Oceniamy koi

To wygląda jak ki-utsuri ale jakiś blady i wyblakły. Nie w moim guście :P

#4686 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kin Ki Utsuri. Podobnie jak na Marku, na mnie również nie zrobił wielkiego wrażenia z powodu praktycznie całkowitego braku Hikari.
Ta odmiana może być moim zdaniem bardzo atrakcyjna, tylko trzeba trafić pomiędzy mocnym Hikari, mocnym Sumi, wyraźnym żółtym kolorem (ale nie przechodzącym w zbyt ciemny odcień złota). Często też miewają spaprane głowy i płetwy nalotami szarej czerni. Widziałem gdzieś na YT bardzo dużą sztukę.
Mam jednego malucha ok. 20cm, całkiem przyzwoity, choć wzór nie powala. Ale na razie w miarę trzyma parametry.
Może znajdę zdjęcie. Tomek też ma (miał?) jednego.

Z zeszłego roku:
http://i292.photobucket.com/albums/mm29/paw2elm/KinKi_zpscnhvgib8.jpg~original

p.s. coś się zmieniło w mechanizmach forum? Nie działa znacznik img

#4687 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witam, ja mam dwie sztuki, jeden gin rin ki utsuri i jeden ki utsuri

www.koimark.pl/index.php?option=com_kune...d=143&limitstart=210

#4688 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Witam, ja mam dwie sztuki, jeden gin rin ki utsuri i jeden ki utsuri

www.koimark.pl/index.php?option=com_kune...d=143&limitstart=210


I dobrze, że pokazujesz, bo można dokładnie przyglądnąć się, na czym polega różnica między Ki Utsuri, Gin Rin Ki Utsuri, a tematycznym Kin Ki Utsuri.

Ten trzeci należy - jako jedyny z trzech - do Hikari, czyli grupy ryb takich jak Ogon, Kikokuryu, Kujaku - a mówiąc prościej - metalików. Czyli nieprzeźroczyste płetwy piersiowe, z metalicznym lśnieniem na skórze pomiędzy łuskami, na skórze głowy.

#4689 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przeprowadzam koi do " kwatery zimowej" więć przy okazji porobiłem troche zdjęć



Shiro utsuri od Sakai 42cm, czarne jeszcze w rozwoju

#5658 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fajna sztuka super by było gdyby te sumi na głowie wylazło na górę

#5659 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.


Kin ki utsuri 35 cm od Miatora

#5660 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.




Doits kohaku 40cm od Kase.
Doits maruten kohaku od Maruhide 35cm.

#5669 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fajne te golaski, ale kolory są podbite przez forum kunena
Nie wiem czemu tak się dzieje, ale już dawno zauważyłem że podczas kompresji silnik forum zmienia kolory zdjęcia, tzn każdy kolor jest bardziej intensywny, nawet twoja niebieska miska jest nienaturalnie niebieska.

Mimo tego ryby są bardzo fajne

#5670 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To może parę konkretów...
Podoba mi się kształt głowy Kohaku od Kase, ze względu na szerokie "policzki".
Kształt ciała sugeruje samca? Podobnie jak drugiej ryby, choć w mniejszym stopniu. Ta ma rzucający się w oczy gruby ogon, choć przydałoby się zdjęcie z wyprostowanym.
Niezależnie od intensywności koloru, przyjemne wrażenie, zwłaszcza u ryby od Kase sprawia gruba, transparentna skóra Beni, przynajmniej tak to wygląda na zdjęciu. Jak to przybliżyć... nie chodzi o odcień czerwieni, lecz o przenikanie światła wgłąb skóry, co daje wrażenie jej jak gdyby świecenia.

#5671 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.



kogane ohiba albo mukashui od maruhiro 48 cm

#5672 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

#5673 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.


Gin rin Wasabigoi od maruhiro 46 cm

#5674 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.


Doits sanke od marusai 50 cm

#5675 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.537 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.