Zimowanie Karpi Koi

Całe powietrze z HP-40 podajesz do akwarium? :)
No to teraz masz w wodzie z 90% tlenu albo i 100% :) twoje pupilki będą rosły jak na drożdżach :)

Z HP-40 przy tej objętości akwarium wodę można "zagotować" nawet i z dwoma dyfuzorami kulowymi po 5cm :)

#2091 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hej Marku. Nie, nie daje 100%. Według mnie daje ok 50-60% reszta idzie w powietrze:) chyba byłoby za dużo na to akwarium dawać 100%. Z reszta żałuje, że jednak nie kupiłem od Ciebie dodatkowo dyfuzora :( cały czas na błędach :) mam dwa dyfuzory fi12cm ale są za małe :( on cóż przy najbliższej okazji po prostu muszę pamietać :)

#2092 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witam

Temat zimy powrócił więc jestem tutaj z powrotem. Tym razem nie chciałbym aby zima mnie zaskoczyła więc wymyśliłem, że zrobię zbiornik w garażu. Niby garaż duży ale miejsca brak, a chciałbym trzymać w nim dwa auta więc wygospodaruje nie za dużo powierzchni. Poniżej szkic jak to miałoby wyglądać. Zbiornik chce zrobić desek i krawędziaków, a samo jego powierzchnię wyłożyć folią lub geomembraną. Wydaje mi się, że to będzie najszybsze rozwiązanie. Wymiary zbiornika wewnątrz to 0,9 x 2,8m, a wys. 1,2m

Zastanawiam się czy bawić się w odpływy denne czy po prostu wrzucić pompę do środka i po temacie?

Jest jeszcze jedna możliwość, mam jedną łazienkę nieskończoną i mógłbym w niej rozstawić basen stelażowy o średnicy 305cm i gł. 76cm. Pytanie tylko czy rozstawienie takiego basenu na piętrze jest dobrym rozwiązaniem, będzie tego z 5m3 (czyli ok. 5 ton)? Nie wiem czy to nie będzie lekka przesada?? Plusem jest woda i odpływy kanalizacyjne.


#4258 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rozstawianie takiej wody na stropie to jest mega przesada. Zapewne masz strop terivę, a nie powinna być obciążona bardziej niż 300kg/m2. Mogłoby się to skończyć na pewno pękaniem sufitu, a w ostateczności gorzej. Na etapie projektu jeśli wiemy że ktoś gdzieś chce np. szafy z książkami, dodatkowo wzmacnia się strop, a co dopiero w przypadku takiej wody.

Zbiornik prawie identyczny wymiarami jak mój, tyle że mam wyższy bo 1,5m. Odpływ zrobiłem, różnicy w ilości pracy dużo nie było.

Ja zabieram się do kończenia zbiornika w tym tygodniu.

#4266 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Humulus, po głębszym zastanowieniu sie masz 100% racji z tym stropem. Jakieś chwile zauroczenie mnie dopadło.

Zastanawiam sie nad odpływem dennym bo mam pompę dość mocna, niby ma regulacje ale nie wiem jaką ma wydajność minimalna. Pompę mam Aquael PFN 25 000. Muszę to jeszcze wszystko przemyśleć. Mam jeszcze chwile czasu ale chyba pójdę w odpływ denny i tak muszę zrobić jakiś zawór aby to wszystko spóścić z tego zbiornika.


A Ty wykładasz folia czy geomembraną?

#4268 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

folią 0,5mm (kwestia niskich kosztów). Wyścielę jednak całość jakąś geowłókniną aby w razie czego nie było problemu z jakąś drzazgą. Folię będę wywijał i to będzie największy problem aby to zrobić ładnie.

Dno jak widziałeś mam ze spadkiem. Odpływ denny 50mm.

#4270 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

na dzień dzisiejszy (23.12) temp. wody w oczku ok 6st. jeszcze pobierają pokarm ;)

#4663 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

U nas dzisiaj +13* :) piękne słońce jak wisną, a wczoraj na własne oczy widziałem burzę z piorunami która mnie obudziła. Normalnie była najzwyczajniejsza burza taka ala wiosenna - grzmiało i błyskało! Klimat szaleje w grudniu burze to anomalia.

#4664 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

U mnie pod przykryciem temperatura wody 11 stopni. Ryby bardzo intensywnie żerują i to mnie zastanawia bo nigdy tak nie szukały pokarmu oczywiście przy takiej temperaturze. Może czują jednak mroźną zimę ?.

#4665 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OSAD napisał: U mnie pod przykryciem temperatura wody 11 stopni

Adam, wciąż intryguje mnie Twoje rozwiązanie nadmuchu powietrza z egzotarium.
Czy mógłbyś określić jak to wygląda co do zapotrzebowania na energię? Moc wentylatora, ile wkładasz w ogrzewanie tej cieplarni, etc... No i jak wygląda efektywność przy silnych mrozach? Wiem, że Ci to nie zamarza, ale jak z temperaturami powietrza, wody?... Postanowiłem sobie, że pozostawię ryby w oczku, jeżeli będę w stanie utrzymać w wodzie min. 10C. Czy jest to realne w Twoim rozwiązaniu?

#4666 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mam zabudowane akwarium morskie. Powietrze znad akwarium jest zasysane przez wentylator kanałowy umieszczony w tunelu. Temperatura na wylocie z wentylatora w czasie kiedy świecą lampy nad akwarium to ok 27 stopni w pozostałym czasie ok 20 stopni. Lampy świecą się 12 godzin.
Wentylator ma moc 45 W max a pracuje na najniższym biegu. Wentylator wiec zużywa tak naprawdę dużo mniej. Ile - nie wiem nie sprawdzałem.
W tamtym roku najniższą temperaturę wody jaką zanotowałem to 6 stopni i to dosyć krótko bo tylko w okresie największych mrozów a nie było ich zbyt dużo. W pozostałym okresie zimowym temperatura wahała się ok. 8 stopni. O mocnym podgrzewaniu wody przy moim systemie nie ma co myśleć, ale jaka zima by nie była to woda będzie miała komfortową temperaturę do zimowania ryb. Najważniejsze jest to że mogę przedłużyć znacznie okres wiosenny i jesienny i z 6 miesięcy dobrych warunków robi mi się 8, 9 miesięcy, a to już luksus.
Hołduję zasadzie że ryby powinny mieć okres spoczynku zimowego i temperatura wody 4 stopnie przez miesiąc to tylko wyjdzie im na dobre (np zginą różne świństwa). Niestety w moim rozwiązaniu z nadmuchem, raczej mało prawdopodobne nawet przy dużych mrozach.

www.koimark.pl/index.php?option=com_kune...12&id=155&Itemid=480

Na wiosnę planuję przebudowę oczka i w nowym rozwiązaniu pod tunelem znajdzie się cały koi pond (izolowany termicznie) i komora z filtrami (izolowana termicznie). Rybcie będą miały jeszcze większy lusus a ja miejsce na leżaczek w długie zimowe wieczory :)

#4667 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.367 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.