× Klasyfikacja Koi

Moje Kin kabudo

KILERK1 coś błądzisz z tym opisem w/w. Prawa fizyki ktoś nie wymyślił o tak sobie i nie zgodzę się że nie ma różnicy głębokość względem temp. Pompy ciepła gruntowe inaczej by nie działały- woda na dnie ma inną gęstość i musi być cieplejsza tak jak większość twierdzi 5 stopni. A pompa w moim przypadku nie do końca będzie chłodziła wodę bo ona jest w pomieszczeniu ogrzewanym i ciągnie grawitacyjnie pod ziemią na metrze rurą 110 wodę która jest wtłaczana do oczka pod pokrywę gdzie jest poduszka powietrzna cieplejszej masy powietrza,więc jak ma się wychładzać?? skoro woda jak pisałem traci ciepło przez parowanie a poliwęglan temu zapobiega-już mam zaparowaną całą pokrywę na zew. 4 stopnie,w budzie z filtrem 12 i woda też 12 zobaczymy co dalej...jakby nawaliło śniegu to jeszcze byłoby lepiej bo dopiero zrobi się izolacja tylko minus iż ryby miałyby ciemno

#6905 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

:cheer: :angry: myśleli ,że mają 5C,bo nigdy jej nie mierzyli. Z mojej obserwacji kilkuletniej, robiąc pomiary różnymi termometrami,temp. przy dnie na gł. 1.7m czy 2.5 m wyniosła ok 2 C. Najgorzej jest gdy temp. powietrza ma od 0 do 3C. Woda wtedy najszybciej ochładza się do temp. powietrza. Nie ma pokrywy lodowej ,która chroniłaby wodę przed ochładzaniem.
Te magiczne 4-5C może występuje w naturalnych głębokich i dużych zbiornikach. Na pewno nie dotyczy to oczek wodnych czy też stawów.
Mieszkam w Trzebnicy k. Wrocławia.

#6906 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

I co miałeś tam ryby w zimie?? i przeżyły te 2 stopnie??

#6907 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oczywiście,że tak. Przecież nasz wspólny znajomy z pod Opola też swoje koi trzyma w tej temp.
www.pfmkk.pl/forum/zbiorniki-z-folii-i-e...ilera.html?start=330

#6908 napisał KILERK1
Za tę wiadomość podziękował: KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

no widzisz to znaczy że można,więc zimna woda to nie problem,tylko tak jak mówią szybki przyrost temp. na wiosnę jest problemem dlatego pokrywa niweluje te spadki temp.w nocy i jest potrzebna

#6909 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

potwierdzam u mnie bez grzania tez spadała do 2 stC na 1.7m
mieszkasz gdzieś ze 100km ode mnie wiec dużej różnicy nie będzie.

#6910 napisał czester 1
Za tę wiadomość podziękował: KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

czas pokaże będę co jakiś czas kontrolował temp. w oczku i w bioklarze

#6911 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: Filtracja musi chodzić bo biologię trzeba podtrzymywać

to te 10stC musisz utrzymać, powodzenia.

#6912 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: skoro woda jak pisałem traci ciepło przez parowanie a poliwęglan temu zapobiega-już mam zaparowaną całą pokrywę na zew. 4 stopnie,

tu masz rację że ciepło traci przez parowanie i to znacznie nawet w tym celu stosuje się wiatraki nad akwarium w upały by obniżały temperaturę
ale ten poliwęglan tylko w nieznacznym stopniu zapobiega parowaniu czyli wychładzaniu wody , a to dlatego że jest nieszczelny , żeby to zdało zamierzony egzamin musiało by być szczelne na tyle żeby tam robiło się ciśnienie , po drugie woda skroplona na poliwęglanie ma dużo niższą temperaturę opadając do oczka wychładza ją , ocieplenie poliwęglanu było by korzystniejsze , mocno szczelne przykrycie odpowiednio ocieplone w minimalnym stopniu by doprowadzało do wytwarzania skroplin a tym samym zwiększone ciśnienie pomiędzy taflą wody a poliwęglanem do tego nasączone wilgocią skutecznie by ograniczyły odparowanie
zrób doświadczenie zagotuj wodę w garnku z przykrywką a następnie śledź spadającą temperaturę nie odkrywając garnka a następnie to samo z lekko uchyloną pokrywką zobaczysz jaka różnica
z tego co wyczytałem lepiej izolują piłeczki na tafli wody a to dlatego że brak poduszki powietrznej zupełnie ogranicza jej parowanie
a tak na marginesie nie wiem czy dobrym pomysłem było zastosować belki drewniane na konstrukcję ponieważ w tych warunkach drzewo będzie siedliskiem pleśni i grzybów co raczej nie jest dobre dla żywych organizmów

#6913 napisał Bodzio
Za tę wiadomość podziękował: stanisław65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bodzio napisał: że ciepło traci przez parowanie

Raz parowanie, a dwa - ucieczka poprzez konwekcję powietrza w strefie między wodą a poliwęglanem.
Tak czy owak, podstawa, to szczelna powłoka na samej powierzchni wody.
Mógłbyś po prostu rozścielić folię bąbelkową. Zrobiłem tak zeszłej jesieni i spokojnie temperatura dotrwała na poziomie 6-7C do grudnia.
Co do izolacji dna, tak, Kiper, miałem na myśli zbiornik ogrzewany.

#6914 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy mojej powierzchni folia nie zdała egzaminu wiatr non stop zrywał ją.

#6915 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Przy mojej powierzchni folia nie zdała egzaminu wiatr non stop zrywał ją.

Ale przy zadaszeniu - jak najbardziej. A robisz Paweł zadaszenie? Bo nie pamiętam nic u Ciebie na ten temat.

p.s. folię zabezpieczałem ułożonymi na niej kijami bambusowymi, a jej końce - przymocowaniem na brzegu

#6916 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak tylko weź pod uwagę że jak jest siarczysty mróz to przeważnie jest bardzo słonecznie!!! i wtenczas poliwęglan działa jak soczewka która grzeje własnie próżnie powietrza a boki jutro chcę własnie uzupełnić folią bąbelkową i zrobić to w miarę szczelne. Belki zapuszczone są impregnatem przyjaznym dla środowiska bezbarwnym właśnie na pleśnie grzyby itp.

#6917 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zadaszenia nie mam ,nic nie mam-chmurka.
Wydaje mi się ,że najlepszym rozwiązaniem będzie coś takiego, jak u Rafała z pod Opola


www.pfmkk.pl/forum/zbiorniki-z-folii-i-e...-opola.html?start=60
Tylko ,że ten Styrodur jest drogi paczka ok 130 zł .Styropian jest chyba tańszy-czy można to użyć?
Ja mam 77 m2 powieŕzchni ,trochę tego jest.

#6918 napisał KILERK1
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To właśnie z Rafałem się widziałem i rozmawiałem i on mi powiedział że poliwęglan to najlepsze rozwiązanie i też będzie jego w najbliższym czasie używał a z tego rezygnował...

#6919 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.373 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.