Przeróbka zbiornika Marek_M. k/Siedlec

Tak Boguś dno jest już zabetonowane suchym betonem. Suchy beton po to by łatwiej było formować spadki do opływów.
Rury są pod spodem, trochę pomniejszyliśmy ogólny litraż zbiornika, ale miejsce do zimowania za mostkiem i tak jest bardzo głębokie.

Kiler Skimmer jest już na swoim miejscu, na tym zdjęciu był podniesiony bo wycinaliśmy dziurę w wieńcu by go swobodnie osadzić i wypoziomować.

Odnowiony mostek na krwisto czerwony kolor, skimmer osadzony i zabetonowany, kanał zasypany, odpływy zabetonowane i wyprofilowane. Teraz się buduje domek filtracyjny, za tydzień można już aplikować polimocznik i jak przyjdzie AEM B65 można wszystko spinać do kupy i nalewać wodę :) a potem wpuszczać KOI!!! :woohoo:












#5240 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny ciekawy zbiornik. Coraz więcej maniaków na forum :) naprawdę fajnie :)

#5246 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy tylu odpływach, planowanej filtracji mam pewność że pomimo tak zaje.....go otoczenia, to pond ze swoimi karpiami będzie "wisienką na torcie.". Brawo za konsekwencje.

Widzę mądre wsparcie fotoreportera, naszego admina. Sam niejednokrotnie miałem szczęście z jego porad skorzystać.

Pozdrawiam i życzę, aby jeszcze tego sezonu zawitało tam życie.

#5248 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Otoczenie dech zapiera a taka wolierę z bażantami sam chciałbym mieć. :)

#5251 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niewątpliwe zalety polimocznika są mi znane. Ale mam pytanie jak był wykonany pond wcześniej, czy były jakieś problemy z samym betonem że właściciel zdecydował się na dodanie polimocznika? Wyglądało że do tej zbiornik dobrze funkcjonował, chyba że to przeróbki wymusiły dodatkowe uszczelnienie?

#5252 napisał Jimmy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak takiej wielkości zbiornik może dobrze funkcjonować bez odpływów i bębna. On funkcjonował tylko ze co roku wybierali 20 taczek błota. Marek nie przerabia dla tego że zamanił mu się polimicznik tylko dla tego że zbiornik nie miał dobrze zaprojektowanej hydrauliki. Teraz przy 5 odpływach i automatycznym prefiltrze z mikrositem woda będzie jak z bajki. Po za tym pierwotna wersja była zrobiona z siatkobetonu, ale były pęknięcia. Teraz jak prysną polimicznik to będzie jeden monolit.

#5254 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Za tę wiadomość podziękował: stanisław65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witajcie

Właśnie wróciłem od Marka i działam dalej z jego zbiornikiem
Jest już zrobiony domek, polimocznik też jest położony, odpływy założone.
Teraz podpinam filtrację AEM B65 i przerobiony BIOklar 120 na filtr fluidalny :)
W środę znowu do niego jadę i wszystko już będzie gotowe i mam nadzieję odpalimy machinerię.
U Marka teraz wszystko kwitnie, pachnie jest pięknie. Krzyk ptaków wprowadza mnie w taki dziwny-bajkowy nastrój i czuje się w jego ogrodzie jak w bajce :)














#5468 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

#5469 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Byłem znowu wczoraj u Marka
Spiąłem już AEM-B65 z 5 odpływami i skimmerem, cholernie ciasno tam jest, ale się udało to wszystko posklejać :whistle:
Podpiąłem trzy pompy AUGA Varioflow 2x2000 do dwóch powrotów i 1x3000 na wodospad w sumie będzie można rozpędzić je wszystkie do 70m3/h
Bioklar też już jest prawie gotowy, będzie tam ruszać HELIX 6 dufuzorów Norres
Zostało zainstalować dwa amalgamy do AEM, podpiąć dyfuzory do bioklara i pompę HP do AEM

Jeszcze jeden dzień pracy i ruszamy :woohoo:
















#5480 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziś dokończyliśmy dzieła!!! :) było wiele trudu i przeciwności losu, potu i nerwów
ale forma już zalana!!! :woohoo: , woda płynie, zostało zasypać HELX do bioklara.
UVC zainstalowane w bębnie, pompy odkręcone na maxa wszystko śmiga jak ta lala, AEM płucze, lampy świecą, wodospad pięknie szumi.
Woda się odgazuje, nagrzeje i wpuszczamy życie!!!

Marek M.ma swoje prywatne ujęcie wody o bardzo dużym ciśnieniu, napełnianie zbiornika trwało moment :)


















#5571 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

#5572 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie jestem fanem techniki ale bez niej nie idzie osiągnąć sukcesu w hodowli.. a kiedy zobaczymy zdjęcia koi????

#5573 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fajny patent z lampami uv umieszczonymi w ścianie :) .

#5574 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No te przeloty są fajne, Sylwku do twojego bębna też się powinny te lampy zmieścić.
Mam takie przeloty od ręki koimark.pl/lampy-uvc-zanurzeniowe/272-pr...-seria-pp-touch.html

#5575 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niebawem będą zdjęcia koi.
Marek ma jeszcze sporo ryb które przeniósł do stawu naturalnego który jest pod wolierą z ptakami egzotycznymi. Jest płytka ciepła woda, fajnie się wybarwiły w takim błotku i trzeba je połapać jeszcze, ale będzie też brał nowe rybki ;)

#5576 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 6.496 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.