Podwodne oświetlenie KOIpond

Witajcie,

Szukam Waszej opinii :)

Mój wykonawca jeszcze chyba nie uwierzył, że budujemy zbiornik dla ryb, a nie basen, dlatego już po raz trzeci zadaje mi pytanie - "...a jakieś oświetlenie podwodne to Pan chce? Przecież każdy basen coś takiego musi mieć :) .... "

Dotychczas nie reagowałem na te pytania, ale w przyszłym tygodniu chcę zasypywać wykop i będzie za późno na takie rozważania. Wydawało mi się to trochę sztuczne, choć wiem, że nie jest to przecież taka wyjątkowa sprawa. Co o tym myślicie? Poniżej kilka zdjęć i filmików przybliżających kwestię.

1. Link z klasycznym filmikiem gdy to zakładają



2. Dwa zdjęcia jak to może wyglądać






3. Link z większą ilością zdjęć - trzeba przejść kilka klatek ...
www.flickr.com/photos/jaggedmoss/3984014690/in/photostream/

#510 napisał BB_King

Pasja daje energię ...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bleee :P nigdy w życiu nie zrobię tego!!!
Właśnie jedną z cech odróżniających basen od KOIpond jest brak sztucznego, bocznego, podwodnego oświetlenia.

ale jak stryjenka uważa ;) wolnoć Tomku w swoim domku :cheer:

Tylko się nie obraź bo to zgryźliwe :P
jeszcze brakuje plastikowych kaczek, czapli i pływających świecących kulek :P

#512 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytam bo naprawdę chcę wiedzieć co myślicie. Dzięki za opinię!

Konsekwentnie ograniczam sztuczności w swoim projekcie, stąd ignorowałem te sugestie. Zapewne słusznie.

PS. Złośliwe to akurat nie było :) . Jak mawiają moi rodzice - tylko inteligentni ludzie potrafią być złośliwi, reszta zachowuje się po chamsku. Mam dar bycia złośliwym, ale staram się go nie nadużywać :lol:

#513 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

A jak ccesz Marku oglądać koi po 22 latem i po 17 jesienią.Ja mam oswietlenie pod wodą i uważam ,że jest klimatycznie i nastrojowo (oczywiście bez kulek, kaczek czapli itd. :cheer: ).
W ogole osietlenie w ogrodzie daje piękne efekty.
Jest pewien problem ,lampy w oczku szybko zarastają glonami i trzeba je czasami czyścić.

#514 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koi po 22? latem?? i po 17 jesienią? :) hehe o nie nie ryby o tej porze dawno powinny odpoczywać i nie powinno się ich stresować.

Jakieś lekkie klimatyczne zrobię nad zbiornikiem w ogrodzie zimowym by wieczorami zimowymi fajnie było, bo wieczory są długie, ale to inna para kaloszy.
Nigdy nie zrobię podwodnego oświetlenia, dla mnie to po prostu kiczowate :P

a oświetlenie nocne w ogrodzie owszem, to ma swój urok ale nigdy podwodne w koipond.

#515 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

A oświetlenie w akwarium to po co ? Czy też nie powinno być naturalne?

#519 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pewnie to sprawa indywidualna.

Ja nie jestem do oświetlenia przekonany, w szczególności takiego robiącego z nocy dzień. Delikatną poświatę rozważać jednak można, podobnie jak wydobycie jakiegoś akcentu w ogrodzie odpowiednim światłem.

Mam jednak na uwadze opinie architektów, którzy podkreślają, że spójność koncepcji jest kluczem do ostatecznego efektu. Dlatego mając wiele elementów ograniczających basenowy koncept KOIpond z podwodnych światełek jednak zrezygnuję.

Dzięki chłopaki i Tobie Pawle, że się nie dałeś "stanowczemu Markowi" :)

#520 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kurcze chyba zaraz pójdę i zdemontuję swoje światełka :P ,żeby nie wyjść przed szereg.

#521 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Właśnie wróciłem z nad oczka...podziwiałem moje piękne koi ,Ochiba jadł z ręki...było bardzo klimatycznie :) ;)..ciepły wieczór-może noc.

#522 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: A oświetlenie w akwarium to po co ? Czy też nie powinno być naturalne?


Jeszcze raz podkreślam, wolnoć Tomku w swoim domku ;) ja nie zrobię tego na 100% ale przecież to tylko moja subiektywna wizja KOIpond. Każdy robi to na co ma ochotę i co według jego wizji jest fajne.

Akwarium stoi w pomieszczeniu zamkniętym, zegary włączają mi światło o 08:00 i gaszą o 21:00
Są jeszcze maniacy którzy odtwarzają świt i zmierzch za pomocą stateczników elektronicznych z miękkim zapłonem :)

W KOIpond za cykl dobowy odpowiada nasze słoneczko i one reguluje całe życie w sposób naturalny, w akwarium musimy to odtworzyć jak najwierniej.

Skoro już mnie wywołałeś do tablicy z tym akwarium, to się nie poddam ;)
Ja mam zwykłe zegary start stop i wszystko ;)
Cykl dobowy musi być zachowany, ryby też potrzebują odpoczynku jak i rośliny, zresztą mechanizm fotosyntezy i regulacja CO2 też jest bardzo ważna. Akwarium to zupełnie inna bajka trzeba sztucznie je doświetlać bo rośliny by umarły z braku światła a ryby żyłyby całe życie w mroku.

poniżej pod akwarium w szafce zegary i reszta bałaganu





a nad nią moje płaskie Koi czy Symphysodon Discus :) i oczywiście rośliny które bez CO2 i światła nie mogły by istnieć





#524 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał: Symphysodon Discus :)


Wow! Masz Dyskowce właściwe, nie paletki? Jak to się pozmieniały czasy :)

#525 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie wnikałem w to nigdy czy to poprawna nazwa czy nie aequifasciatus i discus to jedno i to samo z tego co mi wiadomo, chyba że się mylę. Nie ma w literaturze nazwy "paletka" to synonim wymyślony przez akwarystów.

Dla mnie tylko Heckle są właściwe ;)

#528 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Domyślałem się , że trzymasz aequifaciatus-y. Każdy rasowy akwarysta je ma. Akwarium super :whistle:

#530 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał: Nie wnikałem w to nigdy czy to poprawna nazwa czy nie aequifasciatus i discus to jedno i to samo z tego co mi wiadomo, chyba że się mylę. Nie ma w literaturze nazwy "paletka" to synonim wymyślony przez akwarystów.

Dla mnie tylko Heckle są właściwe ;)

:) A tak spytałem, bo parę lat jestem na bakier z akwarystyką, a kiedyś siedziałem w tym mocno.
Dzisiaj okazuje się, że jeden z kolegów ma Pherophyllum Altum - w 'moich' czasach legendarne, pływające 'gdzieś tam' w Amazonii - tak samo przeczytawszy "discus" zastrzygłem uszami, bo o nich też pisało się podobnie.
Wspaniałe ryby w każdym razie, dla mnie top akwarystyki słodkowodnej.

#531 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie nie mam ich
mam tylko dwa kobalty i dwa blue diamond, ale są słabej jakości

#532 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.920 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.