

#8284 napisał siwpaw

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na jakich wysokościach powinny wchodzić do filtra betonowego odpływy denne i skimmer (bliżej dołu czy raczej wyżej przy poziomie wody ) ?

#8285 napisał siwpaw

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.350 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.