Parowanie wody vs przeciek

Marek ma rację, Gosia sobie wywaliła najdroższy, a zarazem najuboższy zbiornik świata;-) Plus, mam wrażenie, że mam gdzieś przeciek, bo ubywa mi po 2 cm wody dziennie. NIe wiem teraz czy to parowanie, czy niedogrzane gdzies jest. Reasumując, zbiornik murowany z półkami i słupem, to wymysł diabła;-) Dzisiaj bym kopała dół, wykładała folią. Miałabym o polowe szybciej i taniej.

#3507 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hej Gosiu, mi też ubywa całkiem sporo a nie mam dziury (tzn. takie mam przekonanie). Są teraz duże różnice temp. między dniem i nocą i takie zjawisko jest raczej normalne. W tamtym roku miałem podobnie i w lecie było lepiej.

#3508 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niby tak, ale wczesniej jak mi tak ubywało, to okazalo się, że mam niezgrzane boki. A teraz to juz nie wiem sama. A jak u innych?

#3509 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cześć :)

Wydaje mi się że 2 cm ubytku wody dziennie to jest dużo. Tym bardziej że nie było i nie ma dużych temp.
U mnie na razie nie zauważyłem żadnego ubytku.

#3510 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No u mnie akurat sa wahania temp. W dzien 17 stopni i 4 w nocy:-) Masz zaznaczony poziom wody?

#3512 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak, mam zaznaczony i nie zauważyłem zmian powyżej 0,5 cm ubytku wody.

#3513 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gosiu na razie bez paniki, zaznacz dziś stan wody, zrób mi zdjęcie i za dwa dni ponownie zrób fotkę.
Chcę to zobaczyć na własne oczy

#3514 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2cm to za dużo, ale niekoniecznie może to być skutkiem przecieku. Wystarczy na przykład, że gdzieś jakieś rozbryzgi powodują, że paręnaście kropel wody co chwila gdzieś ląduje poza zbiornikiem. Może takim sposobem w ciągu doby zwiać naprawdę spora ilość wody. U Ciebie to 370 litrów... ćwierć litra na minutę... no nie wiem.

Wyłączyłbym filtrację i poczekał, jeżeli dalej to samo, to rozłączył ją, aby wykluczyć przeciek gdzieś na przewodach.

Mam to wszystko przetrenowane z ubiegłego roku, gdy ubytek był podobnej wysokości, a ja szalałem podejrzewając po kolei wszystkie elementy układu. Na jesień, gdy wyłączyłem filtrację - ubytek ustąpił jak ręką odjął.

Teraz widzę, że możliwymi miejscami były kominki airlifta wychlapujące zawsze trochę kropel na zewnątrz, a także rozbryzgi na złożu zraszanym.

#3515 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tutaj Paweł ma racje, ja tez tak miałem kiedyś. Mój strumyk był nieszczelny plus właśnie takie krople rozpryskujacej sie wody. Muszę u siebie sprawdzić ile tej wody ubywa teraz.

#3517 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaznaczę na spokojnie jutro, nadal chora jestem. Na pewno trochę kropli ucieka przy kaskadzie, ale to znikoma ilość. Zrobię zdjęcie Marku i wyslę

#3518 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gosia, jak tam Twój poziom wody? Ustabilizowała sie sytuacja czy dalej masz takie duże spadki?

#3565 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mam nadal duże. Zabieram się, żeby sprawdzić z licznikiem ile dolewam i tracę, ale...ciagle coś mi wypada. Facet od folii mowi, że u niego kaskada dużo wody traci i mam ją wyłaczyc, by sprawdzić, czy to nie jest powód. Plus, u mnie temp są w dzień 20, a w nocy 5 stopni, to podobno też może być powód

#3574 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nalej wody do jakiegoś stanu. Zaznacz sobie i wyłącz całą filtrację na dobę i zobaczysz czy dalej jest ubytek wody. Ja tak robiłem i przez dobę nic praktycznie nie ubyło.

#3578 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak, zrobię, ale mam trochę cykora przed wyłaczeniem filtracji

#3579 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Parowanie możesz wykluczyć w bardzo łatwy sposób, instalując prosty ad hoc ewaporometr.

Wystarczy naczynie o pionowych ściankach, w naczyniu woda o tej samej temperaturze i w tych samych warunkach, co woda w oczku. Mógłby to być nawet jakiś rondel czy garnek, z nalaną do niego wodą, ale nie do pełna, pływający na powierzchni samego oczka, tak, żeby nie zatonął i nie nabrał wody.
Po jednej dobie patrzysz, ile mm słupa wody ubyło w garnku - i już masz jednoznaczną odpowiedź, jakie parowanie wody zachodzi w tych samych warunkach w oczku.

#3580 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.210 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.