BB_King KOIpond

Amalgam nie podpięty bo skoro nie było ryb, a jest pełna filtracja (profi, hel-z, rośliny) to nie było sensu. W maju się ogarnę i podłączę UV oraz baki shower. Ostatnio nie robiłem testów na Fe bo i tak wiem, ze przekroczona norma spożywcza razy 6. Robiłem kompleksowe badania gdy zastanawiałem się czy podpinać się do wody miejskiej czy wystarczy moja głębinowa. U mnie zawsze żelazo wytrąca się w ciagu miesiąca i osadza w postaci mazi. Napowietrzanie i kaskada robią swoje. Osad na ścianach i dnie to kwestia żelaza. Karpiom te parametry gliniane chyba służą :).
Bardziej martwi mnie to, ze pomimo tego ze nie było ryb, a zbiornik miesiąc temu przeszedł czyszczenie, to po tygodniu dobrej temperatury ruszyły glony nitkowate. No a przecież nitkowy problem to raczej kwestia fosforu na który muszę znaleźć pomysł skoro filtr roślinny to za mało.

Dla Gosi ... - to Rh ale najlepszy efekt robią azalie, które jak kwitną w swoich filetach to dają niezłe odbicie w lustrze wody. Na razie azalie nie kwitną. Może dlatego, ze prawdziwa wiosna zawitała od tygodnia.

#5116 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Takie widoki cieszą oko,woda dojdzie z czasem,jak pamiętam to masz troche tej filtracji.Rośliny się rozrosną w kamykach żyjątka się namnożą i będzie fajno.Strumyk super tylko mam wrażenie że woda na ostatniej płycie ginie tak jakby jej było mniej.

#5119 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boguś, kup ustrojstwo z miedzią. Nie pozbędziesz się nitkowatych. U mnie woda kryształ, parametry jak marzenie. No, pH troche wysokie, ale zawsze takie miałam, a nitki mogę kosiarką. Teraz odpaliłam urządzenie i obserwuję.

Wiosna pózna, ale ja mam temp wody 22 stopnie:D

#5120 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kudłaty napisał: Strumyk super tylko mam wrażenie że woda na ostatniej płycie ginie tak jakby jej było mniej.


Błąd wykonawczy :(. Do korekty. Opiszę, więc może komuś się przyda.

Ostatnia płyta jest trzy razy szersza niż pierwsza więc co oczywiste woda traci prędkość. Dodatkowo niestety jest zadarta do góry zamiast w dół i przez to część wody zamiast spływać z impetem - jak gdyby podkleja się pod płytę, cofa się i ginie. Rozwiązaniem będzie obniżenie czoła płyty o jakieś 10 cm i nowe poziomowanie ale przy tzw okazji ...

#5129 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Boguś, kup ustrojstwo z miedzią. Nie pozbędziesz się nitkowatych. U mnie woda kryształ, parametry jak marzenie. No, pH troche wysokie, ale zawsze takie miałam, a nitki mogę kosiarką. Teraz odpaliłam urządzenie i obserwuję.

Wiosna pózna, ale ja mam temp wody 22 stopnie:D


Mam T-flow Tronica 75 od wielu lat, ale bardzo rzadko stosuję. Tydzień temu odpaliłem ustrojstwo i zobaczymy. Najlepiej gdyby natura dawała radę. Filtracja jeszcze nie jest ostateczna, więc mam nadzieję, że kiedyś problem zniknie.

#5130 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydaje mi się Bogdan, że bez itronica się nie obejdzie.
Na glony nitkowate to tylko chemia lub itronic. W tamtym roku zadomowiły się w moim filtrze roślinnym glony nitkowate, przerastały w roślinach. Pomagała tylko chemia lub itronic. Same rośliny (duża ilość )nie dawały rady.

#5134 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie tylko itronic i chemia, najskuteczniejszy jest generator ozonu :)

#5135 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał: Nie tylko itronic i chemia, najskuteczniejszy jest generator ozonu :)


Jako, że moje koi od dwóch tygodni zaczęły coraz częściej "murować dno" wezwałem weta, aby sprawdził czy nic nie złapały. Na dwóch bezłuskich egzemplarzach totalne zero pasożytów, więc myśląc dalej trzy dni temu odłączyłem ustrojstwo z miedzią (iTronic). Dziś mała zmiana, ryby podchodzą do powierzchni, i szukają pokarmu :).

