Czy Doistu rosną wolniej i są mniejsze od pełnej łuski?

Tomek napisał: beni kykokuryu -zajebisty,ale nie spodziewaj się że urośnie szybko.Te nowe odmiany nie rosną tak szybko


Tomku z tego co przeszło przez moje ręce to mogę stwierdzić z całą odpowiedzialnością że nie tyle nowe odmiany rosną wolniej, co wszystkie Koi Doitsu rosną i wolno i dorastają do mniejszych rozmiarów niż pełnołuskie Koi.
Piszą też o tym ludzie na forach zachodnich, że kupili piękne doitsu kohaku, showy, sanke a one w porównaniu z pełnołuskimi dosłownie po 45cm zatrzymują się i STOP i zanim te 45cm osiągną to też znacznie więcej czasu upływa niż ich rówieśnicy z pełną łuską.

#2037 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z własnych doświadczeń powiem Ci Marku że nie prawda z tymi doitsu.
Stawiał bym bardziej na geny i jakość ryb,mam kilka doitsu które rosną o wiele szybciej niż sporo ryb w łusce.Oczywiście są bardziej podatne na jakieś otarcia pasożyty skórne,złą jakość wody itd.

Ale śmiem twierdzić że nie ma różnicy czy ryba jest w łusce czy nie,różnice jeśli chodzi o przyrost to:
1-geny
2-jakość
3-odmiana
4-warunki chowu

#2041 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Być może to są tylko geny, ale za dużo o tym temacie mielą na forach.
W wolnej chwili wkleję w tym wątku linki o wolno rosnących Doitsu.

#2043 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

58cm

60cm

63cm

54cm

65cm

60cm

61cm

68cm

55cm

63cm

63cm

57cm

57cm

55cm

60cm

66cm

#2045 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co chciałeś Tomku pokazać po przez te filmy ?

#2046 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

to jest tylko kilka koi w doitsu które dorosły więcej niż 45cm,chciałem pokazać że to jest mit "doitsu nie rośnie"

#2047 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł on chciał pokazać że Doitsu też są duże, ale to nie są duże Koi

Oczywiście Doitsu rośnie. Ja napisałem że rosną o wolniej i wzrost stopuje przy około 50cm i przestaje być zauważalny przyrost.
On będzie dalej powolutku rósł, ale to nie to samo co pełna łuska.
To nie jest mit, bardzo rzadko się zdarza by doitsu dotarł do magicznych 70cm
Ludzie którzy chcą mieć bardzo duże ryby nigdy nie kupują Doitsu
Faktem jest że doistu jako Koi bez łusek z gołą skórą, ma ostre jak brzytwa plamy i kolory też są oszałamiające, ale nie uświadczysz ryb powyżej 70cm. Bardzo rzadko to się zdarza by Doitsu skoczył powyżej 70cm.

translate.google.com/translate?hl=pl&sl=...51-slow-growers.html

translate.google.com/translate?hl=pl&sl=...tsu%2Bgrows%2Bslowly

Ciężko mi tak na szybko znaleźć te tematy, ale śledzę wiele for i czytam sobie
napotykałem bardzo dużo wątków o wolnym wzroście Doitsu.

#2048 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Piszą też o tym ludzie na forach zachodnich, że kupili piękne doitsu kohaku, showy, sanke a one w porównaniu z pełnołuskimi dosłownie po 45cm zatrzymują się i STOP i zanim te 45cm osiągną to też znacznie więcej czasu upływa niż ich rówieśnicy z pełną łuską.

no to albo 45 i stop albo 50 i rośnie dalej tylko powoli,zdecyduj się B)

koionline.forumotion.com/t778-doitsu

masz hariwake 80,kikusui 80,ki matsuba 75

kupić dobry materiał,dobre żarcie + warunki i masz byki w doitsu

#2049 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ależ ty upierdliwy :) ja i tak wiem że wszystkie Doitsu które do tej pory miałem nie rosły tak samo jak pełna łuska.
Niech tak zostanie że masz racje Tomku ;) Doitsu dorastają zawsze do takich samych rozmiarów jak pełna łuska i rosną równie szybko ;) a ten kto ma Doitsu niech sam wyciąga wnioski.

