× Klasyfikacja Koi

Moje Kin kabudo

A czemu woda miała 2 stopnie skoro na metrze jest już 5-7stopni?? ja też jestem z opolskiego

#6889 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: A czemu woda miała 2 stopnie skoro na metrze jest już 5-7stopni?? ja też jestem z opolskiego

A spytaj się właśnie Pawła (Kilerk1), ile mu dało wybudowanie zbiornika zdaje się 2,5m głębokości co do owej temperatury przy dnie. Woda i tak się mieszała. Jak masz te 5-7 stopni to nie ma sprawy. U mnie nijak nie chce być.
Nie zostawię ryb na zimę, o ile nie będę w stanie utrzymać jakiegoś 5-8C. To wymaga dobrego ocieplenia z każdej strony i dogrzewania. Myślę o podciągnięciu CO z domu, ale to już daleka, ostateczna perspektywa, najpierw musiałbym wszystko przebudować.

#6890 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

a co sądzisz o tym moim pomyśle?? pokrywa itp.

#6891 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: a co sądzisz o tym moim pomyśle?? pokrywa itp.

Spotkałem się z opiniami, że i tak to się wychładza, o ile nie jest coś położone bezpośrednio na wodzie.
Może należałoby zrobić jakieś bardzo porządne ocieplenie z wierzchu i do tego świetlik?
Nie masz czasem rekuperacji w domu? Gdyby tak przekierować wylot pod pokrywę... Adam jak wiadomo wykorzystuje do tego celu nawiew z akwarium.

#6892 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie spróbuje to nie będę wiedział. Filtrację mam w grawitacji dodatkowo ZABEZPIECZONA DOMKIEM Z PŁYTY OBORNICKIEJ 12CM (odpowiednik ściany domu 50cm wraz z styropianem 20cm)CAŁOŚĆ SZCZELNIE WYKONANA stoi tam bioklar 30 i zamontowałem w razie w grzejnik elektryczny 1000w z termostatem ustawionym na 5 stopni jak spadnie temp. w pomieszczeniu to grzejnik włączy się na chwile. a powrót jest na 110 ocieplony podwójnie tą płytą więć nigdy nie przemarznie.Pompę mam z regulacją dam ją na 15 procent i po temacie,dyfuzora z dna nie wyłącze bo ustawie go również na minimum dosłownie będzie tylko kilka baniek leciało tak aby nie mieszało wody. OD wody do poliwęglanu jest próżnia około 20cm
może zda to egzamin

#6893 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: Nie spróbuje to nie będę wiedział. Filtrację mam w grawitacji dodatkowo ZABEZPIECZONA DOMKIEM Z PŁYTY OBORNICKIEJ 12CM (odpowiednik ściany domu 50cm wraz z styropianem 20cm)CAŁOŚĆ SZCZELNIE WYKONANA stoi tam bioklar 30 i zamontowałem w razie w grzejnik elektryczny 1000w z termostatem ustawionym na 5 stopni jak spadnie temp. w pomieszczeniu to grzejnik włączy się na chwile. a powrót jest na 110 ocieplony podwójnie tą płytą więć nigdy nie przemarznie.Pompę mam z regulacją dam ją na 15 procent i po temacie,dyfuzora z dna nie wyłącze bo ustawie go również na minimum dosłownie będzie tylko kilka baniek leciało tak aby nie mieszało wody. OD wody do poliwęglanu jest próżnia około 20cm
może zda to egzamin

Ja bym dał kostkę od brzęczyka 30cm pod powierzchnią. Powietrze idące od samego dna gwarantuje mieszanie wody, ile by go nie było.
Pod poliwęglanem masz 20cm swobodnie krążącego powietrza przenoszącego ciepło.
Płyta obornicka ma takie parametry? To z tego powinno się robić ściany i dno koipondów.

