× Klasyfikacja Koi

Które do eksmisji?

Muszę przerzedzić trzodę (te które wypadną, jadą w góry do wielkiego stawu u znajomego o którym wam pisałem) Które według was.

#5635 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł, można się poważyć na mniej lub bardziej stanowczą odpowiedź, ale na przykład ja nie zasugerowałbym Ci ani jednego typu. Łatwiej byłoby wskazać ewidentnie "bezpieczne" egzemplarze, jak Soragoi, czy Yamabuki. Inne - o ile nie posiadasz ryb o jakości konkursowej - tak jak u prawie każdego z nas (patrząc na relacje kolegów) są rybami odrzuconymi przez hodowcę (cull) na dość wczesnym etapie. Mogą być więc bardziej czy mniej zbliżone do tych pierwszych, ale generalnie u każdej można znaleźć sporo wad. Każda jest więc efektem kompromisu, a każdy ma inną jego granicę. Dlatego - jak wyżej.
Ja założyłem sobie, że każdy następny zakup będzie powodował wywalenie 2-3 sztuk tej samej odmiany, choćby były "niezłe". Czyli będzie bolało...

#5636 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Muszę ograniczyć ilość ze względu na moce przerobowe filtracji (tym bardziej przed zimą).
W pierwszej kolejności chciałem oddać Ochibe tą największą - najbardziej ufna i odkurzacz ale najmniej urodziwa, kohaku 0:14 sekunda w środku przy górze (strasznie chorobliwy) łuski sterczały mu całą zimę, przez kawałek lata było ok, teraz znów coś się pokazuje. Oraz goshiki bo też takie sobie.

#5638 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skoro piszesz... Ochibę też bym puścił. Ilusion się interesował.

#5639 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No masz tam troche ryb do wyselekcjonowania ale ciezko powiedziec do konca ktore najlepiej do niebieskiej wanny i ostro bez litosci, aha masz bardzo mało materialu w bio filtrze

#5643 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.203 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.