odwrócony odpływ denny

KOImark napisał: ja nie wiem chłopaki po co ta jałowa dyskusja :)

czemu jałowa, swoje się dowiedziałem, swoje też wiem, a jeżeli się mylę to nie widzę argumentów.

KOImark napisał: Dywagujcie sami na temat przewagi pompy nad odpływem lub odwrotnie ;)

odpływ denny jest lepszy ale w systemach które robisz Ty lub Boguś to jest bezdyskusyjne, bo nie dość że będzie skuteczniejszy to oszczędniejszy.

ALE, ten przypadek


i z powodu takiej grawitacji przebudowywać oczko i rozkopywać ogród (gdzie autor tematu ma jeszcze ograniczone pole działanie) jak dla mnie mija się z celem!!

@Pawle źle cytowałeś bo pewnie mnie chciałeś
wrzuć pompę do oczka i połącz do niej wąż na króciec tłoczny przewód 1m, a potem 50m lub 100m to zobaczysz czy nie będzie różnicy, pompa na tym samym poziomie.
mało tego, najlepiej jakby te węże pracowały w wodzie przez co najmniej 1 rok.
krótko im dłuży wąż tłoczny tym pompa ma większe straty, minimalne ale ma.

#2069 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

czester 1 napisał: odpływ denny jest lepszy ale w systemach które robisz Ty lub Boguś to jest bezdyskusyjne, bo nie dość że będzie skuteczniejszy to oszczędniejszy.


Odpływ denny jest lepszy w każdym zbiorniku, nie tylko budowanym od początku, a czy komuś się chce modernizować zbiornik czy nie? to już insza inszość ;)

czester 1 napisał: ALE, ten przypadek



i z powodu takiej grawitacji przebudowywać oczko i rozkopywać ogród (gdzie autor tematu ma jeszcze ograniczone pole działanie) jak dla mnie mija się z celem!!


Przecież on powiększa zbiornik czester i nie rozkopuje ogrodu dla tego że chce zrobić odpływ. On rozmyśla czy przy okazji przebudowy, nie wstawić odpływu.
Twój punkt widzenia nie musi być identyczny z wizją autora tego tematu.
To już jego sprawa ;) co chce robić, jak chce to niech rozkopuje i powiększa ;)

Zrobienie odpływu robi się raz na całe życie! nie ingeruję się już potem.
Jeśli się namyśli za jakiś czas może zrezygnować z beczki i przejść na pełną grawitację.

#2073 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

czester 1 napisał: @Pawle źle cytowałeś bo pewnie mnie chciałeś
wrzuć pompę do oczka i połącz do niej wąż na króciec tłoczny przewód 1m, a potem 50m lub 100m to zobaczysz czy nie będzie różnicy, pompa na tym samym poziomie.
mało tego, najlepiej jakby te węże pracowały w wodzie przez co najmniej 1 rok.
krótko im dłuży wąż tłoczny tym pompa ma większe straty, minimalne ale ma.

Sorry Marek za pomyłkę.
A Czester, przeczytaj uważnie moją odpowiedź.

#2075 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.697 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.