KOIPOND zima

Niedlugo zaczynam budowe swojego nowego oczka, stad mam kilka pytan "zimowych" a nie chce zasmiecac tematu budowy, ktory niedlugo zaloze, wiec pisze tutaj.

- czy woda zamarzajac w skimerach brzegowych nie rozsadzi ich (czy moze trzeba obnizyc poziom wody ponizej na zime)?
- to samo tylko jesli chodzi o rury pvc, nie porozsadza ich?
- czy oczko ocieplac przy budowie np 1 metr od powierzchni w dol (powiedzmy strefa przemarzania)?

#8184 napisał slk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja już drugi rok obniżam poziom wody poniżej poziomu skimmerów, i puszczam wodę z rur skimmery filtr. Po prostu nie jestem pewien czy rury i skimmery zimą wytrzymają.

#8205 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

slk napisał: - czy woda zamarzajac w skimerach brzegowych nie rozsadzi ich (czy moze trzeba obnizyc poziom wody ponizej na zime)?

Jeśli nie będziesz podgrzewał wody i nie będziesz przykrywał styrodurem i piłkami to lepiej obniżyć poziom wody, ale pamiętaj że warto jest utrzymać filtrację przez cały rok

slk napisał: - to samo tylko jeśli chodzi o rury pvc, nie porozsadza ich?

Z tego co widzę to robiłeś wszystko z PN10 PVCU, więc nie grozi Ci pęknięcie, ale jak będziesz robił filtrację koniecznie zbuduj domek filtracyjny

slk napisał: - czy oczko ocieplac przy budowie np 1 metr od powierzchni w dol (powiedzmy strefa przemarzania)?

Tak jak wyżej pisałem
Jeśli nie zamierzasz przykrywać zbiornika, a filtracja nie będzie pracowała cały rok to nie ma sensu ocieplać ścian, ale jeśli będzie Ci zależeć na utrzymaniu jak najwyższej temperatury wody w okresie zimowym to jak najbardziej ocieplaj ściany od góry aż do samego dna.

#8221 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.206 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.