Idealne tancho, dlaczego tyle kosztuje i skąd się bierze ...

Idąc śladem mojego ulubionego Tancho, natknąłem się na sprzedawcę który w Niemczech wystawia same ideały, jak spod igły. Zastanawiało mnie jak to matka natura była łaskawa, aż po nitce do kłębka okazało się, że to Tancho po operacjach plastycznych ;)

Poniżej link jak to się robi - ała .... No cóż drogie Panie. Nie tylko Wy możecie sobie poprawiać urodę :)



A tak w ogóle, to nawet po operacji plastycznej idealnego Tancho z Koipond bym nie wygonił.

#1311 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boguś gdzie w Niemczech jest ten sprzedawca Tancho ? :)

#1312 napisał KOLA

Artur

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niestety już po sezonie, i generalnie sprzedaż się zakończyła.
Trzeba czekać do wiosny, a może wtedy coś ciekawego będzie ... Jak będzie, wrócimy do tematu.

#1313 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak... np. usuwanie wtórnego hi to częsta praktyka.
Zastanawiam (obawiam) się, czy nie zaczną pojawiać się koi z tatuażem...

#1314 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie widziałem tego Boguś do tej pory :)
Trochę olejku goździkowego i do roboty :ohmy:
Dość drastycznie i inwazyjnie to wygląda B) zjechali go tam na YT, ale sądzę że większa krzywda się karpiowi nie stała.
Po takim zabiegu karpika trzeba wpuścić do zdrowej, żywej wody + bakterie kwasu mlekowego i po 14 dniach po skalpelku nie będzie śladu ;)

Psom obcina się ogony i podcina uszy, więc zeskrobanie dla karpia trochę skóry z pigmentem w celu poprawienia wzoru wydaje się nie winne, ale teraz już będę patrzył podejrzliwie na zbyt idealne Tancho :)

#1316 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O zabiegach na Tancho wiedziałem ale o Kohaku nie. Gdyby komuś przeszkadzały niezbyt ostre odcięcia kolorów :). Jako ze jestem fanem Kohaku i Tancho - wystarczy kupić, pochować a następnie znaleźć fachowca od skalpela. Tylko czy taka ryba będzie cieszyć czy jednak pozostanie niesmak z poprawiania natury. Skorygowane piękności w naszym gatunku do mnie wogóle nie przemawiają :).

#4604 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W tym wypadku przy pierwszej poprawce chodziło moim zdaniem nie o poprawianie sashi, lecz o definitywne rozseparowanie dwóch obszarów beni, a konkretniej - zlikwidowanie nieporządanego mado - białego "okna" otoczonego przez beni.
Najczęstsze takie zabiegi to usuwanie u Gosanke wtórnego hi.

#4605 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dzięki Paweł. Zawsze można liczyć na Twoją wiedzę.
Aż strach pomyśleć co by było, jak bym dał Tobie swoje karpie do cenzurki :)

#4607 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.199 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.