Ja bezpiecznie wyłowić Koi - czym podbierać?

Marek ,łowisz koi siatką :( Lepsza jet skarpeta,.Ja jak łowię siatką to często zaplątują się w nią płetwy ryb i uszkadzają.Po skarpecie tego nie ma ;)

#1659 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Marek ,łowisz koi siatką :( Lepsza jet skarpeta,.Ja jak łowię siatką to często zaplątują się w nią płetwy ryb i uszkadzają.Po skarpecie tego nie ma ;)


Paweł ja skarpety mam i duże i małe, ale skarpetą nawet tą większą Ø 30cm w zbiorniku 3m3 nie złapiesz koi :) żebyś nie wiem jak się starał :) skarpety są do bezpiecznego przenoszenia ko,i a nie łapania, no chyba że ryba nie ma gdzie uciekać to się zgadzam i skarpetą ją dopadniesz ;)
By koi się nie zaczepiał płetwami trzeba mieć jak najdrobniejsze oczka w siatce.
Podbieraki wędkarskie zupełnie się nie nadają, bo można powyrywać i poszarpać końcówki płetw.

#1660 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Masz na sprzedaż jakiś podbierak do łapania koi ? Ryba ok 70 cm.

#1661 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby łapać skarpetą w dużym zbiorniku,potrzeba dwóch ludzi,jeden nagania koi "paletką", a drugi zgarnia skarpetą- ale ty to wiesz-tak piszę dla informacji.

#1662 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja używam koinetu, tylko nie na kiju :) bo z kijem w sklepie nie potańczysz ;)
Do pomieszczeń najlepiej pasują koinety teleskopowe z płaską siatką albo z głęboką.
german.alibaba.com/product-gs/koi-net-wi...rium-1238672802.html
Nie mam na stanie koinetów na teleskopie, ale mogę mieć jaki sobie zażyczysz.
Muszę teraz wyjechać, będę po 13 to się odezwę

#1663 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Żeby łapać skarpetą w dużym zbiorniku,potrzeba dwóch ludzi,jeden nagania koi "paletką", a drugi zgarnia skarpetą- ale ty to wiesz-tak piszę dla informacji.


Heheh serio nigdy tego nie praktykowałem :) by naganiać do skarpety i ją łapać za dużo zabawy :P
podbierasz koinetem na momencie i dopiero do skarpetki ;)

#1664 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał: Ja używam koinetu, tylko nie na kiju :) bo z kijem w sklepie nie potańczysz ;)
Do pomieszczeń najlepiej pasują koinety teleskopowe z płaską siatką albo z głęboką.
german.alibaba.com/product-gs/koi-net-wi...rium-1238672802.html


Kiler
Pewnie to nie to samo - potrzeba matką wynalazków. Ja z kolei wziąłem standardowy podbierak teleskopowy Heisnera i zamieniłem siatkę, na taką do blokowania much latem w oknach :). Ma drobne oko jak w skarpecie i na dwa lata zawsze spokojnie wystarcza. Żadne karpie nie łapały i nie czepiały się w tych okach. Igła, nitka i masz. Skarpetę też mam, ale potwierdzam - do łapania się nie nadaje.

#1674 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W trakcie dyskusji w temacie humulusa o zimowaniu Koi, Kiler spytał o podbierak i przenoszenie koi. Postanowiłem więc przenieść posty do odrębnego wątku, bo temat dość ciekawy i może przydać się userom poszukującym porady w tej kwestii.
Zatem przeniosłem wszystkie posty tutaj.

#1712 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.216 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.