#2051 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czytając pierwszego linka :

www.koiforum.co.uk/general-koi-carp-chat...51-slow-growers.html



wynika :

na rozmiar Koi czy to jest doitsu czy nie ma wpływ :

1)genetyka osobnika ;indywidualne koi tej samej odmiany mogą mieć zupełnie różne wskaźniki wzrostu

2)Jakość wody

3)Temperatura

4)karmienie

5) ilość tlenu w pondzie



Ogólnie :



-Samice są większe od samców

- Koi typu Go sanke (kohaku, showa,sanke) nie są tak duże jak jednokolorowe odmiany Koi np. Chagoi ???

-Doitsu ma tendencję do uzyskania mniejszego rozmiaru i przyrostu co chyba też jest mitem bo właśnie odmianę Doitsu wymyślono do szybkiego przyrostu ciała i wcześniejszego rozmnażania ( np. 4 lata 71cmhttp://www.koi4u.co.za/index.php?option=com_kunena&catid=9&id=44221&Itemid=278&view=topic )

www.koisa.co.za/articles-on-koi/146-history-of-doitsu-koi.html



Zaraz pod spodem jest post o przyroście Hariwake



„Chagoi, White Ogon (can't remember the correct name) & Sanke.

All were arounf the 15cm when I bought them 3-4 months ago.



The measurements now are:

Chagoi 24cm

Sanke 19cm

White Ogon 17cm



I even bought a 10cm Hariwake 2.5 months ago, but this is now already bigger that the WhiteOgon at 18cm. It's almost doubled it's size in just over two months.”



I sentecja całego wątku : cyt.” Really cheap koi from a dealer will never grow to much” wszystko i na temat to jest to o czym mówiłem wcześniej…..

Wynika z tego Twojego linku ze Miałeś tanie złej jakości koi.

#2057 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomek oni dyskutują sobie tam jest dyskusja na temat wody tlenu itd, ale Davej-moderator tego forum bardzo często porusza tama wzrostu Doitsu.
Napisał wyraźnie i jasno :P a jak tego nie widzisz to Ci pokazuję ;)

Doitsu ma tendencję do uzyskania mniejszego rozmiaru niż koi z łuską




Doitsu Koi wyewoluowało z lustrzenia i mają ich geny ale nie porównuj karpia spożywczaka do Doitsu :P hehehe

Teraz też będą tanie i bardzo drogie, i cena nie ma tu żadnego znaczenia.
Możesz kupić Doitsu Q5 20cm, a wieku 3 lat okaże się że ryb nie chce dalej rosnąć.

Tanie i złej jakości ryby zdarzają się na Polskim rynku, ja będę miał i tanie i drogie, do wyboru w zależności od potrzeb i majętności koimaniaka.

a co do moich ryb, to miałem i tanie i bardzo drogie i nie Tobie jest dane pisać na forum że miałem tanie i złej jakości Koi.

Zobaczymy czy będzie Cię stać na Koi drogie, dobrej jakości :P

ps.
Przenoszę tą dyskusję do nowego wątku, bo bruździmy dla Kilera w temacie.

#2061 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak Marku oni tam dyskutują , poczytaj całą dyskusję bo wychwytujesz pojedyńcze linijki tekstu i wyciągasz z tego wnioski.
W żaden sposób nie chciałem Cię obrazić pisząc że miałeś tanie koi,nie znam Twojej historii zakupu ich po prostu wyciągnołem wnioski z twoich wypowiedzi.
Czy mnie będzie stać na zakup drogich ryb??? Kupiłem w tym roku doitsu platynę i doitsu hariwaka 10cm HQ za 140zł szt. (nie uważam że były tanie) w chwili obecnej platyna ma 30cm a hariwak 25cm.
Wiem doskonale że za dobre ryby trzeba zapłacić ,ale nie jest to tak do końca prawda.Ktoś jak chce mieć dobre ryby a jego zasobność portfela nie jest duża ,może zakupić dobre ryby od dobrego hodowcy tylko małe .

#2063 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomek napisał: Tak Marku oni tam dyskutują , poczytaj całą dyskusję bo wychwytujesz pojedyńcze linijki tekstu i wyciągasz z tego wnioski.


Ja nie wyciągam wniosków z pojedynczej linijki tylko te forum czytam od bardzo dawna od deski do deski, a wzrostem Doitsu nie muszę się sugerować forum, bo wiem jak rośnie Doitsu może być nawet Q5
i i może być od najlepszego hodowcy.

