Super-KOIpond

#5662 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witajcie

Byłem na finalnym już kilkudniowym uruchomieniu zbiornika
Dwa bębny podpięte, dwa bakki zasypane i też już śmigają.
Piec uruchomiony, wymiennik 60kW podgrzał wodę z 5*C do 12*C przez dobę :woohoo:
Całość oczywiście będzie przykryta specjalną termoizolacyjną transparentną plandeką naciągniętą na aluminiową konstrukcję, ale sprawdziliśmy co może zrobić ten piec w wodą bez izolacji.

Przez zbiornik przelewowy z wodospadem będzie można rozpędzić wodę do 52m3/h przez jedną pompą FlowFriend więcej się nie da, ponieważ sporo podnosimy wod, ale i tak jest szum wody jak niezłym potoku :)
Ogólnie można przez te dwa bębny i trzy pompy FF przepuścić 135m3/h :) więcej się nie da ze względu na ograniczoną ilość zasilania 110mm, ale ta moc będzie i tak używana tylko latem.
W sezonie zimowym będzie około 80m3/h

Poniżej fotorelacja z ostatnich dni.






















#5722 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

c.d.

Czujnik z pieca C.O. kontrolujący temperaturę wody



W każdym bębnie D100 są zatopione dwa amalgamy po 105Watt



Karmili mnie tam plackami po węgiersku :P będę za nimi tęsknił bo były wyborne :)



Tutaj leci 52m3/h







Widok ze środka komory technicznej









Nowe FlowFriendy z 2016 mają niebieski wyświetlacz



Starsza generacja z 2014 świeci na czerwono

#5724 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Parametry robią wrażenie. Sporo pewnie było główkowania przed budową. Potwierdzam, że na strumieniu już 15m3/h robi szum, więc co dopiero 50. Ciekaw jestem jak to będzie funkcjonować w praktyce i czy jakieś błędy wyjdą.

Zakładam, że ryby najwcześniej na wiosnę. A skoro tak to przy temp wody 10*C+ warto byłoby dostarczać na bieżąco jakiś azot, co by filtry pięknie dojrzały.

#5725 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W garażu pływają 4 sztuki 60cm z poprzedniego zbiornika, lada dzień poczują przestrzeń życiową więc trochę zasilą bakteryjki.

Ja tam siedziałem 5 dni zanim ze spokojem wyjechałem, wszystko przetestowane i śmiga aż miło
Były oczywiście przecieki, bo tam napchane jest tyle rzeczy że mi się w głowie kręciło :silly:
Nie chciało mi się jechać, mógłbym tam stać na mostku przez 25 godzin na dobę
Piękna woda i niesamowite otoczenie współgrające z wodą.
Mostek taki bardziej nowoczesny z nierdzewką i chromem ale też fajnie wygląda i po za tym jest wielki :woohoo:

Miałem lecieć w lutym do Japonii po ryby z właścicielem, ale w lutym rodzi mi się córeczka :) więc inwestor leci sam z żoną :) Chcieliśmy sobie zafundować wycieczkę do doliny Nighata
No nic są rzeczy ważne i ważniejsze :) ale i tak tam polecę prędzej czy później.

W marcu pojadę do Amsterdamu po ryby i po dwumiesięcznej kwarantannie w maju je przywiozę do Dębicy.
Już sobie wyobrażam co on tam sobie kupi!!! :) to będzie petarda!!
Oczywiście strzele foty jak tylko przywiozę ryby do siebie.
Na razie szykuję im specjalny zbiornik 10m3 do kwarantanny by był dojrzały z super wodą

#5727 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szczęka mi wypadła ;) :) Ile Marku w tym zbiorniku jest m3 wody?

#5730 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakieś 120m3 chyba, bez zbiornika przelewowego z wodospadem
Nie jest to jakiś gigantyczny moloch, podczas budowy tak się tylko wydawało bo ściany wiesz z traconego szalunku, dużo zbrojenia itd.
ale po zalaniu i ułożeniu kamieni zrobił się taki bardziej milutki okrąglutki i przyjazny dla oka.

Nie podobają mi się te ułożone kamienia na wodospadzie, to jacyś kolecie robili, ale widać bez ładu i składu i przemyślenia.
Tam na górze trochę poprawiłem by woda szła po górze, ale ręce mi drętwiały więc poprawię to wiosną
bo 50% wody ucieka pod kamienie zamiast po nich spływać.

#5731 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapomniałem jeszcze dopytać ile dałeś helixa na ten zbiornik?

#5732 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na razie wsypałem tylko 300 litrów, docelowo ma być 1m3
Na razie woda za zimna i nie ma ryb więc tam chłopak który się będzie tym opiekował na co dzień będzie dosypywał sukcesywnie, jak wpuszczą pierwsze ryby.

Ogólnie komora nie jest zbyt duża, ale dwa bakki po 150cm będą robić robotę.
Po za tym w sezonie wegetatywnym będzie bardzo dużo roślin w zbiorniku przelewowym i tam jeszcze będzie 10 pudełek dobrej ceramiki, będzie też sporo maty japońskiej, rośliny posadzone w skrzynkach w glinie wypalanej.

#5733 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obecnie na zewnątrz +2*C a woda przez te kilka dni od mojego wyjazdu podgrzała się do 19*C :)
Wymiennik robi robotę :woohoo: 60KW to nie żarty :)




#5739 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kuźwa jak termy normalnie :lol:
ten wymiennik jest na gaz? jakie będą +/- koszta tego grzania?
bez przykrycia straty ciepła ogromne, nie wystarczy trzymać temperaturę ok 8-10st?

#5740 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak piec jest na gaz, nie wiem jakie będą koszta ogrzewania i wolę nie wiedzieć ;)
Na razie jest bez przykrycia, ale tak jak pisałem wcześniej, przykrycie będzie i to super przykrycie
Będą jest instalować za dosłownie kilka dni.

Czester
Po co trzymać 8-10*C jak można trzymać 19*C albo i 22*C :)

Karp nie ma w genach hibernacji, zimowy spoczynek wymusza na nim nasza strefa klimatyczna.
Koi hodowane w krajach międzyzwrotnikowych nigdy nie widziały zimy i nie zobaczą ;)

#5742 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał:
Po co trzymać 8-10*C jak można trzymać 19*C albo i 22*C :)

jakoś nie wyobrażam sobie aby w tak doinwestowany ogród można wkomponować jakieś przykrycie, aby nie burzyło tak pięknego widoku, to raz.
dwa, gdyby go nie było to z pewnością łatwiej jest utrzymać takie 10st niż 19.
a trzy, to kto zabroni bogatemu :P ;)

#5743 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czester po pierwsze
to ja wyraźnie na początku wszystko opisałem
forum.koimark.pl/forum/zbiorniki-murowan...ca?limitstart=0#5385

po drugie
Tunel będzie zakładany na zimę, a demontowany wiosną bo mamy takie a nie inne zimy więc szkoda jest ryb.
Tunel został skonstruowany właśnie po to by podgrzewać wodę i nie tracić jej ciepła. Inwestor kocha koi i są dla niego bardzo cenne i nie chce zimować ryb pod lodem więc podgrzewa sobie wodę :)

po trzecie dokładnie tak jak napisałeś ;)

#5744 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak już będzie zadaszenie to poproszę parę fotek, ciekawy jestem jak to będzie wyglądało i co to za cudowna folia.

#5745 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 4.269 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.