Automatyczna dolewka

Boguś coś takiego musimy sobie sprawić ;) do tego elektrozawór do wody wodociągowej i grawitacja z ProfiDrumem Ci nie straszna :)
allegro.pl/automatyczna-dolewka-levelaut...osc-i4464900101.html

#698 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oczywiście dolewka to konieczność i do tego elektrozawór. Dlatego do systemu filtracji ciągnę wodę bieżącą.

Zimą jednak taka dolewka nie będzie działać, bo wodę z rur będzie trzeba spuścić. Choć mam nadzieję, że akurat wtedy nie będzie kłopotu z uzupełnianiem.

#706 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oczywiście że zimą dolewka musi być odłączona, bo Profi lepiej żeby nie chodził zimą bo można uszkodzić pompę wysokiego ciśnienia, chyba że lekko podgrzewasz wodę w bębnie to wtedy może chodzić i zimą, ale najlepiej zostawić tylko filtr komorowy w zupełności wystarczy zimą. Ryby zimą bardzo słabo metabolizują ale jednak metabolizują!! z jakich rur chcesz spuszczać wodę zimą? Tylko skimmery powinny być zamknięte, odpływy i RTF mogą sobie chodzić

#709 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dokładnie tak jak piszesz, a wodę będę spuszczał z rur doprowadzających wodę bieżącą z domu.

Do komór filtracyjnych będzie doprowadzona woda bieżąca, a z uwagi, że nie cały układ głęboko jest pod ziemi to wodę z części ogrodowej spuszczę.

#711 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

aaaa no to obowiązek, musisz trzymać lekki kąt by po zakręceniu głównego zaworu w domu reszta grawitacyjnie zleciała.
Pamiętaj jeszcze o zamontowaniu filtra przed wlaniem do KOIpond, taki zwykły sendymentacyjny z dwoma wkładami polipropylenowymi pierwszy wstępny 20 mikronów a drugi szlifujący 5 mikronów
Te filtry daje się na wszelki wypadek, by nie lać rdzy i innego syfu z miejskiego wodociągu, bo to co czasami po awarii wodociągu leci z kranu to masakra :P

#713 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panowie mam to LEVELAUTOMATIC V2, ale działa to odwrotnie niż bym chciał. W mauzerze chciałem podpiąć pod to pompę kiedy czujniki są zanurzone pompa powinna chodzić, kiedy są wyłączone pompa powinna stawać.
Teraz działa odwrotnie.

Ma ktoś pomysł jak odwrócić tego działanie?

#1691 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.sklep.aqua-trend.pl/automatyczna-dol...tomatic-v2-p-17.html

To jest to?
Zadzwoń do niego, może wytłumaczy co i jak.
Po co Ci automatyczna dolewka do Mauzera? :) uzupełnienie nawet 100 litrów takie spokojnie nie za szybkie zajmuje jakieś 20 minut.

Jaką pompę chciałeś pod to podpiąć?

#1693 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Automatyczna dolewka miała służyć do Alarmu, tzn. gdzieś jest wyciek i spada poziom wody w mauzerze wiec załącza się syrena.
Ale lepiej może będzie jak pompę bym do tego podłączył tyle że działanie powinno być odwrotne, prąd podawany jest jak czujniki są zanurzone, a przestaje być podawany jak czujniki są w powietrzu.
Wtedy nie ma ryzyka że pompa będzie wypompowywała wodę w momencie nieszczelności jakiejś rury.

#1694 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

humulus napisał: Automatyczna dolewka miała służyć do Alarmu, tzn. gdzieś jest wyciek i spada poziom wody w mauzerze wiec załącza się syrena.


Wyciek?? :huh: przecież widziałbyś na podłodze plamę wody.Może zmyliło Cię ubywanie parującej wody.
Nie zapominaj że woda zwyczajnie paruje, u mnie w zbiornikach woda ma obecnie 19*C i ubywa jej średnio 1cm na tydzień. To normalny proces i się tym nie przejmuj.

automatyczne dolewki stosuje się w systemach grawitacyjnych gdzie odparowywanie wody latem grozi zatrzymaniem pompy i stopowaniem filtra, lub też w akwariach z sumpem i kominem przelewowym.

humulus napisał: Ale lepiej może będzie jak pompę bym do tego podłączył tyle że działanie powinno być odwrotne, prąd podawany jest jak czujniki są zanurzone, a przestaje być podawany jak czujniki są w powietrzu.
Wtedy nie ma ryzyka że pompa będzie wypompowywała wodę w momencie nieszczelności jakiejś rury.


Ja bym sobie tym nawet głowy nie zawracał, tak się zastanawiam gdzie w twoim wypadku mógłby występować ten przeciek?

#1695 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

humulus napisał: Automatyczna dolewka miała służyć do Alarmu, tzn. gdzieś jest wyciek i spada poziom wody w mauzerze wiec załącza się syrena.
Ale lepiej może będzie jak pompę bym do tego podłączył tyle że działanie powinno być odwrotne, prąd podawany jest jak czujniki są zanurzone, a przestaje być podawany jak czujniki są w powietrzu.

do tego będziesz potrzebował styczniki.
mam zamontowany czujnik zmierzchowy, którego zasada działania polega na podaniu napięcia/prądu na urządzenie podczas zapadania zmroku. chciałem aby było odwrotnie, czyli w nocy wyłączy a w dzień załączy. dlatego zabudowałem stycznik.
tyle że stycznik miałem na 230V (bo czujnik takie napięcie podawał).
musisz sprawdzić na jakim napięciu pracują sondy i taki stycznik dobrać, lub "dobrać się" do tego czujnika i poprzepinać styczniki na które jest podawany sygnał z sond.

a właśnie jakie to napięcie?

#1700 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.327 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.