Awaria pompy powietrza

No bo EPDM tak ma, ten silikonowy bije na głowę EPDM i bardzo niski opór,
ale ten kolor niebieski w zbiorniku z rybami to się tak nie za bardzo będzie prezentował :)

#5359 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odpaliłem kolubrynę i jestem pod wrażeniem fajna rzecz, jedyny minus to brak zaślepki by dociążyć i zatopić dyfuzor, ale poradziłem sobie z tym problemem kupują korek do rury 50mm - jest ciut za mały ale przykleiłem go na sylikon akwarystyczny i problem rozwiązany dyfuzor śmiga aż miło odnoszę wrażenie że jest ciut za mocny :)

#5380 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Za mocny to on nie jest ;) takie masz tylko wrażenie bo ma bardzo niski opór tłoczenia i dmuchawa pcha bardzo dużo powietrza bez oporów w porównaniu z tymi EPDM to znaczna różnica.

#5381 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

asmord napisał: Odpaliłem kolubrynę i jestem pod wrażeniem fajna rzecz, jedyny minus to brak zaślepki by dociążyć i zatopić dyfuzor, ale poradziłem sobie z tym problemem kupują korek do rury 50mm - jest ciut za mały ale przykleiłem go na sylikon akwarystyczny i problem rozwiązany dyfuzor śmiga aż miło odnoszę wrażenie że jest ciut za mocny :)


Jak coś to mam specjalne koreczki dedykowane do tych dyfuzorów ;)
koimark.pl/dyfuzory-epdm-i-silikon/195-z...dyfuzora-norres.html

#5430 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

JDK-40 chyba mi padła, muszę poszukać kiedy ją u Marka kupowałem ;). Zasilała airlifta, w pewnym momencie patrzę że nie działa, obserwowałem też w ciągu miesiąca jej spadek stopniowy mocy. Na początku robiła ze zbiornika rzekę, następnie wyglądało jakby wydajność spadała, aż całkiem stanęła.

Wyjąłem airlifta i tam są nawiercone 1mm dziury wiec nic nie było zatkane, ale pod ciśnieniem jeszcze przepłukałem. Pompa po 3 godzinach jak ostygła załaczała się, ale airlifta nie ruszyła, tak jakby nie miała tyle mocy aby w ogóle pchnąć powietrze na 1,6m poniżej wody.

Co może w takich pompach się psuć?

#5471 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Psuć tam się może wiele rzeczy, ale najszybciej zużywają się membrany.
Wyślij mi ją bo ja prowadzę serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Tylko że membrany nie zaliczają się do serwisu gwarancyjnego

Sprawdź proszę gwarancję i podaj mi datę zakupu

#5475 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.279 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.