× Klasyfikacja Koi

Moje Kin kabudo

Sylwek, Marek już dawno temu zrobił sekcję "odmiany koi".
Oczywiście możemy dyskutować o cechach poszczególnych odmian. Co do budowy - nie do mnie było pytanie, ale ogólne wskazówki dotyczą wszystkich odmian. Tyle, że u pewnych odmian łatwiej o ładną budowę, u innych - trudniej. Np. na ogół ciężko znaleźć dobre Kujaku z mocnym Ozutsu.

#6858 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.


tu widać jak kabuto nabrał masy wiele mam takich ryb przy zakupie ryb pierwsze co zwracam uwagę na budowę i kolor

#6859 napisał KIPER2017
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.


to moje kolejne topowe jumbo kohaku od Hosikina ma już 52cm niedługo może być warty fortunę

#6860 napisał KIPER2017
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał:


to moje kolejne topowe jumbo kohaku od Hosikina

Na tym zdjęciu kształt ciała ma bardziej podobny do kijanki niż do wrzeciona.
Czy wyrósł z tego?
Hoshikin dobra rzecz, być może mam siostrzyczkę Twojego...
Dla poglądu, nie mam teraz nic lepszego:

#6861 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wygląda na dzień dzisiejszy znakomicie bardzo szybko rośnie wkońcu to Jumbo a zdjęcie tego nie oddaje mam dobry filmik z nim tylko nie wiem czy da się wstawiać tutaj filmiki??

#6862 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze możesz wkleić link z URL'em.

#6863 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.


Tak wyglądał jak go kupiłem

#6864 napisał KIPER2017
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Aż kłuje w oczy śnieżne Shiroji. 40cm. To był jakiś super Jumbo Tosai czy Nisai?

#6865 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na wiosnę jak przezimują zrobię aktualne zdjęcia w misce dobrym aparatem to zobaczysz jakość kilku moich ryb

#6866 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

to był kohaku z boksu cztero gwiazdkowego ręcznie wybieranego od Hosikina

#6867 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

a dokładnie JUMBO TOSAI SPECIAL

#6868 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: zobaczysz jakość kilku moich ryb

Obawiam się że nie będę mógł się zrewanżować :)
Jestem na etapie wymieniania tego co mam sztuka za sztukę.
Cieszy to, że pojawiła się kolejna osoba z sensownym podejściem do tematu.
Uczciwszy uszy wszelkich zaangażowanych koimaniaków.

#6869 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja się dziwię niektórym na tym forum inwestują tysiące na sprzęt,robią profesionalną filtracje biologiczną z czego bardzo się cieszę -a nie inwestują w porządne ryby ,równie dobrze można było wpuścić karasie i też będzie ładnie... ja na początku kupiłem też kilka słabych ryb to je wypuściłem w tym roku do rzeczki, teraz zanim kupię jakąś to 3 razy się zastanawiam czy warto i czy coś z niej wyrośnie. Tak samo z tym rozmnażaniem -nasz hodowla to hodowla przypadkowa więc młode wszystkie nie są nic warte i też nadają się na...

#6870 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał: Ja się dziwię niektórym na tym forum inwestują tysiące na sprzęt,robią profesionalną filtracje biologiczną z czego bardzo się cieszę -a nie inwestują w porządne ryby

Jakkolwiek protekcjonalnie to zabrzmi, a niech tam... Nie da się skutecznie inwestować w porządne ryby, jeżeli najpierw nie zainwestuje się wysiłku w nauczenie się, co to znaczy porządna ryba. Dawno temu wpisałem coś na ten temat w stopce.
Być może sporo osób zajętych swoimi sprawami życiowymi nie ma po prostu czasu, żeby siedzieć na forach i YT, oglądać wykłady i to jeszcze w języku obcym (jakaś tam pojawiła się ble ble funkcja automatycznego tłumacza, niestety pewne niuanse zawsze mogą umknąć). Skoro jednak mówimy o maniactwie, to inaczej się nie da. Im więcej wiemy, tym zapewne łatwiej o kompleksy (GC... :( ), ale jednocześnie łatwiej jest także czerpać przyjemność z tego hobby.

p.s. proszę o poprawienie błędu w temacie tego wątku

#6872 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł, przepraszam zapomniałem o sekcji odmiany Koi na forum.
Może Marek wkleił by aktualne zdjęcia ryb zamiast grafik ?

Kiper moim zdaniem to pojechałeś po bandzie mówiąc:
Ja się dziwię niektórym na tym forum inwestują tysiące na sprzęt,robią profesionalną filtracje biologiczną z czego bardzo się cieszę -a nie inwestują w porządne ryby ,równie dobrze można było wpuścić karasie i też będzie ładnie...

Nie wiem jak ty ale ja zanim kupiłem jakąkolwiek rybę zbudowałem dla niej dom potem filtrację i dopiero teraz myślę o rybach. Te ryby które mam to może nie są SUPER ryby ale od czegoś trzeba zacząć, no i wiedza( lub jej brak ) która uniemożliwia lepsze rozeznanie w temacie.

#6873 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.020 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.