Humulus - zimowanie moich koi

ok.wszystko się zgadza

Tylko dlaczego ma czyścić filtr ciśnieniowy??
Pójdzie pod kran wypłuka kranowitem ciśnieniówkę i co ???

Po drugie , trzeba było dać sobie spokój z tym helixem w tym roku . było przenieść media z filtra z oczka a helix zastartować od wiosny na dworze.

Co do bakterii to jest jasne że nikt Ci ich nie da za darmo , tyle że czy jest sens walenia tego do wody i czekania minimum 40 dni na ich działanie????

Moim zdaniem bakterie nifikacyjne po 40 dniach to hulają i bez wspomagaczy .

Co do tych kursów co na nich Byłeś,ja nie byłem ale byłem za to na 3 takich hodowlach suma afrykańskiego,jesiotra i karpia no i tu muszę Cię zmartwić tam idzie non stop ten tak przez Ciebie krytykowany kranowit. Co gorsza profilaktycznie z karmą rybom podawane są antybiotyki więc w gruncie rzeczy to Dałeś zły przykład. Oczywiście nikt się Ci na żywca nie przyzna do tego ale jak byś pogadał to nie da się po prostu wyprodukować "produkcja" takiej ilości ryb w tak małych zbiornikach,tam Kolego nie ma żadnej biologi.Jeszcze jedno,nikt nie mówi o tym ale woda jest opryskiwana dawno już zabronionym neguovonem który teoretycznie nie szkodzi rybom ale wybija w wodzie wszystko co złe i dobre.
Może kiedyś Przyznasz mi racje że podmiana kropelkowa 50 litrów na dobę to bardzo dobry pomysł B)
Bo to jest naprawdę dobre rozwiązanie dla ludzi którzy nie dadzą rady bądź nie chcą z jakiś tam powodów zimować koi w oczku.

W między czasie wrzuć to foto jak to u ciebie wygląda,i te koi.

#1657 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomek napisał: ok.wszystko się zgadza

Tylko dlaczego ma czyścić filtr ciśnieniowy??
Pójdzie pod kran wypłuka kranowitem ciśnieniówkę i co ???


Tego uczą na każdym forum i na każdej witrynie nie tylko o karpiach że się nie płucze mediów biologicznych na kranowicie :) a jeśli już nawet wypłucze to i tak Helix zrobi to co trzeba ;)
a płucze się dla tego bo gówienko karpia jest nad wyraz szkodliwe i kumuluje mnóstwo azotu pisałem o tym wyżej.

Tomek napisał: Po drugie , trzeba było dać sobie spokój z tym helixem w tym roku . było przenieść media z filtra z oczka a helix zastartować od wiosny na dworze.


Jakie media?? :) przecież on miał tylko filtr ciśnieniowy, właśnie humulus zrobił mega super rozwiązanie!! bo na wiosnę będzie miał pełną beczkę dojrzałego Helixa :) i będzie miał super warunki przez całą zimę w tak małej wodzie jaką jest mauzer

Tomek napisał: Co do bakterii to jest jasne że nikt Ci ich nie da za darmo , tyle że czy jest sens walenia tego do wody i czekania minimum 40 dni na ich działanie???

Moim zdaniem bakterie nifikacyjne po 40 dniach to hulają i bez wspomagaczy.


heheh :silly: Tomek przecież bakterie są po to by je zaszczepiać!! Gdy masz świeży filtr pomagasz mediom szybciej się skolonizować, szybciej osiedlić, szybciej staruje filtr.
Bakterie dodaje się po to by to wszystko przyspieszyć.