Tomek napisał: W żaden sposób nie chciałem Cię obrazić pisząc że miałeś tanie koi,nie znam Twojej historii zakupu ich po prostu wyciągnołem wnioski z twoich wypowiedzi.


Spoko ;) ja się nie obraziłem, tylko piszesz tak jak byś kupił te ryby od mnie, a żadnej nie kupiłeś.
Jeszcze raz podkreślam że to nie chodzi o nowe czy stare odmiany. Czy to Doistu Hariwake, czy D.Kohaku czy D.Showa czy co kolowiek innego i może to być Q1 lub Q5 w formie Doistu ma inne tempo wzrostu i możesz się baaardzo rozczarować ich przyrostem, mimo że zapłaciłeś jak za zboże.

Tomek napisał: (nie uważam że były tanie) w chwili obecnej platyna ma 30cm a hariwak 25cm.
Wiem doskonale że za dobre ryby trzeba zapłacić ,ale nie jest to tak do końca prawda.Ktoś jak chce mieć dobre ryby a jego zasobność portfela nie jest duża ,może zakupić dobre ryby od dobrego hodowcy tylko małe .


Tak to prawda, ale kupno 10cm Koi Q5 nie gwarantuje Ci że to będzie super ryba.

#2064 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

cyt. ”Ja nie wyciągam wniosków z pojedynczej linijki tylko te forum czytam od bardzo dawna od deski do deski, a wzrostem Doitsu nie muszę się sugerować forum, bo wiem jak rośnie Doitsu może być nawet Q5

i może być od najlepszego hodowcy.”



Pewnie ale skoro byś przeczytał dyskusje do końca wiedział byś, że następna wypowiedz jest zaprzeczenie tego co podkreśliłeś ? Zresztą jak czytasz z translatora to nie dziwie się, że wyłapujesz tylko zdania nie rozumiejąc całej dyskusji ? I w końcu ile-naście miałeś szt. tych Doitsu, że wyrobiłeś sobie taką opinie ?



Pewnie czytając i to forum translatorem byś wyłapał zdanie z pierwszego posta cyt.” Slow growth (3 years old and stil 30cm long) :

koionline.forumotion.com/t778-doitsu



Nie dostrzegając poniże zdania: cyt. „Some Koi grow fast and some not, Doistu or Wagoi is the same !”



Nie masz gwarancji zgodzę się z tobą ! kupując HQ Koi, że kupisz Jumbo Koi ale masz duże prawdopodobieństwo w porównaniu z zakupem w klasie standard lub w 3 gwiazdkach; między innymi po to są wykonywane selekcje i ustanowione klasy ryb i dotyczy to Koi Doitsu i Wagoi (słynne powiedzenie „You Get What You Pay For ” Choosing High Class Koi for the future, to grow Jumbo polecam artykuł dla zainteresowanych!!! ).



Dlatego warto na to zwrócić uwagę aby dobrze wybrać osobnika, który poza genetyką powinien charakteryzować się odpowiednią budową osobniczą np.; powiększony garb z tyłu głowy nie mylić tego jak Ty to nazwałeś w poście z tzw. „inteligentnym Koi” , szeroko rozstawione oczy, duże usta… itp. to cechy mające zadatek na Jumbo Koi.



Druga sprawa : Zawsze nawet takiego ukształtowanego gen. Koi pod względem Jumbo i mający wszystkie cechy możemy zmarnować, że nie urośnie tak jak powinien i nie zależnie czy to Doitsu czy Wagoi !



Ogólnie większość Koi przekroczy rozmiar 60cm po 5 latach; powyżej 75cm mówi się już o Jumbo Koi; powyżej 90cm to już Grand Champions ale wiele Koi nie przekroczy 50cm najczęściej będzie to spowodowane tzw. ”słabym Koi” oraz wielkością zbiornika i jakością wody. Aby Koi mogło rosnąć potrzebuje głównie 2 rzeczy: dobrego jakościowo pokarmu i naprawdę dobrej wody. Problemem jest to że, te dwie rzeczy często działa przeciwko sobie. Im więcej karmimy Koi tym niższa jakość wody; co spowalnia wzrost koi . Ale jeśli karmimy Koi mniej też nie będą rosły . Jeżeli chcemy mieć Jumbo Koi potrzebujemy osobnika genetyczne ukształtowanego i wszystkich pozostałych aspektów. www.simikoi.com/subcat355.html

#2070 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

#2071 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.328 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.