Oceniamy koi

Chcę sobie na Święta pod choinkę kupić 2 sztuki :) , ale ciężki wybór B)







#4634 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bo ja wiem... Ja bym brał środkową Showę - ma dużo Tsubo Sumi, lub tą obok z pierwszego zdjęcia, obie ekstra Menware. Kohaku albo Kikusui (z zastrzeżeniem podejrzanego wyglądu pokryw skrzelowych na tym zdjęciu) z trzeciego. Maruten Sanke z drugiego też nienajgorsza, choć wtrącenie Sumi na jej Tancho bardzo pogarsza jej wygląd. Może Yuki Asasgi, choć troszkę nierówna Matsuba (to samo zastrzeżenie do Kujaku).

...

#4635 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja bym brał showę na godzinie 3 i 5 ta największa też jest fajna, sanke z drugiego zdjęcia ma czerwone oko to chyba wada, kohaku są słabo widoczne i trudno coś o nich powiedzieć za to sanke w tej misce wygląda fajnie (jak dla mnie) i z ostatniej miski sanke na godzinie 12 gin rina asagi nie są w moim typie. U kogo robisz/robiłeś zakupy?

#4636 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Od poniedzialku do piątku pracuje w Monachium i tam kupuje też koi. Znajmoy ma ponad 300 sztuk ,te zdjęcia to import jesienny. Facet sam jezdzi po Japonii odwiedza hodowców dokonując selekcji ryby można pozazdroscic.

#4640 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zależy czego szukasz,ale dla mnie 1 zdjęcie środkowa showa i 4 zdj. doitsu sanke.

#4641 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

mumin napisał: pracuje w Monachium i tam kupuje też koi

A, jak tak, to bierz Showę i poczekaj na coś lepszego :)

#4642 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie da się znaleźć jednej odpowiedzi. Każdy ma swoje preferencje i lubi co innego. Ja jako tradycjonalista zawsze patrzę wg kolejności Tancho, Kohaku, Shiro Bekko, a dalej Sanke i Showa.
Moim zdaniem wszystkie trzymają poziom i nie ma wstydu, wiec zawsze ważna jest cena :( albo relacja jakość/cena. Gdybym przy swoich preferencjach szukał to zdecydowałbym się na Showy z pierwszego zdjęcia: ta centralna i może na godz. 5 tej bo ma trochę GR. A tak w ogóle to niezłe jak ktoś może się z tego utrzymać :). Tylko ze w De jednak jest trochę więcej koi maniaków.

#4643 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BB_King napisał: i może na godz. 5 tej bo ma trochę GR

Boguś, moim zdaniem Gin Rin u ryb o urodzie kolorów opartej na wzorze, jak Showa czy inne Gosanke - w ogólnym oglądzie wzoru ma mniej więcej takie działanie, jak refleksy na wodzie zasłaniające rybę i zamazujące wzór.
Najładniej wzór wygląda na doitsu - jest ostry, wyrazisty. Wagoi mają już wzory rozmazane przez układ łusek, sashi, kiwa... A Gin Rin to po prostu dodatek chaosu, o ile nie chodzi o pełny Gin Rin na dużych obszarach, pokrywający te obszary w 100%, od GR Soragoi poczynając, a nie zapominając o GR Goshiki.
Jeszcze jedno: często mówimy w przypadku koi o gustach legitymizując dowolność naszych ocen tej samej ryby. Tymczasem ja mam taką szatańską niemalże pewność, że Japończycy stworzyli koi wraz z idealnym dokładnym systemem szczegółowej oceny ich piękna. W przypadku koi można dyskutować o gustach, ponieważ istnieje dokładna definicja (i można się tego nauczyć, obym kiedyś...), co to jest takiego, ten piękny koi :)

#4645 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pawelm napisał:

BB_King napisał: i może na godz. 5 tej bo ma trochę GR

Boguś, moim zdaniem Gin Rin u ryb o urodzie kolorów opartej na wzorze, jak Showa czy inne Gosanke - w ogólnym oglądzie wzoru ma mniej więcej takie działanie, jak refleksy na wodzie zasłaniające rybę i zamazujące wzór.
Najładniej wzór wygląda na doitsu - jest ostry, wyrazisty. Wagoi mają już wzory rozmazane przez układ łusek, sashi, kiwa... A Gin Rin to po prostu dodatek chaosu, o ile nie chodzi o pełny Gin Rin na dużych obszarach, pokrywający te obszary w 100%, od GR Soragoi poczynając, a nie zapominając o GR Goshiki.
Jeszcze jedno: często mówimy w przypadku koi o gustach legitymizując dowolność naszych ocen tej samej ryby. Tymczasem ja mam taką szatańską niemalże pewność, że Japończycy stworzyli koi wraz z idealnym dokładnym systemem szczegółowej oceny ich piękna. W przypadku koi można dyskutować o gustach, ponieważ istnieje dokładna definicja (i można się tego nauczyć), co to jest takiego, ten piękny koi :)


100 % racji, szczególnie z tymi zasadami. Jak ktoś robi shusi w Japoni przez 60 lat i mówi ze każdego dnia się czegoś uczy, a po 30 latach był gotowy do nauki swojego ucznia/syna do sztuki robienia shusi to jest to jednak inna bajka. Mam kolegę Japończyka i choć gość mieszkał kilka lat w Europie to nadal jest to zupełnie inna kultura niż nasze krótkie i konsumpcyjne patrzenie, słabo oparte w tradycji i zasadach.
Na szczęście jednak większość ludzi kupuje ryby dla siebie a nie na pokaz. To dobrze dla ryb (mniej ginie w selekcji) i lepiej dla nas - ceny są niższe niż równowartość nowego samochóu :)

#4646 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak chodzi i tanczo to jest jeszcze ....


#4651 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak chodzi i tanczo to jest jeszcze ....




#4652 napisał mumin
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował: stanisław65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Showa te z pierwszego zdjęcia nie schodzą za sztuka poniżej 700 euro:). Maja od 45-50 cm. Środkowa jest już sprzedana wszystkie hodowca Miyatora

#4659 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto ma takiego koi?

#4683 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podobno nie osiagaja wielkich rozmiarow?

#4684 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

#4685 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.548 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.