#6894 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

takie ma parametry robi się z tego chłodnie np. w Biedronkach,mam kolegę który mi to daje jako odpad a formaty bywają mega duże nawet 4mb na1,5 i z tego wykonałem domek,lepiej izoluje niż styrod. i może iśc do ziemi bo piana jest zamknięta porowo i nie nasiąka prawie wogóle,ale starata ciepła to ponad 80 % przez parowanie w zimie,dlatego pokrywę zrobiłem z poliwęglanu komorowego i dna się nie izoluje bo dno w zimie grzeje wodę od spodu,chyba że dajesz ogrzewanie to ok można zaizolować.

#6895 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

a co do napowietrzania to jeszcze zobaczę bo przecież kaskada całą zimę będzie chodziła która znajduje się pod poliweglanem i helixa w komorze mega napowietrzam a w zimie bakterie są mniej aktywne i nie potrzebują aż tyle tlenu więc zostanie on w oczku więć dyfuzor wyłącze

#6896 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

A inni FORUMOWICZE co o tym myślą ???? tylko Paweł ma wiedzę???

#6897 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Eh, to już było przez nas tutaj wałkowane i wiele osób się wypowiadało, nie popędzaj ludzi ;)

p.s. tfu!! Właśnie w Krakowie sypnęło śniegiem :woohoo:

#6898 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: Nie spróbuje to nie będę wiedział. Filtrację mam w grawitacji dodatkowo ZABEZPIECZONA DOMKIEM Z PŁYTY OBORNICKIEJ 12CM (odpowiednik ściany domu 50cm wraz z styropianem 20cm)CAŁOŚĆ SZCZELNIE WYKONANA stoi tam bioklar 30 i zamontowałem w razie w grzejnik elektryczny 1000w z termostatem ustawionym na 5 stopni jak spadnie temp. w pomieszczeniu to grzejnik włączy się na chwile. a powrót jest na 110 ocieplony podwójnie tą płytą więć nigdy nie przemarznie.Pompę mam z regulacją dam ją na 15 procent i po temacie,dyfuzora z dna nie wyłącze bo ustawie go również na minimum dosłownie będzie tylko kilka baniek leciało tak aby nie mieszało wody. OD wody do poliwęglanu jest próżnia około 20cm
może zda to egzamin

jeżeli cos nawali (np. brak prądu, uszkodzi się grzejnik) a będzie -20, to możesz mieć kłopoty.
ja bynajmniej filtrację wyłączam jak tylko jest znak o pierwszych przymrozkach.

#6899 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Filtracja musi chodzić bo biologię trzeba podtrzymywać a takich mrozów u mnie nie ma w Opolskim, grzejnik nowy z dobrej firmy,najwyżej dam jeszcze grzałkę z termostatem w razie w

#6901 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

poza tym oczko mam na terenie mega podmokłym na metrze jest już woda i czarnoziemia to jest plusem bo przemiana geotermalna jest większa

#6902 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zimą 2016/17 moja filtracja chodziła na min.,pompa pracowała na 2- 5% mocy.Farelka w domku filtracyjnym pilnowała temp. ok. 4C. Temp. wody przy dnie wynosiła ok. 2C .Inna nie będzie. Głębokość oczka nie ma znaczenia, temp. przy dnie zaczyna się lekko podnosić jak oczko zamarznie, woda się wtedy mniej wychładza. Jeśli chodzi o mieszanie się wody tą i tak ono będzie, po pierwsze działa pompa (chodzi na min ale i tak miesza wodę),po drugie w tak małych zbiornikach ilość i wielkość ryb ma znaczenie. Zabijają się w grupę i tak siedzą wachlując płetwami, a to wystarczy by mieszać wodę. Reasumując różnica wody pomiędzy dnem (niezależnie od głębokości oczka),a powierzchnią ,zimą wynosi ok. 0.5 -1C. Dotyczy to oczka nie przykrytego. Z przykrytym nie mam doświadczenia.

#6903 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakieś dziwne te Twoje informację wszyscy prawie co zimują mają 5 stopni poniżej metra a Ty 2...to jak przeżyły Twoje ryby?? w jakim regionie mieszkasz?? może termometr Cię kłamie

#6904 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.244 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.