Nowi domownicy (koty Ragdool-Moly & Muniek)

Po rozmowie z Kilerem zachorowaliśmy na Ragdoola
Miał być jeden kocurek, ale jak zajechaliśmy na miejsce i zobaczyłem śliczną kotkę to wyjechaliśmy z parką :P Muniek i Moly śliczne Ragdoole
Do Grudziądza jeździliśmy wczoraj, kotki były już o 21 w domku :)
















#1492 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja przed chwilą, wróciłem z kotkiem do domu.... Jechałem do sklepu i w lesie obok stał facet na awaryjnych, zatrzymuję się, a on mówi że jakiś skurwysyn zostawił w lesie 4 mała kotki, jednego przejechał bardzo, drugiego mniej, dwa pozostałe chciał wziąć do domu.
Złapaliśmy dwa a ten trzeci żywy na poboczu mocno piszczał. No i co miałem zrobić, wziąłem go do weterynarza na ew. eutanazję, ale wet go zbadał dał leki i powiedział aby przetrzymać go do jutra i zobaczyć czy przeżyje.
Jak przeżyje raczej będzie miał jedną niesprawną łapę...

#1493 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moja babcia mawiała - "kto kocha zwierzęta nie może być złym człowiekiem". A babcie widomo - wiedzą co mówią.

Brawo Humulus ;) ;) ,
Brawo Marek

Ja ratując bezdomne koty tzw rasy "europejskiej" dorobiłem się 6-tki i każdy ma feler: brak oka, połamane wszystkie żebra, wybite stawy, rozerwane ucho, kontuzje itd

Nie są tak piękne jak Markowe :( ale kochamy je tak samo. Przy okazji porobię im zdjęcia skoro otwieramy nowy wątek. Moje kotki traktują KOI pond wraz z kaskadą jak swoje nowe królestwo co oznacza, że "inspektorzy budowlani" zrobili już odbiór techniczny. To mnie cieszy, bo inaczej nie spałbym po nocach :)

By The Way - Ragdool to nie kot, to zwykła pluszowa maskotka, która kota udaje. Robi to na tyle skutecznie, że i weterynarz bierze się na ten numer :).

#1494 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BB_King napisał: By The Way - Ragdool to nie kot, to zwykła pluszowa maskotka, która kota udaje. Robi to na tyle skutecznie, że i weterynarz bierze się na ten numer :).


Dokładnie szmaciana lalka, nazwa zaczerpnięta od jego skłonności do "spływania" z rąk
Tak się rozluźnia że jego wszystkie mięśnie dosłownie wiotczeją i przypomina szmacianką lalkę.
Dziś to sprawdziłem i jest to 100% prawda :)

#1495 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brawo Humulus :cheer: Też w pracy trzymam dwie "znajdy",bo myszy chciały nas wykończyć jak Popiela ;)
No Marek Ragdolle super,(też tak miałem jechalem po jednego ,a przywiozłem dwa)zobaczysz jakie to pieski ,a nie kotki.Nie odstąpią Was na krok. Odkurzanie mieszkania raz dziennie gwarantowane. Schowaj sobie sierść ,bo widzialem na necie jak kobieta dorabiała robiąc rękawiczki i torebki z kociej wełny.
Te kotki to chyba są dość duże ,bo są dość mocno już wybarwione.One się wybarwiają (ciemnieją) do dwóch lat.
Marku jeśli pojechałeś z żoną i córeczką to ciesz się ,że przyjechałeś tylko z dwoma kotkami :P . Naprawdę wybór ,że kupiłeś dwa koty a nie jednego jest pierwsza klasa.Dwa koty w domu a nie jeden tej rasy to inny świat ,nie po żałujesz.Wydatek był,najwyżej łazienkę skończysz dwa miesiące później ;)

#1496 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Urodziły się 01.07.2014 zatem mają 4 miesiące.
Właśnie dla tego że chciałem dwa, to była nie zła sprzeczka :evil:
ale już jest ok :)

Co do tego łażenia za nami jak pieski, to na razie są dość płochliwe i siedzą sobie pod łóżkiem :) ale musi minąć okres karencji by oswoiły się z nami i z nowym domem.
U Ciebie jak przywiozłeś je do domu od razu były super odważne? bo na razie nasze są dość płochliwe.

#1497 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koty są już rozluźnione i brakuje mi rąk by oba miziać na raz :)

#1525 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koty świetne. :woohoo:
A nie mówiłem, że będą jak pieski. Takie są właśnie Ragdolle. :P
A mruczą jak małe diesle. :cheer:

#1526 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

A to moja modelka, Moly dosłownie pozuje :P

#1527 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kolejna sesyjka :)








#1574 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.861 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.