Tomek napisał: Co do tych kursów co na nich Byłeś,ja nie byłem ale byłem za to na 3 takich hodowlach suma afrykańskiego,jesiotra i karpia no i tu muszę Cię zmartwić tam idzie non stop ten tak przez Ciebie krytykowany kranowit. Co gorsza profilaktycznie z karmą rybom podawane są antybiotyki więc w gruncie rzeczy to Dałeś zły przykład. Oczywiście nikt się Ci na żywca nie przyzna do tego ale jak byś pogadał to nie da się po prostu wyprodukować "produkcja" takiej ilości ryb w tak małych zbiornikach,tam Kolego nie ma żadnej biologi.


a to ciekawe co piszesz :) to powiesz na to że miesiąc temu
Pewien Pan kupił 10 Big Bagów po 3m3 17KLL do hodowli zamkniętej pstrąga, a Ty piszesz że nie ma żadnej biologi w hodowlach?? hahahaha :P
O czym Ty Tomek piszesz, zastanów się co Ty wypisujesz?? :P

Tomek napisał: Jeszcze jedno,nikt nie mówi o tym ale woda jest opryskiwana dawno już zabronionym neguovonem który teoretycznie nie szkodzi rybom ale wybija w wodzie wszystko co złe i dobre.


Już dawno nie sypie się antybiotyków tylko ozonuje wodę albo przeprowadza krystalizację heterogeniczną za pomocą fali elektromagnetycznych :)
Żadna kontrola przy obecnych normach nie przepuściła by antybiotyków w układnie! a tym bardziej neguvonu :) Neguvon to specyfik dla trzody chlewnej i drobiu, owszem kiedyś sypano go dla ryb, ale to praktykowali ludzie którzy mieli pseudo hodowle.

Tomek napisał: Może kiedyś Przyznasz mi racje że podmiana kropelkowa 50 litrów na dobę to bardzo dobry pomysł B)
Bo to jest naprawdę dobre rozwiązanie dla ludzi którzy nie dadzą rady bądź nie chcą z jakiś tam powodów zimować koi w oczku.


Ja Ci przyznaję rację :) już o tym pisaliśmy, Ty po prostu nie masz warunków do trzymania w żywej wodzie takiej ilości ryb, więc jedynym wyjściem jest przetaczanie surowej wody przez mauzera 24/na dobę, bo byś te koi zwyczajnie wykończył! :) nie pozwala na to zwyczajnie twój zbiornik ani filtr.

Tomek napisał: W między czasie wrzuć to foto jak to u ciebie wygląda,i te koi.


Wrzucę w swoim czasie zdjęcia z mojego sklepiku :) i zbiorników spokojnie wszystko w swoim czasie a jeśli chodzi o moje obecne ryby to tak jak pisałem nie mam ich dużo

#1658 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomijając wszystkie OFF TOPY. Dziś po 4 tygodniach spompowałem 100 litrów do wanny:





I wyczyściłem filtr - wyszedł od razu jeden błąd w moim schemacie - brak zasuwy (zaworu) międzi filtrem ciśnieniowym a beczką. I musiałem mocno się narobić aby zlać resztę wody z beczki tak aby móc wypiąć filtr ciśnieniowy.
Do tego zrobiłem mini zalanie podłogi bo otworzyłem filtr ciśnieniowy uprzednio za mało zlewając wody :).

Po kolei czyściłem 3 gąbki z tej wodzie w wannie. Woda po wyczyszczeniu wyglądała tak:




Trochę już odstana.

Bakterie dodane, całość odpalona.

#1689 napisał humulus
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W ciśnieniówce miałeś zwyczajnie zmielone na drobno kupy przez twoją pompę z mauzera, bardzo dobrze że ten obornik usunąłeś :P rób to co najmniej raz na miesiąc. Twój kubeł jest po prostu prefiltrem tyle że nie czyści Ci automatycznie więc musisz robić to sam bo twoje odseparowane odchody karpi są filtrowane z mauzera, ale cały czas zostają w całym obiegu - nigdzie nie znikają!, a że wody jest nie za wiele więc każde fizyczne usunięcie kup poprawia natychmiast jakość wody a resztę zrobią już bakterie.

Karm spokojnie te dwie łyżki a nawet i trzy, nie patrz na te testy aż tak dosadnie i nie panikuj jak zobaczysz przekroczone normy. Ważniejszy od testów jest dojrzały filtr i żywa woda.
Wszystko masz zrobione jak należy i ryby będą zdrowe i szczęśliwe a w kwietniu powinny być większe o co najmniej 15cm :)

#1692 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.472 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.