Dodatkowo po dwóch latach wyjąłem, Air Lifta. Myśląc o osadach, założyłem, że dyfuzor też jest zawalony. Miałem rację. Po obrobieniu karcherem, przepływ wzrósł 3-krotnie.

Air Lift po wyjęciu


Tak wygląda dyfuzor po dwóch latach


A tak po potraktowaniu karcherem


No i w końcu rozpoczyna się ciepła wiosna :) . Temperatura i słońce to lekarstwo na wszystkie problemy naszych milusińskich :).

#5194 napisał BB_King

Pasja daje energię ...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

a co ma itronic do pasożytów? mój tam lata na 50% a ryby jedzą jak szalone.
trawnik rewelka ;)

#5197 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

czester 1 napisał: a co ma itronic do pasożytów? mój tam lata na 50% a ryby jedzą jak szalone.
trawnik rewelka ;)


Zero związku :) ale nie po raz pierwszy po traktowaniu miedzią w moim przypadku ryby są apatyczne. Stad profilaktycznie wezwałem weta. Może to kwestia tego, że akurat od dwóch tygodni było ochłodzenie, ale po kilku tego rodzaju przypadkach skłaniam się ku stwierdzeniu, ze ta miedź nie jest dla ryb obojętna.

No a cykliczne badanie z mikroskopem na choroby/pasożyty akurat uważam za dobry pomysł. Takie 50zl wydane raz na dwa miesiące da mi sygnał gdzie jestem w kwestii zagrożenia zdrowia ryb. Rok temu pokpiłem sprawę i były niepotrzebne straty :(

#5198 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niestety z i-tronikiem trzeba uważać. Jeżeli przedawkuje się to objawem jest apatia i zaprzestanie pobierania pokarmu.

#5201 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby mi go za darmo dali to bym nie zapodał itronika dla karpi Koi :)

#5204 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał: Żeby mi go za darmo dali to bym nie zapodał itronika dla karpi Koi :)


Tak to jest jak nie masz pełnej i fachowej wiedzy, a opierasz się na opisie sprzedawcy. To niepierwsze moje podejście do miedziowego ustrojstwa i zawsze ten sam efekt - glonów brak, życia i radości u karpi również.

Dlatego też odłączyłem magika. Po tygodniu woda zielona jak by ją farbą plakatową potraktowali. Aż wstyd pokazywać, ale naprawdę woda może się popsuć w tydzień :( .

To był czas najwyższy, aby uruchomić zakupiony dawno temu amalgam 105 Watt i uzupełnienie filtracji w postaci Bakki Shower. Po 4 dniach woda pachnąca i żywa, no i wygląda tak ... , a ryby zachowują się jak by były najszczęśliwsze na świecie. Jeszcze nigdy nic mi tak nie wyszlifowało wody w tak krótkim czasie :). Test zaliczony na 5-tkę.






Jak już doprowadzę domek filtracyjny do jako takiego porządku, postaram się porobić kilka zdjęć, aby pokazać przebieg procesu ;) filtracji wody.

#5272 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

A gdzie masz bakki zamontowanego? Mozesz pokazać zdjecie lub filmik? Kupiłeś szer. 1m czy 1,5m? Jaka pompę masz do niego podłączonego?

Fajnie sie całość prezentuje :) ryby widać, że szczęśliwe :)

#5273 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

U mnie miedziane ustrojstwo podlaczone na 40#% 3 tyg, glony wybite, ryby apatyczne. Wczoraj podmiana wody ok 20%, urzadzenie na 15% i ryby jedza i sa zadowolone. Woda mam krystaliczna:-), a mam tylko bioclara, uv i miedz.


Popraw mnie jak sie myle, ale bakki shower na nitkowate nic Ci nie pomoze. Uv zlikwidowala zielenice, ale nitki za chwile bedziesz mial, a oczko z nitkami jest moim zdaniem zwyczajnie brzydkie. Cos za cos, niestety

#5274 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.847 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.