Naturalny staw czy folia ?

Witam serdecznie,
zastanawiam się czy kopanie naturalnego stawu gdzie podłoże jest gliniaste jest dobrym pomysłem, czy nie lepiej folie dać...?

Ryby będą cały czas mącić wodę,przez co będzie mętna .
Najważniejszy problem to muł który będzie odkładał się na dnie będzie ciągle przekopywany przez ryby przez co pewnie będą skakać parametry wody, nawet jeśli będę Go raz w roku wybierał to szlak trafi dobre parametry wody...


Jak To widzicie ?
Staw myślę wstępnie wykopać w prostokącie 20m na 40m o głębokości na brzegach 1 metr,a po środku stawu na 2 metry

#8340 napisał polishdiscus

Pozdrawiam Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Staw naturalny gliniany to najlepsze środowisko dla karpi. Zawsze chciałem mieć taki staw, koi w takim stawie będą miały raj.
Jeśli masz możliwość wykopania takiego stawu, to super pomysł.
Woda na pewno będzie mętna, bo karpie kopią i zawsze będzie zawiesina w wodzie to pewne.
Nie martw się mułem, procesy biologiczne przerobią wszystko. Zanim taki staw się zamuli minie bardzo dużo czasu.
20x40 to spory kawałek wody, tylko ja bym zrobił go do co najmniej 3m głębokości na środku

#8341 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

aż 3 metry ?
Sporo, jakie ma to korzyści przynieść ?
Cieplejsza woda zimą ?

#8342 napisał polishdiscus

Pozdrawiam Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak zimowisko powinno być głębokie, nie musi to być całe dno ale chociaż środkowa część, ułatwi to dla ryb przeżycie zimą.
Proponuję Ci pooglądać kanał tego Niemca, bardzo fajne filmiki, wytarły mu się piękne Yamabuki w stawie naturalnym

#8343 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ok dziękuję za wskazówki.
Będzie normalny staw tylko trzeba załatwić pozwolenia,a teraz urzędy zamknięte...;/
Będę musiał pomyśleć jak polepszyć klarowność wody...

#8349 napisał polishdiscus

Pozdrawiam Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Taka ciekawostka,za wykopanie stawu
o wymiarach 25mx40m o głębokości 1m
Na środku stawu dziura,otwór o głębokość 2metry i wymiarach 10mx20m

Ceny za usługę wahają się w przedziale od 10tys zł do ponad 30tys zł

#8350 napisał polishdiscus

Pozdrawiam Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.272 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.